SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Omurga, nedenleri ve tedavileri eğriliği

Bizim omurga omurga, bizim bütün vücut için temeldir. Bizim bacaklarda, kaburga, muhafaza solunum, sindirim ve atılımını. Onsuz, hatta başını tutamadım. Ayrıca, omurga koruyan omuriliği ve yürüme yastıklama, atlama, vücut hareketleri gerçekleştirir.

Kesinlikle pürüzsüz omurga olmaz. o amortisman yürütmek mümkün olmaz, çünkü Üstelik bu, olmamalı. Normal olarak, servikal ve lomber omurga hafifçe ileri doğru kıvrıktır ve torasik ve sakral sırasıyla tekrar bir miktar. virajlı öngörülen sınırları aşarsa, omurga eğriliği, düzeltilmesi gereken bir patoloji olarak kabul edilir.

eğriliklerin üç tipi vardır - göğüs kuvvetle geri kavisli ve skolyoz zaman lomber kuvvetle öne eğik lordoz, kifoz, bir taraftan diğer tarafa omurga eğriliği olduğunda, ortaya çıkar.

Bir kişinin herhangi lordozis bütünlüğü varsa o midesini dışarı sıkışmış olarak. kifoz göründüğünde tenezzül ve bazı durumlarda kambur. Işık dolayısıyla dezavantajlı durum ve çeşitli hastalıklara gerektirir uygun miktarda oksijen ile vücut sağlamaz. skolyoz orantısız belirdiğinde, organlarının hareketini aksattı. Buna ek olarak, omurganın anormal eğrilik ağrı görünümü ve kasların zayıflamasına yol açar.

Bizim omurga omurları ve intervertebral eklemlerin ve, aslında, amortisman gerçekleştirmek olan omurlar arası diskler oluşur. Buna ek olarak, kişinin hareketini sağlayan vertebra ve paravertebral diğer birçok kaslara bağlı. Omurganın Eğrilik bile küçük çocuklarda, her yaştaki kişilerde ortaya çıkar. Bu raşitizm ve sık sık düzensiz fiziksel aktivite gibi bazı hastalıklarda, omurların konjenital deformiteler, meydana gelir.

Birçok sorusuna ilgilenen omurga eğriliğini düzeltmek için nasıl. Konjenital ve geçmiş hastalıklar deformasyon sonra elde uyuşturucu ve bazı durumlarda ve cerrahi de dahil olmak üzere karmaşık tedavi düzeltti. Ne yazık ki, bir doğum kusuru düzeltmek için her zaman mümkün değildir.

Ama daha sık omurga eğriliği de adama kendini suçlu. yumuşak minderli Yanlış masada veya yürürken duruş, uyku, fiziksel kaslarının zayıflığı ve bir bütün olarak body - Bu sinsi hastalığın başlıca nedenleridir.

Çocukların kemikleri ve kasları henüz yeterince güçlü olmadığı için çocuklarda omurga eğrilikleri, daha kolay ve daha sık yetişkinlerden daha geliyor. Çocuklarımız daha az egzersiz ve bilgisayar başında oturan daha fazla zaman harcamak oldular. çok az insan izlerken şu anda Duruş. Ayrıca, yaşam inaktif sedanter yolu hareketsizlik yol açar ve bunun sonucu, toplam fiziksel zayıflık olarak. Bir elinde bir portföy giyen yalnızca yazma zamanında arkasının eğrilik de, sıkı, rahatsız ayakkabılar giyerken Ama omurga eğriliği ve oluşabilir.

Omurganın eğriliği belirleyin görüntülenebilir. Bunu yapmak için, sınava giren bir serbest hayır sıkı giysiler, hep yalınayak, arka ışık kaynağına olmalıdır. Kesinlikle yan tarafına aşağı, onun için rahat rahat pozisyon almak kollarını zorlayarak olmamalıdır. Eğer ayak pozisyonuna dikkat etmek gerek kez. Bir kişinin sırtında hiçbir sorun varsa, ayakları aynı konumunu işgal edecek ve diğer önünde tek başına harekete geçmez. Sonra bıçak çıkıntılı köşelere bakmak gerekir. saptırma olmaması, bunlar, zihinsel çizilen çizginin aynı seviyede olması zemine paralel olmalıdır. Konunun vücuda herhangi gevşek elinden Boşluklar aynı olmalıdır.

Dışında basit bir görsel muayene gelen doktorlar palpasyon omurları, ultrason ve lazer muayene gerçekleştirin.

Omurga eğriliği omurları veya intervertebral disk hastalığı kemiklerde geri dönüşümsüz patolojik değişikliklerin neden değilse, o düzeltilebilir. Bunu yapmak için, tek bir yöntem yoktur, sen düzenli olarak, karmaşık ve daha da önemlisi tüm yapmanız gereken.

Bu yöntemler şunlardır:

1.Obyazatelnoe sırt kasları güçlendirme bir bütün olarak ve beden. En azından daha muhtemel çalışmak yararlıdır veya yürümeye. Ayrıca kullanışlı aktif sporlar, özellikle voleybol. Ayrıca, özel egzersizler gerçekleştirmek için emin olun. Onların aralığı oldukça geniştir ve ayakta iken, otururken ve yatarken de egzersizleri içerir.

Masanızda ya masasında 2.Obespechit doğru duruş. Tablonun meme kenarına başvurmadan doğrudan mi otur. ayaklar buna ve inat etmez masaya durmak kolay ve rahat yere temas etmemelidir. Düzgün belirlemek için tablonun yüksekliğini, sen dirsekte, ona bükük bir el koymak gerekir. Bu durumda, parmaklar göz değmesi gerekir. Hafif parlak, fakat kör edici değil ve solda bulunan olmalıdır.

3. Uygun bir uyku olun. Ben, sert uyku için en iyi ortopedik yatak gerekir. Normal yatak altında sağlam bir temel oluşturacak. kifoz ve lordoz sırtlarında uyumak zorunda olduğunda.

4.Provodit kursları masaj, boyun ve uzuvların geri. Masaj kaslarda gerginlik rahatlatır, metabolizması, kan dolaşımı ve lenf akışını arttırır.

Tüm vücut sistemlerini teşvik günün doğru modu ve doğru beslenme 5.Obespechit.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.