Ev ve AileÇocuklar

Kolay veya zor - pota çocuğu öğretin?

pota çocuğu Okullaşma özellikle tek kullanımlık çocuk bezi uzun süreli kullanım ışığında, çoğu zaman oldukça zordur. Çoğu durumda, çocuk bilinçli iki yıl ulaşır kullanmaya başlar. sorusuna net bir cevap pota çocuk öğretin hangi yaşta, oldukça zordur. Diğerleri birkaç hafta, hatta aylar yapmak gerekir ise çocukların çoğu, sadece üç dört gün içinde bu karmaşık bilimi usta. Ancak, gelecekte bu süreci kolaylaştırmak için, üç ila dört ay beri hijyene bebeğinizi öğretmeye başlayabilir.

sonradan kolay pota çocuk öğretin için, bu yaşta bazı ebeveynler katındaki bezin "dikim", postelennuyu uygulaması. Daha sonra bebeği veya biraz zaman uyanmak sonra o yedikten sonra, bunu yapmak için daha iyidir. Bir çocuğun bir saat olduğunu görürseniz - yarı kuru kalır, ayrıca bir bebek bezi ya da pelvis ters tutabilir. Bunlar nispeten basit manipülasyonlar ölçüde gelecekte görevi kolaylaştırabilir.

Doğruyu söylemek gerekirse değil tüm annelerin üç veya dört aylık çocuklara "yerleştirilmiş" olsun unutulmamalıdır. Genellikle çocuklar kendilerini sabır yok, kaprisli ve yırtılmış ve genellikle anne inilti - onlar bir çocuk öğretmek atmak "nin yağış" bile gerçekten başlamış yok etmek. Ancak, yine de kısıtlama göstermek gerekir: sonradan çok daha kolay olacaktır pota çocuk öğretin. o bebek bezi üzerinde tutmak gerekenleri zaman takip etmek için, bir kaç gün "bebek bezleri" ya da "haggis" olmadan yapmak daha iyidir.

o oturmak iyi olacaktır yedi veya sekiz ay, yaşını üzerine başlayabilir pot bebeği koyun. (- Bir tabure şeklinde arka ile iyi) pota rahat olmalıdır. bölümlere bölünür etmemek için onun tamponlar genişliğinde olmalıdır. Başlamak için, psikologlar o sadece bu yeni konu alıştım o giysiler içinde klozetten çocuğu koymak öneriyoruz. çocuk kategorik pota bir çocuk öğretmek için girişimlerine karşı protesto edilirse daha iyisi reddediyorum. Bazı uzmanlar bile geçici tavsiye pot kaldırmak, ancak diğerleri, tam tersine, göze çarpan bir yere bırakmak için tavsiye edilir - Bebek hızla buna alışması böylece. Bir süre sonra bir girişim tekrarlanmalıdır. Bebek korkma ne zaman bezini kaldırabilir. örneğin bir ılık su akışına veya ona doğru bir çocuğun köklü olumsuz tutum altında ısıtır - pot soğuk değildi emin olmak için emin olun.

Aynı anda pot ihtiyacı üzerinde bebeği Dikilen. Bu neden gerekli olduğunu O'na bebek bezi içine pot içeriğini silkelemek veya uygun sesler yapmak, örneğin, tavsiye edilir, anlamak. Ayrıca onlar yapacağız çocuğa, lazımlık bebek veya bear "koymak" açıklamaya deneyebilirsiniz. senin durumunda en etkili olacak Hangi yöntem, tahmin etmek imkansızdır. Eğer zorla yaparsanız daha zor olacaktır pota çocuk öğretmek için: Bir şey kesindir. Kolay ve basit oyunda eğitimi yapıyormuş hijyen uygulamaları çevirmek olumlu duygular uyandırmak için daha iyidir. Onlara "amaç", o buzdolabı renkli buz küpleri içinde donduruldu, bir tencereye koyun ve sonra oğluna sunulan; Burada örneğin, bir Amerikalının annesi tarafından önerilen ustaca bir yol, çağırabilirsiniz. Ama bu şekilde - ilgilenenler için daha olduğunu nasıl bir çocuk yetiştirmek Lazımlık 2 yıl içinde.

Bu gibi durumlarda, ne zaman o övgü ve okşamak için emin olmalıdır, "harekete geçme anı" ve zamanında yavrusunuterk başardı. Pot hep ulaşılabilecek olmalı ve ihtiyaç kendi başına oturup çocuğu teşvik etmek. Eğer tutarlı ve doğru yaparsanız, tipik olarak bir bir buçuk yıl çocuklar çoktan bir pot için soruyorsunuz veya gerekirse buna kendilerini çalıştırın. Zaten bir tencereye soran bir çocuğun, aniden bunu durdurdu endişelenmeyin. sorunsuz geçeceği birkaç gün her şeyde ve iki yıla kadar bebek zaten dayanıklı hijyen uygulamalarını geliştirmiştir - Çoğu zaman, aslında alışkanlık değişim halinde olduğunu, bu yüzden onu suçlamıyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.