SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ağız kokusu. göründüğü Neden, nasıl ondan kurtulmak için?

Ağız kokusu (kötü koku ağzından) en farklı olabilir neden olur. Ancak, tetikleyici faktörlere rağmen devlet, özellikle, iletişimde güçlükler yaratarak, bir kişinin hayatı üzerinde oldukça olumsuz bir etkiye sahiptir. Bu özellikle çocuklar için geçerlidir. Hoş bebeğin ağzından koku onun ruhsal durumu etkileyen alay onu, neden olabilir.

Uzmanlar ağız kokusuna neden birkaç genel faktörleri belirlemek.

Ağız kokusu mide rahatsızlıkları (ülser, gastrit) ile ilişkilendirilebilir. kokuların en mideden yemek borusuna doğru ağzına gelen sayede hiçbir komple kapanış özofagus sfinkter, orada olduğu bir patoloji vardır.

Durum bağırsak hastalıkları (kolit, enterit ve diğer) tarafından tetiklenebilir. Enflamatuar süreçler toksik maddeler, serbest eşlik kaldırma akciğerler dahil olmak üzere çeşitli yollardan bedenden olan. Bunun bir sonucu olarak, oluşan ve ağız kokusu.

üst solunum yollarının (burun, boğaz ya da kulak) ya da akciğer (apse, tüberküloz, pnömoni) hastalıkları ile ilişkili vücut süpüratif inflamasyon da ağız kokusu sebep olabilir.

Çok kötü nefes neden ortak faktörler, ağız boşluğunun patolojidir. Bu kategori diş ve dişeti hastalıkları kapsamaktadır. Yetersiz ağız kokusu vardır Dahası, oldukça sık geliştirir ağız hijyeni. kötü kokulu gazlar oluşturmak için plak, yanak mukozası ve dil üzerindeki dişler arasındaki boşluklara aktif çarpma bozuk mikroorganizmaları oluşur.

Ağız kokusu genellikle belirli yiyecekleri (sarımsak, soğan) yeme sigara veya alkol kullanımı sonra görünür.

ağız kokusu kurtulmak için, farklı yöntemler ve tarifleri kullanabilirsiniz.

En etkili durulama biri hidrojen peroksit ağızdan çözelti kabul edilir. bileşim hazırlamak için, bir bardak su ile üç veya dört kaşık (çay) yüzde üç peroksit karıştırın. Durulama günde iki kez ya da üç kez yapılır. Bu durumda, bir aktif oksijen etkisi altında çürütücü bakteriler yıkımı vardır. Gidroperita (Tablet formu hidrojen peroksit) kullanılmasına izin vermiştir.

Bu yararlı iğneler olan Sibirya fıstık çamı , özellikle diş eti ve ağız boşluğu hastalıkları, (o köknar, çam veya karaçam ikame edilmiş olabilir). Taze iğneler, dilini iyice taşlama diş çiğnemek önerilir. Bunun bir sonucu olarak, (yutulmasını olmamalıdır), çok sıvı bir bulamaç elde edilmelidir. Bu nedenle, dezenfekte ağız iğneler fitontsidami. Buna ek olarak, bu tür bir prosedür, etkili bir masaj ve gıda artıkları ve mikroorganizmalardan ağız boşluğu temizlemek yardımcı olur.

hoş olmayan bir koku ile birlikte azaltılmış salivasyon (ağız kuruluğu), altında, limon kama çiğnemek önerilir. Ürün sonraki bir buçuk saat boyunca ağız kokusunu ortadan kaldırır. askorbik asit organizma doyurur çünkü, tükrük salgısının arttırılması yeteneği yanısıra, limon, mükemmel immünostimülatör ajandır.

koku uzmanları yoğunluğunu azaltmak için diyet daha asit meyveler (elma, portakal) dahil etmek önerilir.

Bal antibakteriyel özelliklere sahip değilken şeker, bozuk mikroorganizmaların gelişimini desteklediği bilinmektedir. tavsiye Uzmanlar daha sık propolis, bal yiyecek almak çiğneyin. Bu ürünler kalıcı ağız kokusu kurtulmak mümkün.

Orada otlar, da hoş olmayan bir koku ile başa çıkmak için yardımcı kaynatma durulayın. Bu bitkiler, özellikle, civan perçeminden, pelin, solucan otu bulunmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.