ÇirkinlikBahçıvanlık

Onun verimliliği artırmak için üzüm kravat nasıl

En kısa sürede kar yerden erirken, yeni başlayanlar ve deneyimli yetiştiriciler soğuk ve soğuk kış katlanmak zorunda ağaçlar ve çalılar durumunu kontrol etmek, bahçelerde sürüsü başlıyor. Bir kaplama çeşitleri açıp neukryvnyh vymerzshih üzüm olup olmadığını anlamak için gerekli olan en son bu üzüm bakım aldı. Her neyse, ama baharın gelmesiyle birlikte acil konularda kütlesini geliyor. bahçıvanlar rahatlıkla dalları bulmak için üzüm kravat konusunda ve iyi bir mahsul toplamak için sezon sonunda bir soru var o zaman.

Önce üzüm üzerinde tomurcukları incelemek gerekir. Onlar bir kesi yapmak ve doku hayatta olup olmadığını kontrol etmek gerekir. gözleri yeşil ise, şube bir kafes bağlı olabilir ve kahverengi, o zaman onlar hayata olup olmadığını görmek için bir süre bırakmak gerekir. Eğer üzüm kravat önce müdahale etmeyecek şekilde, ölü sarmaşıklar, kesilmelidir. Ana bir çok kırılgan olduğu ve kesiyorum çünkü böbrekler henüz uyandı değildir "kuru" jartiyer vardır. "Yeşil" jartiyer regrown çekimleri güçlendirmek için sadece gerekli.

Düzgün, asmaları kravat onun yaşını belirlemek için nasıl bilmek. Genç fideler (iki yıla kadar) kazık bağlı ve üçüncü yıldan itibaren, zaten kafese çekmek gerekir edilir. Bunu yapmak için, bir tahta veya metal destekler hazırlamak gerekir. Eğer üzüm kravat önce, şekillendirme çalı ile tanımlanmalıdır. o zamanlar aşağı fidelerden 1.5 metre her iki tarafına iki yönlü ve destek kazılırken ise. taraflı Şekillendirme, sonra geri 0,5 metreye Bir yandan, ve 1,5 metre diğer tarafta.

topraklama kablosu 0.5 metre yükseklikte birinci sıra çekin. Üzümün yüksekliğine bağlı olarak yaklaşık 3-4 satır olmalıdır. İsteğe bağlı olarak, bir tel kullanmak, eski telleri kullanabilir ahşap çıtalar veya sicim. Geçen yıl sarmaşıklar bir yay içinde yatay veya eğimli pozisyonda birinci ve ikinci sıraya bağladı. alt böbrek yavaş büyüme veya hiç uyanmak olmayabilir çünkü Dikey dallar, bağladım değildir. Gereksiz sürgünler bir metre uzatmak ve verim belirgin bir şekilde azaltılır.

bahar gibi meyve üzüm yere bağlı olarak üzüm bağla. Böbrekler henüz çiçek değil, suretle veriminin arttırılması, onları kravat, kafes tüm şubeleri yerleştirilmesi uygun olabilir. Çok yıllık asma poluveerno veya Fan-beam, fakat 45-60 ° dalları böbrek bağlantı açısı, aynı zamanda, yatay mümkün bağlama yayı ve bir edilmelidir. sezon boyunca nedeniyle rüzgarda kalınlaşma veya savrulmadaki telin sürtünmeden hasar görebilir saplar, bu yüzden sekiz şeklinde kravat, o serbesttir. İyi bir asma güvenceye almak için, onların uçları bu amaçla herhangi bir malzeme Jartiyeri kullanabilirsiniz Sıkı bağlı.

Hasat prosedürüne bağlı olduğundan üzüm kravat nasıl, o profesyonel ve acemi hem bilmek gereklidir. doğru ve zamanında yapılırsa, üzüm üzerinde tomurcukları düzgün gelişecek ve bu büyük ölçüde meyvelerin sayısını artıracaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.