Gıda ve içecekPişirme İpuçları

Vitamin pırasa: Kış için hazırlıklar

sarımsak ise birkaç adları vardır. Bu "yay ayı" "vahşi sarımsak", denir ve kendi nedenleri vardır. Bir bitkinin ailesine ait gerçekten soğanlı ve tat ve koku soğan ve sarımsak arasında çapraz bir şeydir. Yukarıda belirtilen kültürlere Ramson, belki de aşağı değil vitamin içeriğine göre. Birçok yemekler bölümünü içerecek şekilde onu mutlu ve hatta kış için konserve.

yabani sarımsak ile Sos

Ne olursa olsun taze pırasa yaz yenir ne sıklıkta, kış için hazırlıklar da gereksiz olmayacaktır. Özellikle Şubat-Mart aylarında, vücut açıkça hissetmeye başlayacaktır enerji eksikliği vitamin ve köklü ihtiyaç ve eser elementler. Yani, ne yapabiliriz? Örneğin, pesto hazırlamak - özel sosu, baharatlı tat ve üzerinde yeşilimsi bir renk. Bu ekmek yaymak, salata sosları ve diğer yemekler olarak tüketilen veya onlara tartlets şeyler yapılabilir.

Biz gerekir:

1. Aslında yabani sarımsak - kış için hazırlıklar onunla çünkü! kısım başına ışın büyük olmalıdır - en az 125 gramdır - iyice yıkandı ve kurutuldu.

2. Peynir (parmesan veya başka favori) - 50 gram.

3. Badem somunlar - aynı.

4. Bitkisel yağ, daha iyi bir zeytinyağı - 75 gram.

5. Tuz ve karabiber - tat.

Küçük parçalar halinde bir blender veya mutfak robotunda badem peynir ve kıyılmış. yabani sarımsak ekleyin ve pürüzsüz kadar tekrar eziyet.

birleştirmek çalışmalarını devam tereyağı dökün. tuz ve biber dökün. kütle yumuşak kremsi bir kıvama ulaştıkları zaman, küçük steril kavanoza kaydırmaya. En, kaşık üzerinde daha yağ dökmek geleneksel kapaklarını kapatın ve buzdolabında saklayın. Bu formda, pırasa (kış için boş) birkaç ay olabilir.

Tuz, turşu ile sezon

Bir turşu yeşiller bu basit yolla burada olabilir. yabani sarımsak kirişlerine sınıflandırılır ancak (kökleri önceden kesilmiş) çok dolu değil. tuzlama için bir kap içinde saklayın. yabani sarımsak baharat, kış için hazırlıklar hangi biz karaturp yaprakları, bezelye ile iyi yapıyorsun yenibahar, ve az miktarda acı biber. Soğuk su litresi başına tuz ve yarım kaşığı: Tuzlu su gibi konsantrasyonları hazırlamak. Bu boyunduruk üstüne serilir.

süreci Tuzlama bir ay kadar sürer. Ardından ürün yenebilir. Kışın yabani sarımsak ve Alımı salamura edilen sunulabilir: 55-60 demet sapları ve yaprakları, bileşimi şekildedir, (diğer bir deyişle, tamamen örtülmüştür saplar) yerleştirilir (bir buket, yaprakların sadece boyun yapışmamalıdır) ve soğuk bir kavanoz turşusu içine dökülmüş : su bankası tuz alır - yarım kaşık (yemek kaşığı) şeker - 1 çorba kaşığı sirke - 15 gram. Tabii ki, baharatlar. marine yeşiller bir hafta boyunca buzdolabında durmalıdır. Daha sonra kavanoz döndürün.

Yabani sarımsak Yemekler

Ve yabani sarımsak nasıl hazırlanacağı konusunda bir soru varsa? Eh, sonra sorun yoktur. Örneğin, mısır basit bir salata. Bu nedenle, yeşil ışın kesmek. sert haşlanmış yumurta 3-4 kaynatın ve ayrıca doğrayın. Bunlar konserve mısır bir kavanoz ekleyin. tuz ile Sezon. Mayonez. Ve masaya getirmek. Ve hala bu yemeğin yapabilirsiniz: ev mevcut doğranmış ya da et, gereken testis bir çift, yabani sarımsak bir demet, füme haşlanmış onun blöf tat ve koku yumuşatmak için kaynar su üzerine önceden dökün. Tuz, hardal, sirke, bitkisel yağ yakıt ikmali için bir sos yapmak. Sen croutons karıştırabilirsiniz. Baharatlı, doyurucu, lezzetli! kiriş su, pirzola ve yavru kaynar dökün: Ve son olarak, burada kahvaltı yabani sarımsak ile hazırlanır olduğunu. Izgara peynir ya da peynir, peynir kütlesi ile karıştırılır kırbaç bir yumurta, bir dilim ve yabani sarımsak ile karıştırılır, bir tava, kızartma içine döküldü. kahvaltı hazır olduğunda, bir tabakta veya ekmek / grenochki / dilim tost geçmek ve lezzetli bir yemeğin tadını çıkarın.

Umarız bu tarifleri sizin için yararlı olacaktır!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.