OtomobilArabalar

Kendi elleriyle stand Boyama

Bir benzin istasyonunda herhangi sahibi için onun karmaşık otomobil tamir için hizmetlerin tüm aralığı temsil önemlidir. boyama haznesinin - lastik montajı işleri yeterli ekipman ve alanı varsa, tüm metal iş için araçların kullanılabilirliği, aynı zamanda boyama için özel bir oda sadece gerektirir. elleriyle, ilk bakışta, bu kamera zorlaştırabilir. Ama çoğu zaman satın alma muhteşem maliyeti ustaları davayı kendisi almak gerçeğine götürür.

Elbette, bu öncül özel ekipman gerektirir. filtreler, ısı eşanjörleri, davlumbaz Bu Boyama kurutma bölmesi üç ana sistemlerle donatılmıştır görmek için. Bu ekipmanın seti ve hava dolaşımı gerekli sıcaklık ve hızı korur. hava filtreleme,: Bu sistemin çalışması üç döngü oluşur araç boyama ve kurutma.

Filtreler, havalandırma, hava girişleri, ısıtma elemanları ve kontrollerin modları - tüm bu sprey stand almak gereklidir. Bu çalışma zordur usta yalnız ellerinde ile, tüm esnaf en az üç ustaların bir ekip almak daha iyidir.

şöyle Artan düzenidir:

 • uygun bir bina seçimi;
 • Kamera için baz seçimi;
 • duvar dekorasyonu;
 • üst ve yan aydınlatma cihazları seçimi;
 • Kuruluş yetkili havalandırma;
 • Aygıt seçimi filtre elemanları ve taban;
 • Güvenlik kamerasını sağlanması.

yapma ile ilgili ipuçları

Kamera uygun bir giriş ve beton (ya da demir) tabanı olması gerekir. Ayrıca duvar için plastik astarları kullanılması önerilir sprey kabini. çalışma alanındaki aydınlatma 600 lux daha yüksek olması gerekir. ek olarak, örneğin aydınlatma tipik olarak yüklü yan ışık kaynakları sağlamak tavan armatürleri. en uygun ışık kaynakları - floresan aydınlatma (floresan) ve bir LED lambalar bu renk ve aydınlatma en iyi kaynakları sağladıkları. odasında aydınlatma en etkili yerleşim birbirlerine göre aralara gelecek uzun boruların kurulumu ile birlikte sağlanır.

Aracın sırasında boya parçacıklarından oluşan çözücü buharı ve sis büyük miktarda boyama. bir havalandırma sistemi temin bu faktörlerin olumsuz etkilerini önlemek için. Havalandırma sistemi arz ve egzoz obschepriemnuyu kurulmalıdır. Normalde sistem yerleri tablolar ve banklar konumdaki yerel davlumbaz ile tamamlanmaktadır. pompalama ve emme: Çalışma prensibi iki taraftarların çalışmalarında havalandırma olduğunu. üç mod havalandırma işleri: dışarıdan hava, emme havası + ısı dışında arıtma ve bir sprey buharı çıkarıcı modu kurutma (hava filtreleme ile + 60 kadar ısıtılması) kullanılabilir. Filtreler genellikle (daha iyi hava temizleme için) iki aşamalı yüklü böylece elleri tutarlı güvenlik önlemleri ile sprey kabini. Bunlar taban ve tavan yerleştirilmelidir.

işlerin yürütülmesi sırası

üretim öncesinde sprey kabini gerekli tüm araç ve gereçleri hazırlamak için gereklidir. Bu kurul, film, kaset, bant, etiket, testere, çivi, KIRTASİYE kazıyıcı bıçak. Daha sonra bir çizim oluşturmak için ve ona göre kurulu işaretlemesi gerekir. Hesaba tüm cihazların yerleştirilmesi yoluyla çalışma alanı azalır zaman ayırın gerekir. Yanlış hesaplama arabanın gelmesiyle sorunlar olabilir, böylece hacim ve yükseklik de, daha küçük hale gelmektedir. Gerekli birkaç kez tüm ölçümleri kontrol edin ve ardından gerçek boyama odasını alır. Elleri eserlerin çok sayıda yapmak zorunda kalacaktır:

 • bir çerçeve oluşturmak;
 • filmini veya fıçı tahtası kınına;
 • aydınlatma armatürleri set;
 • Hava girişi, ısıtma elemanlarını ve tavan için bir ısı tabancası yükleme ardından;
 • Daha sonra zemin donanımlı. Bu içerecektir: ızgara, egzoz davlumbaz, filtre ve ısı kaynağı;
 • ayrıca giriş için kapıları kurarlar.

Güvenlik amacıyla, tüm ekipman patlamaya dayanıklı olmalıdır. Isıtma cihazları - detektörler var. İzolasyon yanma yenik olmamalıdır. Havalandırma sistemi kapsamlı odanın tüm alanı kapsamalıdır. Bu ipuçları ve satın alma irade olarak elleriyle otomobiller için sprey kabini her tutarsanız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.