KanunDevlet ve hukuk

Çapraz yaya geçidi. çapraz bir yaya geçidi ile Crossroads

Yol güvenliği - yetkili makamlar önemli bir görevdir. sağlık ve ilgili kurallara uymama sonucunda bile hayatlarını kaybederler kaç kişi göz önüne alındığında, yetkililer mevzuatta bazı değişiklikler yapmaya karar verdi. Dahası, onlar zaten bunları uygulamaya koymak başarmış. Biz diyagonal yaya geçitlerinde bahsediyoruz. Yani, ne bunlar? Onların özellikleri nelerdir?

işaretleme yeni bir tür

önceki takvim yılı unutulmaz sürücüler ve yayalar, diğer şeylerin yanı sıra, mevzuatta bazı değişiklikler oldu. Özellikle, şimdi onlardan biri hakkında konuşalım - biçimlendirme yeni bir tür getirilmesi (yani köşegen yaya geçidi tanıtıldı). yayaların için anlamı? Şimdi bir kavşak sadece çevre de karayolunda çapraz değil, aynı zamanda onun merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz. sürücüler için yeni yaya geçitleri ve yeni kurallar mı? Bu daha sonra.

diyagonal geçiş nedir

Ayarlanabilir yaya geçidi insanlar karayolu taşımacılığı boyunca hareket aynı zamanda yol çapraz varsayar. Uygulamada bu arabalar açtığınızda, onlar yol çapraz olanlara koşullu tehdit oluşturmak anlamına gelir. Başka bir deyişle, bir trafik kazası riski vardır ve yaya geçidinde adam kaza sigortası yaptırma etmez.

Bu trajik durumlardan sebeplerinin aranması sonrasında, uzmanlar tamamen ayrı bir yaya aşamadan giriş birçok kez bu tür risklerin sayısını azaltacağını sonucuna vardık. Buna ek olarak, çapraz geçiş insan olacak çapraz karayolunda çapraz düşündürmektedir. Onların hareketin mesafeyi ve dolayısıyla geçiş süresi artırılması. Bu gelişmeler yayalar için ne anlama? Güvenlik ve inanılmaz kolaylık karayolunda geçerken.

Araştırma uzmanları yol geçtikten diyagonal yaya araç ve yaya akışlarının özellikle yoğun olduğu bölgelerde trafiği artırmak için en güvenli alternatiftir zaman gösterisi üzerinde gerçekleştirdi.

Deney?

geçişin bu tür tanıtım spontane bir karar değildi. Bu ayrıntılarına. Eğer resmi olarak onları girmeden önce diyagonal yaya geçidi deneysel prosedürde şehir Moskova on namlunun ucunda hayata geçirilmiştir. Bu nedenle, işaret ilgili çapraz seçilen kısımlarına uygulanmıştır. Crossroads çeşitli seçilmiş. Ancak, hepsi bazı ortak gereksinimleri paylaşır. Örneğin, aşağıdaki:

  • yeterli görüş;
  • her iki hareket yönünde en az dört şerit;
  • Yapay ışık varlığı;
  • Yaya trafik ışıklarında özel bölümleri kullanılabilirliği;
  • konum bir yerleşim alanı (araç yayalar az olmalıdır).

Deney tartışılan gerçekleşmiştir önce, insanlar bir yol geçen yolun kurallarını ihlal seçilmiş yerlerde, olma eğilimindedirler. sağlık veya yaşam kaybı - bu durumda en iyi sonuç 500 ruble, kötü bir ince haline gelebilir.

Deney başarıyla uygulanmaktadır olarak kabul edildikten sonra, bu şehrin farklı bölgelerinde diyagonal işaretlerini uygulamanın karar verildi. başkentte Toplam bu tür yaklaşık üç yüz geçişler yapmayı planlamıştır. Ne bu yenilik sürücüler ve yolcular getirecek? Nasıl bir yaya geçidi eylemini vardır? Uzmanlar bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bu makalenin sonraki Ayrıntılar.

mevzuatta Yansıyan

Ne şimdiki mevzuatta göz altında yenilikler hakkında diyor? İlk olarak, karayolunda geçen bir yaya özel (o da yaklaşık yerden gelir ve geçişler ile mümkündür metro). Onlar yoksa, tek olasılık sadece frenle veya kaldırımlar yoluyla kesiştiği tarafından takip edilmesi gerekir.

Bazı durumlarda, iki karşılıklı köşelerine (çapraz olarak, çapraz) kesişmesine geçen mevzuat yol izin verdi. Ancak, yalnızca diyagonal yaya geçidi gösteren işaretler durumunda.

mevzuatının ilgili madde mümkün diyagonal yaya geçidi olan koşullar anlamına gelir yeni paragrafa tarafından tanıtıldı. Bu, aşağıdaki hususlar hakkında ise:

  • Sadece izin verilir düzenlenmiş kavşaklarda ;
  • Sadece uygun işaretleme eğer izin verilir.

Uyarı! Değil her yerde yayalar Yolu diyagonal geçebilir. Bu aynı zamanda orada bir yol yerlere uygulanır işareti "Yaya geçidi", ve kontrollü kavşak. Bir istisna sadece ilgili İşaretin bu alanlar için yapılır. çapraz işaretleme içermeyen kavşaklarda yolun kesiştiği bir acil duruma yol açabilir. uygulaması için belirli kurallar vardır. Örneğin, yaya zebra boyutunu dikkate almak önemlidir. Tüm (sürücüler ve yayalar ve yardımcı programlar ikisi) görevlerini gerçekleştirirken, yollarda trafik daha güvenli hale gelir.

emniyet

Bu yazıda diyagonal yaya geçitleri etkin bir karayolu hem yaya ve araç dönüm kesiştiği durumlarda yolda güvenlik düzeyini artırabilir içinde Tartışılan.

Yenilik kullanarak anlamak ve seyahat yaya geçidi kurallarını değiştirmek önemlidir. Buna ek olarak, belirgin bir yaya ve sürücüler için geçen servis verilen kısmın seviyesini azaltmıştır. Sadece, standart iki-fazlı bir trafik ışığı kullanarak sıradan sistemi için karakteristik yüksek düzeyde. Tek istisna inanılmaz yüksek yaya akışlarına sahip sitelerdir. kavşaklar için çapraz geçişleri araç hareketi optimize etmek için en iyi çözümdür.

görüş yayalar

Nasıl yeni yaya geçitleri yararlanacak ilk etapta olanlar doğrudan yanıt? Temel olarak, çoğu insan bu vesileyle herhangi hayranlığı veya kızgınlığı ifade değil. Birçok biçimlendirme yeni bir tür kullanışlı görünüyor. Sonuçta, çevreyi yolun sağ tarafına taşımak için gerek yoktur. Bu bir ölçüde zaman kazandırır. Diğerleri bu yenilik temelden hiçbir şeyi değiştirmeyecek inanıyoruz. Genel olarak, yayalar yeterli pasif çapraz karayolunda geçmeye belli kavşaklarda fırsat yanıt verdi. Belki zamanla pratikte yenilik test, onların gerekçeli görüşünü makyaj yapabilirsiniz.

görüş sürücüler

Sürücüler yenilik açıkçası mutlu değil. Ayrı yaya faz, kendi görüşüne göre, önemli ölçüde araçların servis akışını bozabilir. yönüyle bir süre araçlar duracak şimdilik çünkü. sürücülerin göre, bir kez daha Moskova ve böylece eksik olan trafik sıkışıklığı, oluşumunu uyandıracak. Çoğunlukla Sürücüler, acı çekmemiş bu vesileyle bu değişiklikleri ve özel sevinç uygulayarak görevlilerinin sorunu çözmek için çalışıyor anlamıyorum.

bilirkişi raporu

Birçok uzman bir bu gelişmeleri algılanan ve hatta anlatılan çözümün ortadan kaldırılması için pratik önlemler almaya yetkilileri teşvik korkuyorlar. Uzmanlara göre, sorun nedir?

Uzmanlar bu durumda, yabancı Rusya Federasyonu deneyim yanı sıra karayolu seyahati kültürünü kopyalamak akılsızlık kökten farklı olacağını inanıyoruz. Batı saatte 80 kilometre hızla şehir ve sürücüsüne Rusya'da saatte 50 kilometre sınırının, tarafından yürütülen eylemler edin. Yaya geçitlerinde bugün yol geçiş yüz kırk kişiden çaldı, bu yüzden yüksek riskli alanlar olarak düşünülmelidir.

Diğer şeylerin yanında, özel işaretler genellikle üç ay içinde silinir. Bazen aynı düzenlilik güncellenir. Sürücü sadece sürüş sırasında yavaşlamaz, yaya beklemeden özel işaretlemeyi fark ve olmayabilir.

Bir yaya yol çapraz zamanı yoktur Ayrıca, eğer, yasa ile, kavşak ortasında durdurmak için yükümlü olduğu. En kısa sürede hareket olarak, o kayması ve herhangi hareketli makineyi aşağı getirebilir hangi bölgeye düşmek zorunda kalacak araçlar dönüm karşı savunmasız olacaktır.

Genel olarak, uzmanlar imkansız diyagonal yaya geçişlerinin köprülü kavşakları Rusça faydalanmak bir düzine konulara kadar belirledik.

refüj

tarif Üstü, sürücüler ve yayalar olağan hayat birkaç yenilikleri değişecektir. Bunlar arasında, sal dahil. Bu nedir? Ve ne için yaratıldı?

bir yaya yolunun adım attı ise, o yolda güvenliğini sağlamak için gerekli olduğu durumlar haricinde, gereksiz yere gecikmesine onu durdurmaya veya hakkı yoktur. zaman yok kişiler (zebra üzerinde değil, ama trafik sinyal değişikliği) yaya kapısından geçiş yapmaya ters yönde trafik akışını bölen çizgi üzerinde doğrudan ada veya güvenlik kalmalıdır. kesinlikle güvenlidir yalnızca hareketini devam edin.

bisikletçiler için Şerit

Şimdi karayolu üzerinde özel bir şerit var. Bu bisiklet veya motosiklet ile yolculuk edenler için özel olarak tasarlanmıştır. Bu grup özellikle yol (genellikle yatay ve özel işaretlere ve şerit hemen üstünde asılı olduğu özel bir işaret) geri kalanından ayrılır. Bazen artık "bisikletçiler için bant." Yeni bir karakter kullanın Bu anayol üzerinde asmak ve yol işareti "Yaya geçişi" gibi yan belirlemez.

Akılcılık yenilikler?

Ne kadar iyi yetkili makamlar, çözüm uygulamadan tarafından tarif mı? Bugüne kadar, söylemek zor. değişikliklerin tanıtılması böyle bir kararı ancak geleceği yardımcı olabilir tam olarak ne kadar etkili anlamak için, ilgili çalışmalar ve deneyler gerçekleştirildi önce rağmen. Pratik bir alan üzerinde yaya ve sürücülerin, ihlalleri ve trafik kazalarının istatistik davranış - tüm bu paragrafın başında çıkan soruya açık bir cevap olur.

Nasıl cevap

Geçerli kuralları takip - bu akıllıca olacaktır tek şey şimdi yapmak. Duyu yenilikleri eleştirmek ve onlara yanlış veya verimsiz biraz kanıtlamak için. dikkatle onları anlamak ve karayolunda üzerinde güvenliği teşvik ediyorum benim bölümüm her şeyi yapmak mantıklı olacaktır Nerede: Bu tip yaya geçidi yönleri kurallarına uymak. her şeyin üstünde - O güvenliğini hatırlamak önemlidir. Kaydedilen Hiçbir zaman bir insan hayatı kaybetti değmez.

Sonuç

Yani, diyagonal yaya geçidi - yayalar kavşağın çevresine üzerinde kalmaz, karayolunda geçmeye izin veren bir geçiş değil, aynı zamanda eğik (onun karşısında bir köşesinden). Bu sadece uygun işaretler ve yalnızca ile yapılabilir kontrollü kavşaklar . Bugüne kadar, üç yüz tür geçişler vardır.

Kamu farklı şekillerde yeniliğe tepki gösterdi. Yani yayalar Onlara anayol geçiş kolaylığını artırabilir sadece dikkat çekerek, kesin bir şey ifade edilmemiştir. Sürücüler ayrıca ciddi endişe ve uzmanlar. Sürücüler bu yeniliğin bir sonucu olarak, trafik sıkışıklığı sayısının önemli ölçüde artması endişe ediyor. Ancak uzmanlar diyagonal yaya geçitleri karayolunda geçerken sadece daha fazla güvenlik sağlamak ve tamamen ölçüde seviyesini düşürmek söylüyorlar.

haklı kim, zaman gösterecek. Bu arada, hepimiz onların güvenliği ve başkalarının güvenliği endişesi, standartlar ve mevcut mevzuat gereklerine uymak hakkına sahip olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.