SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Tümör Karaciğer: patolojik ilerlemesi

Karaciğer - patoloji yüksek ölçüde istenmeyen sonuçlara yol açar önemli bir organdır. karaciğer tümörü, iyi huylu veya kötü huylu doğası olabilir. Benign tümör karaciğerin - modern tıpta çok nadir bir fenomen, örneğin, bir sonraki zamanlanmış teftişte, tesadüfen teşhis olarak. Bunlar asemptomatik karaciğer tümörleri farklı etnoloji var, ama çoğunlukla lenfanjiom, hemanjiom, lipom, fibrom ve hamartoması sundu. Bu patolojinin özgüllük çok zor zamanında tanı evreleme hale klinik belirtilerin olmaması. Karaciğer tümör benign doğası hızla boyutu konsolide ve bitişik organlara sıkıştırmak başlar olan sadece cerrahi ile tedavi edilir. Çoğu zaman, bu tür tümörlerin önemli bir temsilcisi olarak kabul edilir semptomlar olmadan vücutta meydana hemanjiom, ancak ihmal durumunda vücutta gelişimi sistematik olarak izlenmesi gereklidir ve düzenli ultrason gerçekleştirirken neden yakındaki organlara baskı, koyuyor. Yavaş büyüme muhtemeldir huylu yana.

Klinik pratikte habis karaciğer tümörleri daha yaygındır. karaciğer Böyle bir hasar, birincil ve ikincil (diğer organlarda yayılmış fırsatçı düğüm) (hepatik yapıların hücrelerden oluşur) olabilir.

soru bu hastalığın nedeni karaciğer tümör kanser budur, doğar? Her şeyden önce, gelişimi belirtmek gerekir ki , karaciğer kanseri , kronik provoke , viral hepatit virüsü taşıyıcıları karaciğer habis lezyonlar daha yatkındır olarak. Ayrıca, patoloji arka ilerledikçe siroz, bir hemokromatoz, sifilis ve parazitik hastalıklar ve alkolizm geri dönüşü olmayan bir sonucudur.

Karaciğerin Bir tümör değil açıkça kesin tanı can fakat hastanın "itme" fazla öneri ve uzman tanısı için sormak ortak belirtiler. Yani, hastalık görülen zayıflık, yanı sıra çeşitli ishalli hastalıklar, şiddetli bulantı, iştahsızlık ve kusma kaybı erken dönemlerinde. Buna ek olarak, hakim onun sağ tarafında bir dırdır ağrı, ağırlık ve ateş hissi. Karakteristik özelliği olası bir hastanın anlamlı kilo kaybetmeye başlar gerçektir. Baskınlık sonunda patolojik proses çünkü görsel olarak gözlemlemek karaciğer büyümesi kostal arkın bir "çıkıntı" oluşturur ve aynı zamanda kazanmak ve ağrılı conta tüberkül olabilir. sarılığa ilerleyen tümör ocağı, palpasyon de karaciğeri hissedilebilir.

Karaciğer tümörü teşhis can laboratuvar araştırmaları için sadece tam bir klinik muayene sırası "canlı" materyal. Nihai tanı, hemen tedavi reçete zaman. Hastalığın ana eliminasyon yöntemi - cerrahi. Bu durumda, çıkarılabilir tarafından çalıştırılabilen hepatoselüler karsinoma tespit karaciğer kademeli endikasyonlar sonraki anastomozu tümör mümkün atma kanalı ve tanı birimi patojenik düğümleri mümkün ablasyon, özel bir iğne karaciğer düğümün yani giriş altında ilgili kolanjiyokarsinom tümörün patojenik tümör etkisi yok edilir.

Ayrıca, çoğunlukla damar içi kemoterapi doğrudan patolojinin alanı için kemoterapinin yürürlüğe reçete edilir.

Ancak, yine de, tedavi seçimi tümörün, vücutta kendi dağıtım ve ilerleme derecesi özgül olmasına dayanır. Sadece mantıklı uzman bir alternatif tedavi rejimini tercih edebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.