SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Yüksek tansiyon: Ana sebepler ve sonuçlar

Yüksek tansiyon - erkek hem de kadınlarda yaşla birlikte görüntülenen sık görülen bir sorundur. Hipertansiyon ilerlemesi tehdidi tıbbi uygulama olarak, basınçlı kaplar artış şiddetlenir edilebilir olsa da, 45 yıl ile hızla artmaktadır ve daha genç yaşta olan. ve risk bölgesinde bir genetik yatkınlık, hem de aşırı kilolu prevalansı olan insanları olsun. Tehlikeli ve o hipertansiyon insanlarda hakim olabilir, hastalıklarının, her üçüncü hasta bile habersiz kanıtlandığı üzere bu, yıllardır kendisini keşfetmek vermez edilir asemptomatiktir.

yüksek çünkü önceden panik yapmayın tansiyon ölümcül bir hastalık olarak kabul edilir ve verimli bir şekilde tedavi ve modern tıbbın yardımıyla normalize değildir.

yüksek tansiyon hakkında konuşmak sadece dinlenme basınçlarda abartılmış durumlar ele alınarak uygun olanı tanımlamak ile başlamak için, o 110/70 için 139/89 mm Hg yasal oranından yüksektir. Ancak, duygusal veya fiziksel stres sonrası basıncında kısa süreli artış normaldir ve lider kardiyolog arasında önemli bir endişe neden olmaması netleştirmek için önemlidir.

Hala yüksek tansiyon varsa, patolojik süreç için neden belirli özellikleri şu var.

1. Kan kalınlaşması. Benzer bir fenomen nedeniyle hücrelerin, su gerekli dozu elde zamanlarda, vücut, dehidrasyonunu görülmektedir. Bu nedenle, çok az su kullanan veya başka bir içecekle yerine bir kişinin, kan olan patolojik süreç neden kalınlaşır ve sonuç olarak, vücut bozunma işlemini ortaya koyar.

2. Kandaki kolesterol hakimiyeti. Bu olgu nedeniyle enzimlerin yetersiz üretimi, kandaki yağ içeriğine katkıda bulunur.

3. kanda proteini. Kan protein karıştığı bir miktarının lokal ise, zor akışlı, iyi olur, kalın kan kalp daha pompa.

4. Artan adrenalin. Sabit stres ve duygusal aşırı uyarılma da olumsuz kalbin işleyişini etkiler.

Biz o hipertansiyonu unutmamak gerekir neyse vücutta veya ilaçlar kullanmaması önceden var olan hastalıklar tarafından tetiklenebilir.

erkek ve kadınlarda Yüksek tansiyon hızlı tanı ve etkin tedavi gerektirir. Bilgili ve tecrübeli kardiyoloji deposunda geniş bir aralığı vardır , antihipertansif ilaçlar azaltmak değil, aynı zamanda kan basıncı artışı tutabilir sadece. Biz diüretikler veya diüretikler bahsediyoruz; işlem gücü ve normalleşmesi yöneliktir beta-bloke ediciler, kalp hızı; hem vazokonstriksiyon üretimi için enzim inhibe edici ACE.

Ayrıca bugün, temsil yeni farmakolojik grup blokerler anjiotensin II, güçlü vazokonstriktör madde, anjiyotensin II'nin aktivitesine dayalı. Onun aktif bileşen su ve tuz böbrek aldosteron atılımını geciktirir. Alışkanlık faktörünün etkisi olduğunu vurgulamak gerekir, nedenle alternatif tedavilerin düzenini değiştirmek için genellikle gereklidir.

O "haplarla yaşamak" aslında, O yüksek tansiyon kronik şeklidir ve relaps eğilimli netleştirmek için önemlidir, nedenle ilaç kullanılmadan optimum düzeyde tutmak için pek mümkün ve onlar ömür boyu sürer. Ayrıca tamamen vücudun duygusal bir uyanma ortadan kaldırarak, önleme dikkat ve önemli ölçüde dengeli ve besleyici gıda ile doldurmayı diyet değişikliği ve yaşam tarzınızı ayarlamanız gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.