Gıda ve içecekPişirme İpuçları

Pesto. klasik İtalyan sosu yemeye ne

Yaşları fazla iki yüz yaşında sahiptir ünlü İtalyan sosu "pesto", vazgeçilmez birçok yemekleri baharat olan Akdeniz mutfağının, ama spagetti, pirinç, risotto ve mantı özellikle lezzetli. Unutulmaz Akdeniz renk ve geleneksel İtalyan sosu lezzet Bileşiminde dahil ürünler verir. Bu arada, klasik pesto sosu onun malzemeyi ahşap havaneli sürtme, mermer veya porselen harç münhasıran yaptı. Dolayısıyla fiilin gelen sosu, ismi İtalyan düzeneğinde, "push" "ovmak" diye pestare. Modern ev kadını gıda hazırlama daha az zaman vermeye çalışıyor ve mutfak şimdi el emeği kolaylaştırmak için uygun cihazların bir dizi sahip, bu yüzden isterseniz bir harç karıştırıcı veya kıyma makinesi yerini alabilir.

En yaygın sos tarifi yeşil fesleğen, çam fıstığı, parmesan, sarımsak, tuz ve zeytinyağı oluşmaktadır. Bu terkip maddelerinin bazıları farklı olabilir. sosunda bazı İtalyan bölgeler taze veya eklemek içinde Böylece, güneşte kurutulmuş domates, peynir parmesan yumuşak koyun tamamlayacak. badem yerine çam fıstığı yerleştirilir fındık veya tarifleri olmadan tarifleri vardır. Klasik katkı maddelerine ilave olarak, sos roka, ıspanak, ceviz veya fıstık, rezene, vb ilave Ama en vazgeçilmez ve yeri doldurulamaz ürün -, tabii ki, sızma zeytinyağı, olmadan hiçbir gerçek pesto olduğunu. Ne bu sosu yemeye? Bu, her şeyden önce, geleneksel İtalyan gıda - spagetti, mantı ve risotto. Ancak, pesto sebze, balık ve et yemekleri, çeşitli yanı sıra en yaygın garnitür için mükemmel bir ortaktır, o kendi kendine yeterli lezzetli yemeğin dönüşebilir.

Eğer pesto kullanabilirsiniz tarifler bir yeri vardır. Ne klasik pesto yenir? Genellikle balık ve et yemekleri kızartmak için kullanılır. Örneğin, şekil balık yerleştirerek, morina ya da somon pişmiş ve üst pesto dökülür. Henüz ne yenir? Bu sos çok iyi tavuk, sığır eti veya domuz eti parçaları daha sonra fırında pişirilir marine edilir. et çok ihale olur ve onun pişirme suları her korur. Çok lezzetli et yemekleri kalın bir pesto lekelemeye onları ızgara önce eğer elde edilir. Henüz bu lezzetli baharat ne yenir? Genellikle et veya sebze elyafları aynı zamanda peyniri ve domates ile pizzalar altında esas sandviç ve çerez kek kullanılır. Son olarak, makarna ve deniz ürünleri ile sıcak geleneksel İtalyan salatası da bir baharat pesto olarak kullanılmaktadır. en geniş uygulama, hatta bir dilim ekmeğe yayılmış, sos bunu bir baharatlı ve çok özgün bir tat verir.

Nasıl pesto pişirmek için? Klasik yeşil sos çok görünmemiştir gibi oranlarda sos bileşenlerin karıştırılması sırasında dökün eşit oranlarda alınır fesleğen, çam fıstığı, rendelenmiş koyun peynir ve parmesan, karanfil veya sarımsak, tuz ve zeytin yağı, iki, hazırlanan çok ince kalın değil. Bu ürünlerin tümü, bir harç ya da kaymak kıvamına gelene kadar bir karıştırıcıda karıştırılır.

Kırmızı sosu biraz eklemek Sirke özü ve kurutulmuş ya da taze domates. Tüm bileşenler de bir karıştırıcıda karıştırılır, istenilen kıvama kadar sirke ve zeytin yağı ilave edin. Ortaya çıkan kırmızı pesto çok iyi İtalyan makarna yanı sıra pişmiş patlıcan ve et için uygundur.

haklı ulusal mutfağının özelliği olarak kabul edilir ünlü İtalyan sosu, uzun devlet sınırını geçti ve bütün dünyayı fethetmiş durumda. Bu nedenle, biz onun tadını ve onun için bir baharat bu büyük sos olarak kullanarak, çeşitli yemekler pişirmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.