SağlıkTıp

Renal pelvis

Renal pelvis böbrek boşluğu sisteminin bir parçasıdır. Bu böbrek kapısının bulunur. Onun fizyolojik miktarı dört ila sekiz mililitre arasında değişmektedir. Renal pelvis müteakip taşıma aşağı üreter için idrar bardak toplar. Ön tarafında böylece daha rahat ve güvenli bir şekilde alt veya arka yüzeyin duvarının bir diseksiyon, böbrek damarlardır.

Renal pelvis ekstrarenal ve böbrek içi olabilir. Kural olarak, bir üçgenin (huni) gibi görünüyor. Bununla birlikte, şekil ampuller ya da dallı torba olabilir. Üreter geçiş içine renal pelvis pielouretalnomu segmenti göre. Bu segment çok önemli bir sitedir ve ameliyat sırasında dikkatli tedavi gerektirir.

Hidronefrozdur bir artışa neden olan bir hastalık olarak adlandırılır renal pelvis. Bu durum doku incelme ve renal fonksiyon kaybı kışkırtır. nedeniyle pelvis doğal idrar çıkışı bir ihlaline hidronefrozun oluşumu. Bu bozmanın renal doku kan akışının bozulmasına yol açar. Hidronefrozda kadın ve çocuklara karşı daha yatkındır.

Çocuklarda pelvis artırılması sağda ve sol böbrekte hem gözlemlenebilir. sert durumlarda genellikle ürolojik patoloji sonucu gelişir bilateral hidronefroz.

Konjenital hidronefroz (birincil) olarak sınıflandırılır ve elde edilen (ikincil).

İlk durumda, hastalık nedeniyle üst üriner sistem kısımların geliştirilmesi anomaliye oluşur. İkincil hastalık başka doğal ürolojik hastalığı (ürolitiazis, prostat ya da idrar yolu tümörleri, enflamatuar hastalıklar) içindeki bir komplikasyondur.

Ne olursa olsun sınıflandırma, hidronefroz enfekte veya aseptik ve üç aşamada gelişebilir.

Pratik çocuklar en sık primer (doğuştan) hastalık geliştirdiğini göstermektedir. Bu üreter, onun sıkıştırma veya daralmanın yanlış yerleştirme sonucudur.

fetusun renal pelvis artış gelişiminin yirminci haftasında tespit edilebilir. ultrason yardımıyla bir anomali tespit, ancak kesin tanı nadirdir. Bu patoloji organlarının başka oluşumunda kendiliğinden kaybolur gerçeğine kaynaklanmaktadır.

Bazı durumlarda, renal pelvis bir artış bebeklerde gözlenmektedir. Bu gibi durumlarda, hastalığın semptomları, kan ve idrar büyütülmüş karın içindedir.

Çocukluk böyle bir durum bakımı oldukça kolay olduğunu belirtmek gerekir, ve çoğu durumda ameliyat gerektirmez.

renal pelvis genleşme fetusun idrar çıkış engellerin oluşumuna bağlıdır. Tipik olarak, hastalık gelişiminin 18-22 hafta ultrasonografi ile tespit edilebilir.

Ilımlı genişleme, bir kural olarak, doğumdan sonra çocuğun sağlığını etkilemez. Genellikle orta pyelectasia kendiliğinden kaybolur doğum öncesi. böbrekten idrar hastalık belirgin akış önemli ölçüde engellenir zaman. Bu da, böbrek fonksiyon bozukluğu ve sıkıştırma ve doku atrofi neden olur. Bu hastalık genellikle katılır ve By iltihabı (piyelonefrit).

Gözlemler genellikle fetüslerda gözlenen pyeloectasia göstermektedir Down sendromu. Tanımlama pelvis uzatma sendromunun varlığı riskini artırmaz ve diğer tanı tedbirler için endikasyonlar için geçerli değildir unutulmamalıdır.

doğumdan sonra her üç ayda önleme ultrason için öngörülen ılımlı pyeloectasia bir kural olarak. idrar yolu enfeksiyonu varlığında antibiyotik ile tedavi edilebilir. pyeloectasia derecesinin artırılması durumunda ayrıntılı ürolojik araştırma reçete.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.