ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Nasıl evin temeli su aktarmak için. sitesinden zemin suyu uzaklaştırmak için drenaj borusu

Drenaj boruları boşalmasını yeraltı artık hemen hemen her bahçe arsa kullanılan yanı sıra özel evlerin toprakları. Sistemin düzenlemesine işin karmaşıklığı yeraltı su yüksekliğini değil, aynı zamanda yamaç alan ve arazinin derecesini sadece etkileyecektir. Teknik altı mahzenler, ve yer altı suyu ve yüzey su ve çökeltme neden olabilir ana sel diğer parçaları, korumaya yönelik alandan, suyun drenajı için drenaj tüpü. drene binanın çevre üzerindeki siperlerde koyulur ise, nem ve küf görünümünü, hem de yapıların erken yıkımını ortadan kaldırarak, nesneden su drenajı sağlamak mümkün olacaktır.

Drenaj Döşeme gerektiğinde

yeraltı drenaj için Drenaj borusu farklı koşullarda gerekli olabilir, esas olarak arazi özellikleri için ihtiyaç tarafından dikte edilir. Ancak bazı diğer durumlarda, drenaj sistemlerinin geliştirilmesi üzerinde çalışmalar gösterilir. Bunlar yeraltı hesaplanan seviyesinin altında evin bazı bölümlerinde yerini alır. Bu tür bir sistemin yapımı bodrum yüksekliği yer altı hesaplanan seviyesi 0.5 metre geçmeyen bulunduğu durumda gerekli olabilir. Bu önemli değildir yer altı varlığı ile killi kil lekelerine bir cihaz gömme alanı, içerebilir.

genişliği nesnenin çevresinin bir metre yapmak gerekirken, yüzde 2'lik bir eğimle kör alana tamamlanmaktadır vakıf drenaj sistemi, yakın yerleşme, konut ve çiftlik binaları sıvı akışını toprakları taşmasını önlemek ve sınırlandırmak amacıyla. yeraltı boşalmasını drenaj boruları döşenecek sonra, siper dolgu toprak ile iyi bir sızdırmazlık üretmelidir. Su yalıtımı toprakla temas halinde olan bina kısmına uygulanır. Bu vakıf drenaj varlığına veya yokluğuna bağlı olarak yapılmaz. Evin toprağın alt tabakalarındaki su kaçmasına izin oldukça kolaydır kumlu toprakta, üzerine inşa edilirse, drenaj uyduramam kırpın. Bu durumda, toprak derin 80'den santimetre durdurmaz.

Yöntemler temelden suyun yönünü

Eğer drenaj boruları yeraltı boşalmasına koymak istiyorum, bu tür ilk yapıların temel teknoloji düzenlemesini öğrenmelisiniz. Böylece, kum ve çakılla doldurulur drenaj hendeği orada işlenir. oluklar listelenen sırada kum ve çakıl ile doldurulur toprak, kazılır. pozitif bir etki elde etmek amacıyla, hendek balıksırtı şeklinde yerleşebilecek, merkezi olan su boşaltma yönünde yönlendirilmiş bir gradyan ile gerçekleştirilmelidir. drene arasındaki mesafe dikkate toprağın bileşimi alınarak belirlenmelidir. 50 metre - bu killi kirlerin söz konusu olduğunda, bu parametre tınlı için bu rakam, oysa kumlu toprak için, 20 metreye kadar eşit olan, 10 metreden fazla değildir.

açık drenaj

akıntılı Bu tür uygulanmasında en basit ve en ucuz aygıttır. işlem, genişliği 0.5 m oluk donatmak için çalışacaktır. 70 santimetre gerekecektir bu durumda derin gidin. drene çıkıntıların çevre üzerinde yapılan oluklar Kazma 30 derecelik bir açı ile eğimli olması gerekir. sistemden Su ortak bir oluğun içine gidecek. Eğer bu teknolojiyi kullanmaya karar verirseniz onlar yeraltı boşalmasına drenaj boruları koydu zaman, fotoğraflar onlar peyzaj alanı bozulmadan, böyle bir sistemin büyük bir dezavantajı sevimsiz bir görünüme gerçekleştirir olarak anlamak sağlayacak, önceden dikkate teşvik edilmektedir.

delikli boru

Bir delikli kanal kullanarak inşaat - başka yolu da temelden suyun yönünü değiştirmek için. Bu teknoloji en popüler. Drenaj derin olacak ve son derece yerleştirilen yeraltı kaldırmak için tasarlanmıştır. Toprak asbest veya seramik boru, bir önceden delinmiş delik koydu. Daha gelişmiş bir düzenlemesi istiflenmesi için hazır şekilde bir plastik delikli ya da drenaj sistemleri vardır. Son Eğer piyasada bulabilirsiniz.

Alternatif bir çözüm temeli su uzağa yönlendirmek: drenaj tepsilerini

evden Gerektiğinde egzoz yağış, sen drenaj tepsileri kullanabiliyorsanız için her şey plastik ürünler veya değiştirilmiş beton uygulamak. Hendekler deşarj noktasına kadar suyun alınması gidecek, 2 ila 3 derecelik değişir hafif eğim sağlamak önemlidir. elemanları toprak yüzeyi ile aynı hizada olması gereken küçük önceden oluşturulmuş olukların, tamponlar yüklenir. En tepsileri dekoratif ızgaralar ile kapatılır. Evin bir tepe üzerinde ise, açık oluk yamaç boyunca oluşturulabilir, bu yukarıdan aşağı akar suyun durdurma sağlayacaktır.

çeşitler menfez

kaliteyi sağlayacak yeraltı Standard boşaltmak için bir drenaj tüpü seçmeden önce, onların çeşitleri anlamalıdır. Örneğin, HDPE boru GOST 16.338-85 uygun olarak gerçekleştirilir. delikli borular teşkil malzeme Kanalizasyona, seçerken, delik ve saldırganlık yeraltı derinliğini rehberlik etmelidir. Özellikle popüler Bugün, polivinil klorür, düşük yoğunluklu polietilen, yüksek yoğunluklu polietilen ve polipropilenden yapılabilir plastik boru bulunmaktadır. En popüler yüklemek ve nesneyi teslim etmek en kolay plastik drenaj vardır. Bu tür eşyaların çeşitli göz önüne alındığında varlığını veya yokluğunu deliklerin, hem de belirli bir yerleştirme derinliği için bir hedef ayırmak gerekir.

amacına göre sınıflandırılması drenaj boruları

Eğer makalede sunulmaktadır fotoğraflar hangi zemin suyu tahliye etmek drenaj boruları, düşünüyorsanız, size gereken ilk şey, alanın kullanımı konusunda bölünmüş olduğunu bilmek. Örneğin, iki-yönlü boru yere derin temeller için ancak uygulanabilir, mukavemet özelliklerini artırmıştır. sistem, küçük parçacıklar ve çökelme yapıları ile tıkanmış olabilir bu yerler için amaçlanan bir filtre ile ürün vardır. büyük çaplı Drenaj boruları büyük hacimli su almaya ihtiyacı yoktur durumlarda kullanılır. rejenerasyon sistemlerinde, bazı durumlarda geotekstil öğeleri sarmak için bir ihtiyaç vardır. Drenaj borularının türlerini dikkate alındığında zemin suyu tahliye etmek, zaten jeotekstil temin edilmektedir ürünleri bulmak ve 3 metre derinlikte olabilir böyle unsurları koyacak. Bugün satılık durduğu yerde durmuyor Teknolojik ilerleme olumlu bir sonuç elde edebilirsiniz hindistan cevizi liflerinden yapılmış bir filtre ile bir boru bulunabilir.

Özellikleri drenaj boruları Wavin

nemden vakıf koruması için bileşenleri seçerek, o Wavin yeraltı boşaltılması için drenaj borusu tercih edilebilir. Üç çeşit de mevcuttur: bir filtre, sentetik elyaf bazlı bir filtre ve doğal ve hindistan cevizi lifi filtre olmadan. elemanlar, esnek ve güvenilir olan, bu yüzden hasar korkusu olmaksızın, lay kolaydır. Onlar sofistike tasarım özellikleriyle kavisli siperler ve sistemlerinin bir parçası haline gelebilir. Bu yükleme sırasında bağlantı parçası sayısını azaltır.

uçta defne borularını satın alarak, ek araçlar ve sarf kullanmadan birbirleriyle elemanlarını bağlanmanızı sağlar debriyaj görebilirsiniz. Eğer ek maliyetler olmadığı için evden suyu tahliye etmek Böyle drenaj boruları, kaydetmek için izin verir.

Sistemin Geliştirilmesi için öneriler kuruluşundan uzak suyun yönünü

duvar drenaj döşeme yoluna çıkan binanın dışına gerçekleştirilir. Drenaj borusu ile duvar arasındaki mesafe menhol taban genişliği ve yeri tasarım özellikleri bağlıdır. taban temeli plakası veya kemer tabanının altında olmamalıdır Döşeme drenaj yatırın. vakıf yapısı tabanının izin verilen yukarıdaki drenaj başlangıcından etkileyici derinliği bulunan, ancak drenaj sisteminin elemanlarının çöküntüleri engelleyecek tedbirler tabi sadece edilirse. koydu drenaj boruları suyu tahliye etmek zaman, kum üzerinde tasarruf edebilirsiniz. Plastik profil zarı, yapıştırılan geotekstil oluşan geokompozit malzemelerini uygulamak için tavsiye edilir. Membranlar bağlı eşsiz bir yüzeye nem ve delikli borular alınacaktı de sıvı tarafından binanın temel koruyacaktır. geo-tekstil filtre toprak parçacıklarının geçişi kurutulacak ortadan kaldırarak, akar.

boru döşeme

Kök kazma çalışması siper için gerekli olan, eni 40 cm eklenecek belirli bir değere borunun dış çapına eşit olmalıdır. Enine kesitsel olarak, hendek bir dikdörtgen ya da yamuk bir şekle sahip olabilir, alt sert topaklar, büyük taşlar veya boru duvarının alt zarar verebilir kullanımda olan tuğla türüne yabancı madde olması gerekir. Başlangıçta, alt katman çakıl sonra kum tabakası ile doludur. tüpün üst kısmı moloz yatak kaplanmalıdır, yüksekliği 20 cm dir. Bir kez daha, kum tabakası atılmıştır, toprak dış kısmı çim ile kaplıdır. Tabakaların sırasını gözlemlemek önemlidir. koydu drenaj boruları suyu tahliye etmek zaman, makalesinde görebileceğiniz fotoğrafları, kum ilk paketlenmiş olmalıdır. Filtre haricinde hızla tıkanmış düşene drenaj borusu ve ince çakıl partiküller halinde toprağın girmesini önlemek için ve temizleme sistemi gerektirir amaçlanmıştır.

Sistem düzenlemesi için ipuçları

drenaj bakım için düz kesimlerinde yüklü olmalıdır menhol, 50 metre birbirinden kaldırılır. Onlar açıları değişen ve boruları geçerken, dönüş yerler olmalıdır. şekillendirme elemanları balıksırtı şeklinin en popüler yolu tahliyesi için geniş boru toplayıcı girecek olan dalların her boşaltmak için hizmet vermektedir. borudan Taban suyu kolektör yol kenarında hendek, yerçekimi sayesinde gidecek fırtına kanalizasyon veya su. Su tahliye kısmı koltuk seviyesinin altına yerleştirilmiştir, montaj için önemlidir drenaj kuyusu, su ile pompa kaldırılacak olan.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.