Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Kefir ile mükemmel krepler nasıl pişirirsiniz?

Kefir üzerine sığır eti - kahvaltı ve akşam yemeği için harika bir seçenek. Çeşitli malzemelerle hazırlanabilirler. Bununla birlikte, hamur için ana ürünler kefir ve unlardır. Geri kalan her şey zevkinize ve takdirinize eklenebilir.

Makalede, kefirde ideal böreklerin nasıl hazırlanacağı üzerinde duracağız. Fotoğraflar netlik için sunulmuştur. Onlara teşekkürler, çanağın neye benzediğini anlayacaksınız. Ancak deney yapabilir, hayal kurabilir ve kendi özünüzü ekleyebilirsiniz.

Yoğurtta klasik sığır eti

En basit ve en yaygın tarif. Hazırlamak için, 1 şişe kefir alın ve hamuru yoğurmaya elverişli olacak şekilde derin bir kaba dökün. Ayrıca, 2 yumurta çekiç. Karışımı homojen yapmak için iyice karıştırın.

1 litre kefir için 6 g soda dökmeniz gerekir. Ardından şekere tat katılır. Tuzlar sadece bir tutamdır. Tekrar karıştırın. Uni önceden elemek en iyisidir, daha sonra oksijenle doyurulur. Sonra kütleye ekleyin. Belirli bir orantı yok: Tutarlılıkla dolaşmanız gerekir. Hamurun görünüşü ve yoğunluğu yoğun ekşi kremayı andırıyor.

Şimdi mükemmel krepleri kefir (yemyeşil) ile kızartmak için kalıyor. Tarif, görebildiğiniz gibi, her hostere çok basit ve erişilebilir. Küçük yangın üzerine küçük bir kızartma kabı koyun. Isın onu.

Bir çorba kaşığı hamuru alın ve kızartma tavasına dökün. Krep ızgara ve yükselmeye başlayacak.

Bir yandan altın, güzel renkler olunca, onları alt üst edin. Her iki tarafın iyi kızartılmış olması halinde, spatula ile nazikçe pişmiş krep, tabağa çıkarın.

Meyve ekle

Kefir için mükemmel gözleme yapmak ister misiniz ? Lush, güzel ve tatlı, meyveler, soda ve şeker yardımıyla elde edilirler. Önce yumurtayı iyice dövmeniz (1 parça) ve aynı kapasiteye 200 ml kefir dökmeniz gerekir. Hemen sirke olmadan 3 g soda dökün. Sonuçta, kefir'de ve bu nedenle ekşiğin var. Sıvı kütlede 7-8 g vanilin ve 10-15 g şeker ekleyin. Pürüzsüz olana kadar gıdaları karıştırın.

Aynı kapasitede 250 gr un ekleyin (önceden elekten geçirmek istenir). Sürekli, karıştıran ve ezici topaklar dökün. Hamurun homojen olması ve yağlı ekşi krema kadar kalın olması gerekir.

Şimdi meyveyi temizlemelisin. Her şey yılın zamanına bağlı. Yaz aylarında elmalar, kirazlar ve armutlar idealdir. Kışın muz koyabilirsiniz. Meyveleri kabuğundan soyun ve isteğe bağlı olarak kesin. Onları hamurun içine koyup karıştırın. Krep kızartmaya başlayabilirsiniz.

Bir çorba kaşığı hamuru alır ve kızartma tavasına koyar. Ateş çok az olmalıdır. En üstte sığır eti kavrulmuş olabilir, ancak içeride nemli olacaktır. Bir taraftan altın olursa, onları tersine çevirin. Krep hazır olduğunda, bir çatal veya spatula ile kuru bir kapa koyun.

Havuç krepları

Bu çok yararlı ve lezzetli bir yemektir. Öncelikle, 0,5 kg havuç temizleyin ve rendelenen herhangi bir ızgaraya rendeleyin. Büyük veya küçük olabilir. Her şey zevkinize ve tercihinize bağlı.

Ayrı bir kapta, 2 yumurta 10 gram şeker ile kırbaçlayın ve bir parça küçük tuz ekleyin.

Şimdi bir yoğurt (1 yemek kaşığı) ve sonuçtaki kütleye 0,5 tsp ekleyin. Soda. Tamamen karıştırın. Aynı kapasitede hazır havuç ekleyin. Unu ayrı bir kaba koyun. Kademeli olarak hamura ekleyin, ki bu önceki tariflerden daha yoğun olmalıdır.

Krepleri her iki taraftan da küçük bir ateşte kahverengi kahverengiye kadar kızartın. Ekşi krema veya krema ile birlikte kullanılırlar.

Yulaf ezmesi krep

Bu tarifi biraz daha uzun sürüyor. İlk önce yulaf ezmesini (yaklaşık 3 öğe) 1 yemek kaşığı kadar bekletin. Kefir şişmesi için 20-25 dakika. Bu arada, ayrı bir kabta 2 fırça ile çırpıp bir tutam tuz ve 20 gr şeker ekleyin. Iyice döv. Bu karışımda, şişmiş gevrekler içeren kefir ekleyin.

Hamurda daima un eklenmez. Sonuçta pullar şişer ve kalın bir karışım elde edilir. Bununla birlikte, bazen kütle çok sıvıdır, o zaman kendi takdirine bağlı olarak un eklemeniz gerekir. Hamur kalın, kalın ekşi krema ile aynı tutarlılığa sahip olmalıdır.

Sıvı kütlesi sıcak bir kızartma tavasında bir çorba kaşığı bulutla yayılır. Kefirin üzerine yulaf gevreği içeren ideal börekler iki taraftan altın sarısı bir kabuğa kadar kızartılır. Sonra bir tabak koyun ve serin onları koyun. Krepler kullanıma hazırdır.

Limon tadını ekle

Bazen olağandışı ve yeni lezzetler istersiniz. Bu nedenle, bu benzersiz reçete dikkat etmenizi öneririz. Öncelikle, bir su banyosunda yoğurt ısıtın ve daha sonra 10 gr pudra ve yulaf gevreği (2-3 madde) dökün. Kütle köpürmeye başlarsa panik yapmayın. Sonuçta, bu prosedür sayesinde, krepler daha gür ve güzel olur. Hamurun pullar kabarmaya gelene kadar bekleyelim (20 dakika).

Sıcak ve ılık bir kütlede şekeri ekleyin (en az 50 g). Önceden limon kabuğu soyulacağından, hamur tatlı olun. Karışımı iyice karıştırın. Senin kararına vanilin koy.

Limon rendesine parçalayın. En sığan en sığdır. Kitaba zedra ekleyin ve eğer isterseniz, biraz limon suyu dökün. Kreplerin çok fazla ekşili olmamasını sağlamak için aşırıya kaçmamaya çalışın.

Öğütülmüş un (200 gr) yavaş yavaş hamurun içine ilave edin, ahşap bir spatula ile karıştırın. Hamur yoğundur, yağlı ekşi krema gibi, krep kızartabilirsiniz.

Kızartma tavasını önceden ısıtın ve hamuru küçük porsiyonlarda serin. Her iki tarafta da altın bir kabuk oluşana kadar kızartın. Şimdi yemyeşil krep kefir için hazır. Krep için mükemmel bir tarif: hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanırlar. Denemeyi dene, orijinal ve lezzetli bir yemek alacaksın.

Kabak börek

1 çorba kaşığı derin bir kap içine dökün. kefir. Ayrı bir kapta 2 yumurta şekeri ve bir tutam tuz ile kırbaçlayın. Tamamen karıştırın. Daha sonra yumurta kütlesini kefir içine dökün. 5 g soda dökün. Un ekleyin - yaklaşık 2 yemek kaşığı. Her şey kaliteye bağlı. Ekşi krema gibi bir tutarlılık elde etmeniz gerekiyor.

Hamur verilirken, sebzelere dikkat edin. Kabak küçükse, 2 adet alabilirsin. Onları temizleyin ve (küçük veya büyük) ızgarada ezin. Kabak, hamurun içine ekleyin. Daha doymuş bir lezzet için, ızgarada 2 diş sarımsak rendeleyin. Iyice karıştırın. Hamur hazır olduğundan, kızartma krep başlatabilirsiniz.

Şimdi kızartma kabını ısıtın, bitkisel yağ dökün. Tam bir çorba kaşığı hamur toplayın ve tavaya koyun. Ateş küçük olmalıdır, börekler daha iyi kızartılmış ve yetiştirilmiş olacak. Her iki tarafta da renk altın olmalıdır. Kefir'de mükemmel krep alacaksın.

Tarif çok basit, hızlı ve kolaydır. Bu nedenle, acemi bir mutfak uzmanı bununla baş edecektir.

Tavuk filetosu ve sert peynir ile yoğurdun kıymalarında

Çok lezzetli ve besleyici bir yemektir. Değişiklik için - mükemmel bir seçenek. 2 adet al. Tavuk filetosu ve çok ince doğrayın. Aynı ustalıkla küçük bir ızgarada 100 gr sert peynir rendelemek gerekir. Yemekleri karıştırın.

Ayrı bir kapta, 1 yemek kaşığı karıştırın. Kefir, 0,5 tona kadar. Soda. 5 dakika bekletin. Sonra biraz tuz ekleyin, 1 yemek kaşığı ekleyin. l. Şeker ve 2 yumurta. Tamamen karıştırın. Kütleyi tavuk filetosuna boşaltın. Elde elenmiş un (1 çorba kaşığı) önceden, hamurun içine ekleyin. Karıştırırsanız, ısıtılmış kızartma tavasında serilebilir.

Her iki tarafta kızarmış krep. Unutmayın ki eğer güçlü bir ateş açarsanız içeride nemli kalacaktır. Kurallara uyarsanız, kefir üzerinde çok lezzetli, kusursuz krepler elde edersiniz.

Hazırlık oldukça basittir, ancak yalnızca kendinizi değil, aile üyelerinizi orijinal ve güzel bir çanakta bulacaksınız. Sıcak servis edilmelidir.

Elma ile yoğurt üzerine börekler

Bu harika tabakayı pişirmeyi deneyin ve mükemmel lezzetten hoşça şaşkına döneceksiniz. Önce hamuru karıştırın. Bunu yapmak için, kap 1 çay kaşığı içine dökün. Kefir ve 5 g soda ekleyin. Sirke gerekli değildir.

Ardından kefir içeren kapta 2 yumurta yiyip iyice karıştırın. Elde edilen unu ekleyin. Çırpma atışını, topaklar olmamasını sağlayacak şekilde yırtın. Şimdi hamurun içeri girmesine izin verin, meyveyi başlatın.

İki elma soyulur, çekirdeği çıkarır ve küçük küplere kesilir ve ovuşturursun. Her şey sizin tercihlerinize ve zevkinize bağlı. Pişmiş elmaları hamura ekleyin. Herşeyi iyice karıştır Hamur çok sıvı ise biraz daha un ekleyin.

Şimdi krep kızartma tavasında kızartabilirsiniz. Her iki taraf da güzel kahverengi bir renk olmalıdır.

Yakmamaya özen gösterin. Yoğurdu hafifçe spatula ile sıkın, kızartma tavasından çıkarın ve kuru bir kapa aktarın. Çanak hazır!

Yumurta içermeyen kefir üzerinde ideal börekler

İlk kefir (2 yemek kaşığı) En şişman derin bir kaba dökün. Hemen 1 çay kaşığı eklemelisiniz. Soda. Kendi zevkinize göre, küçük bir tutam tuz ve şeker dökün ya da tadına bakın. Tüm malzemeleri iyice karıştırın.

Şimdi yavaş yavaş unu getirin. Oksijene doymuş olmak için önceden elenmesi gerekir. Burada özel bir oran yok. Yoğunluğa bakmak önemlidir. Kıvam için hamur kalın ekşi krema ile çok benzer olmalıdır. İyi karıştırın, fazla topakları alın. Kütlenin yaklaşık 20 dakika süreyle infüze etmesine izin verin.

Sonra kızartma işlemi geliyor. Bir tencereye bitkisel yağ dökmek gerekli değildir. Temiz bir peçeteyi gres ile nemlendirmek ve kabı kızartmak için yağlamak en iyisidir. Sonra börekler çok lezzetli olurlar. Ve en önemlisi, şişman olmazlar. Şimdi her iki taraftaki sığırcıkları kızartın.

Pişirme önerileri

Tecrübeli aşçılar, metreslerin tahmin edebileceği bir sürü sır biliyor. Örneğin, kokulu gözleme ile ilgili. Elbette, vanilayı biliyorsun. Kokuyu vurgular. Ancak, yalnızca tatlı kreplerde bulunur. Et veya sebze eklerseniz vanilin uygun değildir. Ancak bu gözleme yemeğini tamamlayan ideal sarımsaktır.

1 litre kefir eklerseniz, en az üç yumurta koymanız gerekir. Bu, kızartma esnasında çanağın parçalanmaması ve kreplerin güzel ve yemyeşil kalmasının garantisidir.

tanıtım

Çanağın hazır görünmesini ve dosyalama sırasında orijinal görünmesini sağlamak için parlak ve sulu renkler ekleyin. Meyvelikten tatlı krep hazırlıyorsanız çilek şurubu, yoğun süt veya eritilmiş çikolata ile döşeyebilirsiniz. Sonra çanak kusursuz görünüyor ve çay için konuklara bile servis edilebilir.

Krepları sebzelerden pişirirseniz, tatlı malzemeler uygun değildir. Kesilmiş otlar, rendelenmiş peynirler, havuçları kesip salatalık serpin ve bir daire plakasına koymak en iyisidir. Bununla birlikte, kendiniz de hayal edebilirsiniz. Parlaklık eklemek önemlidir. Deneyim ve akrabalarınızı, arkadaşlarınızı ve misafirlerinizi alışılmadık beğenileri ve orijinal özet akışlarıyla şaşırtın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.