SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Nedenleri, belirtileri, tanı ve doğum sonrası tiroidit tedavisi

Normal gebelik birçok faktör neden olmaktadır. Bir kadın iç ve dış değişikliklerle fetal gelişim sırasında. Vücut sistemleri güçlü, yavaş modda çalışır.

Tiroid bezinin 9 ay boyunca olan ana fonksiyonunu yerine etmektir. Bu dönemde, o iki organizmalar üzerinde çalışmak zorundadır. Gebeliğin ortalarında doğru, bebek kendi tiroid bezini harekete geçirir, hormonlar salgılar ama hâlâ olamaz. Işığın vücudun sistemine onun görünümünü sonra fonksiyonlarını geri başlar. Bazen orada, çok etkindir doğum sonrası tiroidit.

Hastalığın Özellikleri

Hamilelik sırasında kadınların ağır çekimde bağışıklık işleyen olduğu düşünülmektedir. Doğumdan hemen sonra, hormonlar ve antikorların bir dalgalanma var, tüm sistemler aktif hale gelir. tiroidit şeklinde tezahür ettiği sonuç, tiroid genişlemesinin yanı. Patoloji hipertiroidi ve hipotiroidi uçlarının gelişimini başlar. Bir noktada, vücut, bunların etkisini azaltarak, hormon artan miktarlarda üretmeyi durdurur.

Doğum sonrası tiroidit otoimmün bir hastalıktır. Bağışıklık sisteminin aşırı aktivitesi sonucu olduğu düşünülmektedir. grup riski ise diyabetli kadınlar, hem de TPO için antikorların taşıyıcılarıdır.

Kendisi tiroiditi, tiroid bezinin iltihabı ile karakterizedir. onun hücrelerin patolojik süreçlerin çerçevede ölmeye başlar. Patoloji boyunda rahatsızlık ve hatta ağrı eşlik eder. çocuk doğdu olarak hastalığın Doğum sonrası formu, 2-3 ay sonra gelişir. Altı ay sonra hormonlar genellikle normaldir ve hastalık kendini kaybolur. Bazen kronik hale gelir. Bu kadınlarda daha sonraki gebeliklerde ihlal tekrarlanır edilir.

risk altında kimlerdir?

Semptomlar, nedenleri, doğum sonrası tiroidit tedavisi aşağıda ele alınacaktır. kadınları, onun olma ihtimali oldukça yüksek olduğu - Önce sözde risk gruplarını tanımlamak gerekir.

Doktorlara göre, bu hastalık kimsenin güvende. Bu gebeliği keyfi herhangi bayanlar da görünebilir. Ancak, göstergelerin tahsis numarası hangi sen hastalığa karşı en eğilimli bir grup kadını tanımlayabilirsiniz. Bunlar esas olarak şunlardır:

 • 35 yaş ve üzerinde olmak;
 • genetik yatkınlık varlığı;
 • merkezi sinir sisteminin ihlali;
 • Tarihte otoimmün yıkım.

artan semptomların Olasılık tekrarlanan gebelik ile artar.

başlıca nedenleri

Zaten daha önce de belirttiğimiz gibi, patolojik sürecin gelişmesi için temel nedeni, bağışıklık bastırma gelecek anneler olarak kabul edilir. Doğa bu değişiklikler tasarlanmış bir rastlantı değildir. Hamilelik sırasında bağışıklık sisteminin aktivitesini azaltmak gelişmekte cenini yok etmemesini, gereklidir. kaybolur ihtiyacının kırıntısı doğumdan sonra. vücudun savunma orijinal durumuna geri döndürülür. Doğum sonrası tiroidit durumunda bunların hiperstimülasyon, kurban gözlenen ve bir tiroid bezi haline gelir.

Bu hastalıkla uğraşmak zorunda kadınlar tiroid bezine kanda antikorların yükseltmek mümkün olduğunu önerir. Buna ek olarak, patolojik proses aşağıdaki faktörlerden kolaylaştırılabilir:

 • Hastalığın endokrin kronik doğası;
 • diyabet;
 • Hamilelik ve bulaşıcı solunum hastalıkları nedeniyle ertelenmiş;
 • fiziksel yorgunluk;
 • yanlış beslenme;
 • elverişsiz çevre koşulları.

klinik tablo

Doğum sonrası tiroidit belirtileri kırıntısı doğumdan sonra 8-14 hafta içinde ortaya çıkar. İlk olarak, yeni anne görülmemiş enerjiyi yaşar. Nedeniyle kandaki hormon düzeylerindeki artışa, o ruh hali içinde kesintilerini fark başlar. sevinç ve memnuniyet duyguları çok çabuk acı, huzursuzluk yerini.

ağırlığında keskin bir azalma olduğu hastalığın sonraki aşamada, anoreksik kadın düşmez. Klinik tablo çarpıntı ile tamamlanmaktadır. Belki nedeniyle tiroid boyutunda artışa boyun bölgesinde küçük bir şişlik görünümünü.

Sonra hipotiroidizm ile uyumlu karakteristik belirtileri göstermeye başlayabilir. Uyuklama, genç bir anne çocuğa bakmak için arzu kaybetti. Hatta hafif stres şiddetli yorgunluk kışkırtmak. iştah ağırlığını azaltarak çerçevede artmaya devam etmektedir. Bazı durumlarda, başarısızlıklar adet döngüsünün kaydedilir.

tanı yöntemleri

Doğum sonrası tiroidit belirtilerinin saptanmasında endokrinolog veya jinekolog yardımını almak için gereklidir. Bu uzmanlar her ikisi de bu tür hastalıkların teşhisinde başlattık. Jinekolog kadın sünneti performansını değerlendirmektedir. ikinci doktor endokrin patolojilerde temel olarak uzmanlaşmış.

Doğum sonrası tiroidit tanısı hastanın sorarak, şikayeti ve tarihini incelemek başlar. Hastalık gözaltı onaylamak için, belirgin belirtiler olmadığından bir kadın kapsamlı muayeneden gerekecektir. Tipik olarak, aşağıdaki etkinlikleri içerir:

 1. hormonlar için kan testi.
 2. Immunogram (tiroid bezinin elemanlarının karşı antikorların varlığını kontrol sağlar).
 3. ABD gövdesi (çalışmada tümörlerin ve düğümlerin varlığı kaydedilmiştir).
 4. (Patolojik sürecin malignite belirlemek için kullanılır) Yumuşak doku biyopsisi.
 5. Sintigrafisi (analiz boyutu ve prostat hatlarını, hastalık lezyon alanı tahmin etmek için yardımcı olur).

araştırmasının sonuçlarını aldıktan sonra postpartum tiroidit tedavisi atanır. ilaç ve bilgisayar refleksoloji: Bugün, doktorlar 2 seçenek hastalık üzerindeki etkisini kullanmayı tercih ediyorum. Her biri aşağıda ayrıntılı olarak açıklanacaktır.

Tıbbi tedaviye Temelleri

Tiroid hormonlarının yüksek oranlarda hep başlangıçta tireostatiki reçete edilir. Bu ilaçların kendi fazlalığı ortadan kaldırmak için yardımcı olur. Aktif maddeler yeni doğanın sağlığı için zararlı değildir çünkü İlaçlar, hatta yoğun emzirme bir süre alınabilir.

«L-tiroksin" veya 'Eutiroks': Aksi ilaç sadece 2 seçim olduğu hormon replasman tedavisi, atanmış. Uzun süreli tedavi, önemli ölçüde geliştirilmiş analizleri. Ancak bu gerçek, organizma bir hastalık ile başa çıkmak mümkün olduğu anlamına gelmez. hormon düzeylerinde iyi bir performans doğru dozaj rejimini ve endokrin sistem bir onarım seçilir işaret etmektedir.

bilgisayar refleksoloji

ilaçla tedavi hasta bayanın genel durumunu iyileştirir, fakat tiroid bezi aktivitesini normalleştirmek yardımcı olmuyor. hormon üretimini stabilize edilmesi için, tedavi genellikle bilgisayar refleksoloji tamamlanmaktadır. Onun özü beyin merkezi kanallardan merkezi sinir sistemine ilişkin belirli noktalarda akımının etkilerine aşağı kaynar. ilaçların kullanımı gereklidir.

Bilgisayar refleksoloji postpartum tiroidit sonunda tamamen bezini kurtarmak sağlar. Tedaviden sonra Tiroid bezi zaten hormonların gerekli miktarda üretir. Genç anne iyileşmekte olduğunu ve iç organların temel sistem sorunsuz çalışmaya başlar.

tedavi süresi

atanan tedavi süresi her zaman önleyici tedbirlerin etkinliği ve hastalık şiddetinin derecesine bağlıdır. Kural olarak, bu süre iki ila altı ay arasında değişir.

Bu durumda, tedavi eden hekim mutlaka gelecek kadın için planlar tekrar annenin rolü üzerinde denemek için olup olmadığını bilmek gerekir. O sıkı bir tedaviye başvurmadan daha çocuk sahibi olmak istemiyorsa. Bu durumda, uzmanlar gözetiminde bekleme tedavisi için olağan tercihi. Yıl boyunca, hastalık kendini teşhis edebilir. tamamlama ailede planlanıyorsa, hastanın mutlaka tıbbi tedaviye atanır. Tedavi sırasında, periyodik muayene, hormon için kan testleri geçmesi gerekir.

Doğum sonrası tiroidit ve emzirme

adil cinsiyet, çoğu hastalık hakkında öğrenilen grudnichka sağlığı hakkında endişelenmeye başlarlar sahip. emzirme İster tiroidit tıbbi tedavi sırasında izin verilir? Bu konuda doktorların çoğu olumlu cevap verir. tiroidit kullanılan modern ilaçlar, emzirme ve hatta gebelik aykırı değildir. Hastalığın gelince, anne sütü değil iletilen çocuktur.

kurtarma için tahmini

Bir kür doğum sonrası tiroidit var mı? birçok kadının Yorumlar bunun hastalıkla mücadele etmek mümkün ve gerekli olduğunu göstermektedir. Doğru atanan terapi tam bir yıl içinde kurtarabilirsiniz. Aksi takdirde hastalık, bir uzun ve karmaşık bir işlem daha gerektiren kronik formda ilerleyebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.