HobiDikiş

Nasıl güzel örülürsün Tecrübeli ustaların tavsiyesi

Kendileri tarafından yapılan, modadan çıkmış şeyler asla gitmez. Örme yeteneğinin ne kadar kullanışlı ve pratik olduğu hakkında konuşmak gerekli mi? Bunun gereksiz olduğunu düşünüyoruz. Reklamcılıkta bu tür bir iğne işi gerekmiyor. "Örgü yöntemini öğrenmek istiyorum" diyen herhangi bir kız, bu hobinin kendisine ne gibi avantajlar sağladığını çok iyi bilir.

Bugün, satışa sunulan diyagramlar ve modeller içeren çok sayıda dergi bulunmaktadır. Ve internette her zaman harika fikirler alabilirsiniz. Bununla birlikte, her ustanın kişisel deneyimlerinden bildiği şeyler vardır. Örneğin, ilk ve son örme kenarı nasıl örgülenir, döngüler.

Giyerken deforme olmayacak bir ürün elde etmek isterseniz, ilk ilmek ilmek olmadan çıkarmak daha iyidir. Aksi takdirde, ürünün yan kenarı çok gevşek hale gelir. Son döngü, tüm tualin deseninde olursa olsun yüz olmalı. Ancak o zaman kenarları eşit ve güzel çıkacak.

Şimdi biraz ilk satırın yazım döngüleri örme hakkında biraz. Acemi bir iğne kadın nadiren bu basit işlemi doğru bir şekilde gerçekleştirebilir. Ya döngüler çok sıkı çıkıyor ve kolun altına itilmesi imkansızdır ya da tersi - çok gevşek ve boyutları aynı değil. Yukarıdakilerin hepsi sizin için geçerliyse, bir dahaki sefer, ilmekleri aynı anda iki kelepçeye yazıp katlayın.

Şimdi moda olarak, kalın iplikten yapılmış ürünler, büyük bir viskoz ile bağlı. Kural olarak, onlar büyük konuşmalar taşıyan önerilir. Elbette bugün bir şey satın alabilirsin. Ancak zevk ucuz değildir ve evinizin içindeki tuhafiye deposu işe yaramaz. Biraz gizli, herhangi bir direkte "sızdıran" bir yüz veya arka sayfayı nasıl ördüğümüzü açalım. Yüz hattı - tüm döngüler bir tığ işi ile bağlanıyor. Yanlış - sadece kalkış. Dolayısıyla, halka iki kat daha büyük boyutlarda elde edilir. Bu arada, eğer biri değil, iki nakida yaparsanız, tuval daha da havalı hale gelecektir. Maalesef bu hüner gevşek veya karmaşık desenler için uygun değildir.

Bağımsız olarak nasıl örülmeyi öğrenmek o kadar zor değildir. Biraz sabır, azim, arzu ve şimdi siz gelecekteki insan yapımı başyapıtın hazır ayrıntılarını sahibisiniz. Söyledikleri gibi, küçük bir üründür ... Ürünün bozulmaması için ürünü dikmek kalır.

Burada özel bir kurnazlık yoktur, ancak bazı incelikler hala hesaba katılabilir. İnce eşleşme bezi bir dikiş makinesinde, dikiş "zikzak" üzerine dikilebilir. Bununla birlikte, sıkıcı bluzun çözülmesi zor olacak, dikişleri kırmak gerekecek, ancak düzgün görünüyor (renkler için doğru renkleri eşleştiriyorsanız) ve çok hızlı bir şekilde yapılır.

İkinci yöntem - yün ipliğiyle parçalara birleştirmek, iğne için dikiş yapmak. Bu oldukça yaygındır, ancak en uygun seçenek değildir. Böyle bir dikiş çok sert görünüyor ve ürünü çözmek zor.

Örgülü dikiş örme kumaş ile çalışırken en uygundur. Oldukça basittir. Öncelikle, ayrıntılar süpürülür, daha sonra ön tarafta ürün çıkarılır. İlk yan döngüden başlayarak, ilmekleri kendileri değil, aralarındaki atlayıcıları hafifçe bağlayın. Vidayı oldukça sıkıştırın.

İşlem şöyle görünür: iğne sağdan sola doğru sürülür, atlama tulumunu iter ve iğneyi karşı tarafa geri döndürür, ancak zaten bir sıra daha yukarıya döner.
Aslında böyle bir dikiş çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilir ve yalnızca birkaç saniye içinde erir, ucun çekilmesi yeterlidir.

Peki, ve sonunda bir kazak yaka nasıl örülmek hakkında biraz. Boynun tedavisinin , bitmiş ürünün ne kadar düzgünce görüneceğini belirleyen son dokunuş olduğunu söylemeliyim. Genellikle başında knitters daha hızlı bitirmek için acele ve çemberleme, en basit şekilde boyun gerçekleştirmek. Bu işlem bir kanca kullanılarak gerçekleştirilirse, bazen iyi görünüyor. Ancak örme iğnelerinin birbirine bağlanması iyi bir karar değildir. Döngüler yazarken, gereksiz delikler oluşur, bu da özensiz görünür. Hatta ilk sıra bile elde edilemez. Bu nedenle boğazın boynunu ayrı ayrı örmek, dikiş dikişi dikmek daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.