FormasyonBilim

Protein ve süt proteini, hidrolize

Protein - yüksek bir tipte bir organik bileşiktir bir kimyasaldır. bir proteinin bir parçası olarak, bir yüz üzerinden farklı bir amino asit kalıntısı, bulunmaktadır. Vücudundaki Her kişi proteinlerin en az onbeş kilo içermelidir.

Proteinler çeşitli tiplerde olabilir:

1. Protein basit peptit türü. Bunlar daha fazla yüz ile karşılaştırıldığında amino asit artıklarını kapsamaktadır.

2. proteinler tip oligopeptit. Bu zincirde iki ila on amino asit kalıntılarını içerir.

3. protein polipeptid türü. Bu zincirde on yüz amino asit kalıntılarını içerir.

Ayrıca proteinler organizasyonun dört formları birinde olabileceğini söylemek gerekir:

1. Bu proteinin birincil şeklidir. amino asit kalıntılarının bir dizisinden oluşan bir lineer molekül tarafından temsil edilen bir protein, bu formunda.

2. Bu proteinin ikincil bir şeklidir. Proteinin bu şekli alan değiştirilir, bu demirli spiral bir tür oluşturan hidrojen bağlarıyla.

3. tersiyer Proteinin bu şekli. Bu biçimde, çeşitli kullanarak sarmal bir protein molekülünün virajlı bağlar ve kimya damlacık denir küresel yapı, bir tür içine katlanır.

4. Bu protein bir kuaterner şeklidir. Bu durumda, çeşitli protein molekülleri kürecikler bağlantılar ile birbirine tespit edilir oluşturulması için.

protein herhangi bir dış etki meydana geldiğinde, örneğin, yüksek sıcaklık gibi faktörlerin etkisi, protein molekülünün giderek kötüleşen bir şekil oluşturmak için başlar. Son olarak, birinci imha olduğunda, ama proteinin yapısı, sonra protein hidrolizi meydana söylüyor. Proteinlerin hidrolizi, - protein molekülünün birincil biçiminin bir işlem özgü yok. Bu karmaşık bir süreç, asidik bir ortamda ve alkalin ortamı türü hem de oluşabilir. peptidaz - - hidrolaz, bu şekilde vücutta proteinlerin hidroliz gibi, böyle bir doğal sürecin bir parçası bağlanması, bir enzimdir. Proteinlerin hidrolizi, - bu protein-tipi moleküllerin tahrip son aşamasıdır. molekül ikincil ya da daha yüksek biçimlerinin Tahribat denatürasyon denir. Denatürasyon tersinir ve tersinmez düzenlemede oluşabilir. Döner denatürasyon protein molekülünde zayıf bağlantılar imha ortaya çıkar ve geri dönüşü olmayan - kuvvetli kovalent bağların kompleks ihlal.

Bu da esas olarak protein oluşur süt gibi bizim yaşam ürünlerde önemlidir. Onun proteini üç ana bileşenden oluşur:

1. Protein kazein. Yaklaşık üç yüzde sütte bulunur.

2. Laktobulmin. Bileşiminde bulunan protein, yakın alanda sahip kan serumu. Yaklaşık yarım yüzde sütünde bulunur.

3. Lactoglobulin. Bu protein, bağışıklık sistemi için çok iyidir. Bu antibiyotik ve bağışıklık kuvvetlerini vardır.

süt proteini sadece çözünebilir bir halde olabilir ve bu yüzde doksan sekiz gıda bunun kullanımı emilir. Bu bir gıda olarak kullanılan vücutta önemli bir rol oynar. Ana amacı - bu eski hücreleri geri yardımcı olur, hem de özellikle genç organizmalar, bitki ve hayvanlarda, vücuttaki yeni hücrelerin oluşumuna katılmak etmektir.

Süt, de dahil olmak üzere bir dizi içerebilir serum proteinlerin kökenli ya da başka benzer kökenli. Bu tür proteinler aslında, üründen alınan vücudun hayati fonksiyonlarının, ürünüdür, meme bezi hücrelerinden süt girip. Ayrıca, süt proteini vücutta sentez edilemez esansiyel amino asitler çoğunu içerir, ancak her halükarda onun daha da varlığı ve işleyişi için gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.