Sanat ve EğlenceFilmler

Tüm zamanların en iyi filmlerinden Sıralaması. Dünya Klasikleri Sinema

Sinema yüz yıldan biraz. Ancak, bu sanat fenomen böylece sıkıca o hep bizimle oldu, öyle görünüyor ki, hayatımızda kurulmuştur. Büyük bir ekran haberlerini hayal kırıklığına varsa, megablokbasterov yorgun ve dünya klasiklerinin başyapıtlarından dokunmak tüm zamanların en iyi filmleri listesine bir göz atmak istiyorum. Bu eserler ülkeler ve kıtalar ötesinde, siyaset ötesinde, zamansız bulunmaktadır. Onlar izlemek ve gözden istiyorum.

10. "2001: A Space Odyssey" (1968)

Cult Film yönetmeni Stenli Kubrika XX yüzyılın en büyük eserlerinden biri olarak kabul edilir. uzmanları dahil birçok izleyiciler, gördükleri ve bu bilimkurgu resme sayısız kez gözden hazır olduklarını söylüyorlar. Dünya sinema klasikleri ana karakterleri onlar bu dünyaya geldi ve evrendeki önemleri nedir neden bulmaya çalışıyoruz hayatının hayati soruları belirlemek bantları olmadan yapamaz. Ne keşfedilmemiş gizem ve keşif bir ömür boyu yolculuk sırasında adamı çözülmeye. Bu filmde, inanılmaz görsel efektler çok o halüsinasyonlar kategorisinde ekranda gördüklerini dönüşümü olacak. filmi "2001: A Space Odyssey" Bugün bile, neredeyse yarım yüzyıl önce çekilmiş modern akıllara durgunluk özel efekt arka plan üzerinde kaybolmaz.

9. "Yurttaş Kane" (1941)

hiçbir zaman sınırları var gibi parlak filmler, her kıtada eşit hevesli algılanmaktadır. Orson Welles'in 'Yurttaş Kane' yönettiği resim 1941 yılında geri çekildi. Ancak, hatta sinema dünyasının klasik eserlerin bugünlerde birçok dolaşmış arsa gerilim tarzına oran verecektir. Bazen uzun bir süre için en iyi şey yakalanan sinemaseverlere gelen görünüyor. Fantezi filmi serisi hala beklenmedik ve bazen tartışmalıdır. Bu görmedik, biz çok görüntüleme için tavsiye. "Yurttaş Kane" - baştan seyirci doruk noktasını açan bir filmi Changeling. Sonra gazete patronu ölen Hayat, geri adımlarını kapalı rüzgar başlar, tek garip sözcüğü düşmüştür. izleyici kahramanın son kelimelerin bilmece öğrenmek ve onun yoğun şekilde inişli çıkışlı olarak bilgilendirilecektir. Dünya sinema klasikleri bu başyapıtı olmadan tam olmaz.

8. "taksi sürücüsü" (1976)

Bu film kırk yıl önce çekildi. Bazı çağdaşları şiddetin sayısız sahneler dahil serin hikaye, algılanan. Dört yıl sonra, izleyici hiçbir sürpriz vardır şimdi. Ancak, çok canlı ve dokunaklı beri New York'un gece hayatı kaldırılmadı. Tüm zamanların en iyi filmleri Sıralaması dramatik suç gerilim Martina Skorseze kültü müdürü iş olmadan yapamaz "Taxi Driver". ustanın ilk çalışmaları basit ve acı açıktır. Bu gazisi hikayesini anlatıyor , Vietnam Savaşı uykusuzluk çeken. Bir şekilde anılarından kendilerini ayırmak için, Travis bir taksi taksi şirkette iş bulmaya karar verir. Günlük Şimdi o tanıklar kasvetli olaylar. Bu kabus gerçek, bu canavarca canavarlar yok. Masterpiece aktör Robert De Niro özenle reçete senaryo, parlak kamera çalışma ve yetenek olmadan mümkün olmazdı.

7. "8 ½" (1963),

Biz Federico Fellini, ve aktör Marcello Mastroianni yönettiği İtalyan sinemasının ustası, göz ardı edemedi. Bazen orada ne olup bittiğini anlamıyorum bile büyülenmiş resimlerinde gibi izleyici, o ekranın gözlerini alamaz. Parlak filmler içerik, biçim ve içerik bakımından dikkate almak ideal hale getirmektedir. Ve ancak şimdi onuncu defa gözden izleyici herhangi bir kusur tespit edebiliyor. Bu film, yenilikçi teknik yerinde. art-house tarzında çekilen, bu büyük İtalyan yönetmen tanrılaştırma kabul edilir.

6. "Ayna" (1974)

Cannes jürisi okşadığı Sovyet yönetmen Andrei Tarkovsky sayısız sinema başyapıtlarından oluşan sicili vardır. Ancak, tüm zamanların en iyi filmleri bizim sıralamasında yüzü Margarity Terehovoy, Oleg Yankovsky, içinde zihin bükme alçıyla filmi "Ayna" oldu Innokentiya Smoktunovskogo ve diğerleri. Protagonist ailesinin her üyesi sevgisinin kaybı hakkında obsesif korkular boğulmuş. O kendi çocukluk deneyimlerinden yardım aramak zorunda kalır. Tüm film şiirlerin Andreya Tarkovskogo tamamlanmaktadır net semboller ve resimler ile dolu, sıcak nostalji ile aşılanmış. Bu başyapıt gerçekten insan ruhunun derinliklerine nüfuz, hızlı sürer.

5. "Vertigo" (1958)

Tüm zamanların filmlerin listesi tarz "korku" Alfreda Hichkoka tanınmış bir deha eseri olmadan eksik olurdu. Parlak aktör Dzheyms Styuart yükseklikleri patolojik bir korku muzdarip dedektif emekli filmi "Vertigo" oynadı. Şans eseri o intihar fikri saplantı kadını takip etmek yetkili kılındı. Bu film çok söylemek gerekmez. izleyici her kare önem taşımaktadır olmayan transfer atmosferi batırılır. imkansız görüntüleniyor bastırmak için.

4. "Baba" (1972)

Cult Film çekim Francis Ford Coppola tarafından kariyeri, uzun olmuştur disunity alıntıları başlar ve dünya çapında hayranları bir ordu vardır. Dünya sinema klasiklerinin filmlerin listesi ünlü New York mafya ailesinin hakkında bu suç dram doldurulmuş. Ayrıca mükemmel uyarlanmış senaryo ve şaşırtıcı bir atmosfer sadece Marlon Brando liderliğindeki parlak döküm hürmet ama. Arsa katlanmış ve döner toplumda var tüm değerleri absorbe var.

3. "Yeşil Yol" (1999)

Stephen King eserleri üzerinde iyi filmlerin bir sürü çekim. yazarın daha iyi adaptasyon olarak kabul edilir "Yeşil Yol". Tarihsel filmler ortaçağda değil, aynı zamanda daha sonra sadece bizi. Film olan nüfusu olan mahkumların ölüme mahkum, 1935 yılında hapishane, "Cold Mountain" ayarlanır. Birçok izleyici resim izlerken bu kadar çok gözyaşı döktüm asla savunuyorlar. Her durumda, hikaye Frank Darabont kimse kayıtsız bırakmayacak yönetmeni yakalanan.

2. "Schindler'in Listesi" (1993)

Savaş filmleri her zaman ölüm ruhu bürümüş, ama her zaman gözyaşları neden değildir. Kıyamet insanların bağlamda sadece herhangi masum rehineler şartların özgürlük ve kurtuluş uğruna olabilir her şeyi feda. Savaş raket açmıştı Böyle Oskar Schindler, sanayici,. Zalim gerçekler hayatında önceliklerini yeniden gözden geçirmek onu zorladı ve Yahudilerin gerçek hümanist ve kurtarıcı dönüştü. Bu Stivenom Spilbergom filme iyi film, biridir.

1. (1994) "Geri Alım kaçış"

Sağdaki tüm zamanların en iyi filmlerinden Sıralaması başka yaratılış Frenka Darabonta tarafından taçlandırılmıştır "Esaretin Bedeli". Her izleyici en az bir kez bandı görüntülemek için gereklidir. keyfilik ve hukuksuzluk ile cezaevinde çifte cinayeti bankacı yüzlerine suçladı. Ama şartlar kırmadım ana karakteri. ömür boyu hapis Andy Dyufreyn mahkum, o bir adam olumlu mahkumları bulaşıp gizlice cesur bir kaçış planı geliştirmek kalır. Nihai seyirci altyazılı duygusal temizlenmesini bekliyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.