Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Pyanse: pişirme reçetesi

Dünyada geleneksel olarak adlandırılamayan ve yalnızca belli bir ulusa ait birçok tarif var. Bu, örneğin kalemler. Tarifi, Rusya'nın kuzeyindeki şehirlerden birinde üretildi ve bu çanağın geliştiricileri, Sakhalin'de uzun süre yaşayan Koreliler.

Çanağın tanımı

Pyanse (tarifi geleneksel Kore mutfağına dayanıyor) fast food türlerinden biridir. Vladivostok'da yaygın olarak popüler, bu yiyecekleri satmak için bütün bir ağ bile açık. Aynı şey, geçen yüzyılın seksenli yıllarında fenksu - kare mantetler çanağına dayanılarak ortaya çıktı.

Çok tedavi, bir çift pişmiş bir pasta. Maya hamuru ve kıyılmış etten ve lahana'dan çeşitli baharatlar ile doldurma - Bu, iğneyi oluşturan şeydir. Pişirme reçetesi, Kore'nin mutfağına geri dönmesine rağmen orijinal, çünkü bu devletin topraklarında pişirilmiyor. Yani, başlayalım.

Pimlerin hazırlanması

Tarifi oldukça basittir. Bunun için yukarıda belirtildiği gibi maya hamurunu hazırlamak ve dolumu yapmak gereklidir. Aşağıdaki ürünlere ihtiyacınız olabilir:

  • Buğday unu (0,5 kg).
  • Yumurta ve tereyağı (0,2 kg).
  • Süt (300 ml) ve maya (1.5 küçük kaşık).
  • Kıyılmış et (0,5 kg).
  • Lahana (0.25 kg), bir karanfil sarımsak ve soğan.
  • Baharatlar (biber, tuz, soya sosu) tadına varın.

Evdeki tarif pennsee aşağıdakileri ima eder:

1. Yoğurma testi. Sıcak sütte, kuru mayayı eritin, şeker ve biraz un koyun (2 büyük kaşık). Hafifçe karıştırın ve 20-30 dakika boyunca sıcak bir yere yerleştirin, tuhaf bir şapka yükselene kadar. Sonra yumurta bir kaba koyun, tuz koyun ve yumuşamış tereyağı iyice karıştırın, mayayı ve kalan unu ekleyin. Hamuru dikkatle yoğurun. Aynı zamanda, örtülmeli ve konulmalı elastik yumuşak bir kütle elde edilmelidir.

2. Dolum hazırlığı. Bitkisel yağ, biber ve tuzda Forcimeat yavru. Lahana iyice kesin ve suyu iyice kesin. Kütleyi doğranmış soğan ve sarımsak ile karıştırın, biber ve soya sosu ilave edin. Kıskaç ekleyin ve yaklaşık 30 dakika boyunca marine bırakın.

3. Pastaların modellenmesi. Hamurun turpayı yoğurmasından, her iki tarafa unda yuvarlanması gereken küçük parçalara bölün. Sonra onlardan, hazır bir doldurma hazırlamak için her birinin ortasında düz kekleri oldukça inceltmek gerekiyor. Uçları iki şekilde bağlayabilirsiniz. Bir yönteme göre, önce iki zıt uça kör olmalısınız ve daha sonra iki daha çaptan yerleştirilmiş kenarlara bağlamanız gerekir. Bütün kek sıkı bir tepe ile bir torbaya dönüşene kadar devam edin. Bir başka yol da, kenarları alıp birbirlerine tutturarak kıvrımlara sıkıştırmaktır (açık peynirli kek veya beyaz bir tepeye benzeyecektir). Daha sonra delik basitçe tek parça halinde bağlanır.

4. İşemek için hazırlanın. Buhar makinesini açın (basit bir mantovarku kullanabilirsiniz). Her pasta dip ucuna bitkisel yağ içerisine daldırılır ve bir kaba yerleştirilir. Tenceredeki su iyice kaynar halde Pansa buhar makinesine konulmalıdır. Yemek yaklaşık 40 dakika pişirilir, bu nedenle kurulan sıcaklık rejiminin bozulmaması için kapağı kaldırmanız önerilmez.

Bitmiş iğneler sıcak formda yemek için daha iyidir, zira ürünün lezzeti ve tadı belirtildiği gibi çok daha iyi olur. Farklı soslar (ketçap, soya sosu, köri ve diğerleri) kullanabilirsiniz, ayrıca çeşitli salatalar ve atıştırmalıklar ile servis yapabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.