SağlıkAlternatif tıp

Rezene: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonlar

Rezene (dereotu eczane) - Bir yılda (yıllık) bitki. Bush iki metreden fazla yüksekliğe ulaşabilir. ayırt edici özellikleri güçlü tuhaf bir koku ve güçlü bir kök sistemi vardır. Başlangıçta, sadece bir çeşni olarak kullanıldı, ancak yapısı itibariyle çeşitli yağların yüksek içeriğe bugün yaygın halk hekimliğinde kullanılır. Ama tam olarak rezene ve kontrendikasyonların yararlı özellikleri vardır ve aşağıda ele alınacaktır neler.

Kullanım endikasyonları

Her şeyden önce onların tıbbi özellikleri, bu bitki Bileşiminde değişik uçucu yağlar ve vitaminler çok büyük sayıda yükümlüdür söylemek istiyorum. Buna ek olarak, aynı zamanda flavonoidler, karoten, glikositler, sitrik, fenkondan ve diğer maddelerin, yüksek bir düzeyde bulunur. Onlar benzersiz bir tat ve aroma verir O. Ama, geleneksel şifacılar ve şefler uzun başarıyla bu bitkinin kullanımına rezene, kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyon kullanılmıştır olmasına rağmen hala tam olarak anlaşılamamıştır.

En sık gibi hastalıkların tedavisinde decoctions ve infüzyon şeklinde kullanılabilir:

 • pnömoni;
 • bademcik iltihabı;
 • larenjitin;
 • grip;
 • mide gazı;
 • Kardiyovasküler hastalıkların önlenmesi.

Buna ek olarak, emzirme ile ilgili danışmanları göre, rezene çayı günlük kullanımı önemli ölçüde anne sütü kalitesini artırabilir ve bunun üretimini artırmak. Bunlar gerçek sihirli olan rezene kullanışlı özellikleri. Her özel hastalık için bunun için tarifler farklı, ama şu en etkili ve bunların erişilebilir sunulacak:

 1. Için laktasyon artırmak iyi kurutulmuş yaprak ve tohum bir çorba kaşığı gerekli üçüncü sıcak, sadece haşlanmış bir bardak su dökün. Ortaya çıkan infüzyon bir saat önceden her ana yemek için üçüncü bir fincan çeyrek günde üç kez kullanın.
 2. infantil kolik infüzyon kurtulmak için yukarıdaki işlemle hazırlanır. Böylece her saat bebek bir çay kaşığı içmek gerekir.
 3. soğuk algınlığı için, en iyi eşit yaprak ve toprak kökleri (200 g) almak ve 15 dakika süre ile bir litre su içinde kaynatın. bir bardak için günde iki kez bir kaynatma kullanın. Buna ek olarak, boğaz durulama için mükemmeldir.

Yaygın geleneksel hekime ve kullanılan rezene tohumu, bitkinin yapraklarından veya kökleri daha kötü kullanışlı özelliklere.

Yani, kullanışlı mide gazı sabah aç karnına onlara bir çay kaşığı çiğnemek ve sadece yemekten önce. Herhangi bir durumda, rezene, henüz tam olarak anlaşılamamıştır yararlı özellikleri ve kontrendikasyonlar, dikkatle alınması gerektiği anlaşılmalıdır. Ve özel dikkat kullanımı sırasında sağlık durumuna dikkat edilmelidir.

o rezene kullanmak için gerekli olmadığında?

şöyle uygulanmamaktadır:

 • epilepsi;
 • bitkinin kendisinin idiyosenkrazi.

Her durumda, rezene kullanışlı özelliklere sahiptir ve kontrendikasyonlar temelde benzer bitkilerin çoğunluğu aynı olduğunu belirtmek gerekir. büyük bir avantajı, aynı zamanda, sadece bir alerjik reaksiyon gibi yan etkilere hareket edebilir olduğu bir gerçektir. Ama hepsi aynı bir terapist danışmak ondan infüzyon, decoctions veya tohum uygulamadan önce daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.