SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Plantar siğiller: nedenleri ve tedavisi

Siğiller ayağın cildin iyi huylu tümörlere karşılık gelir. Bu, sağlıklı cilt seviyesinden dışarı çıkar ve bir pembe ya da soluk kahverengi, katı bir conta yuvarlak şekil, şeklindedir.

İlk oluşum yüzeyi düzgündür fakat zaman içinde kaba bağlı keratinize epidermis olur. siğil yüzeyinde kılcal zarar siyah noktalar görebilir. Bazen merkezi krater oluşturulan girintiye.

nedenleri

plantar siğil bir viral etyoloji olduğu - görünümü temas ile aktarılır insan papilloma virüsünün hareketinden kaynaklanmaktadır. virüs için en uygun ortam - nem ve ısı, bu yüzden sık sık enfeksiyon yüzme havuzları, saunalar ve spor salonları oluşur. dokunulmazlık yüksek düzeyde, vücutta patojen ile temasta hastalık, ancak siğil olan cilt durağı bağışıklık savunmasında bir azalma ile geliştirmek etmezse.

Bu patoloji hiperhidroz ayakları olan insanlar (onları terleme aşırı) ve bunların aşırı kuruluk arasında daha yaygın olduğu dikkati çekiyor. Hastalığın gelişimi aynı zamanda bozulmuş trofik dokunun (örneğin, şeker hastalığı, ateroskleroz, veya varisli damarlar) ile birlikte meydana gelen sıkı düz ayakkabı ve hastalıkların katkıda bulunur.

Çoğu durumda orada bir plantar siğil, ancak virüsün yüksek aktivite çocuk eğitimi, ayağın etkilenen kısmı mozaisizminin bir tür haline gelir görünür.

Bazı durumlarda plantar siğiller deri üzerinde herhangi bir iz bırakmadan kendiliğinden yok olduğunu söylemek gerekir, ancak en sık şiddetli ağrı ve normal yürümeye yetersizlik yol açar yürüyen onların yaralanma vardır.

tedavi

plantar siğiller tanı ve tedavi olarak yakında ele yürüyerek herhangi formasyonlarını tespit edilecek, dermatolog olmuştur. siğiller kökleri derin yalan, çünkü kendini gerçekleştirmek mümkün değildir ve onların eksik kaldırma yeni elemanlar ortaya çıkmasını tetikler. Ayrıca, yakın bir yere yerleştiği zaman aşırı doku hasarı, virüs alt birimlerin bir sayıda oluşmasına yol açar sağlıklı bölümleri, transfer edilir.

Evde bir siğil nasıl kaldırılacağını sorusuna bir cevap arıyorsanız, basit bir halk tarifi uygulayabilirsiniz. Ben gündüzleri sarımsak ile siğil ovmak için biraz zamana ihtiyacım var. plantar siğil başına düşmek - bir pasta oluşturmak üzere ve siğil, alçı conta empoze ve 2-3 gün devam olan bir diş sarımsak, sirke çay kaşığı ve buğday ununun bir miktar, bir karışımın hazırlanması da mümkündür.

Ancak, daha hızlı ve kurtulmak için daha verimli için yaya olarak siğiller hızlı elektrokoagülasyon, kriyoterapi, lazer veya radyo dalgalarını uygulayabilirsiniz doktorunuza, başvurmalısınız siğiller çıkarılması. Aynı zamanda büyük siğiller durumunda, lokal anestezi altında cerrahi eksizyon yapılabilir.

Ben hasta antiviral ve immünomodülatörler alma gösterilmektedir nedenle bazı durumlarda lokal tedavi, yeterli olmadığını söylemeliyim.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.