GüzellikSaç

Elektrifiye saç? Sorun çözüldü!

Elektrikli saç sorunu muhtemelen her kadına aşinadır. Evden çıkmadan birkaç dakika önce beklenmedik bir "karahindiba" göründüğünde ne yapmalı?

nedenleri

İlk olarak, saçların neden elektriklendiğini anlamanız gerekir. Kural olarak, bu çoğunlukla kışın, boşaltıp kurutulduklarında olur. Bunun nedeni, sıcaklıktaki ani değişimlerin saç derisinin durumunu olumsuz şekilde etkilemek ve saçın elektriklenmesine yol açması gerçeğidir. Ayrıca, bir "karahindiba" görünümü bir manikür hakkında konuşabilir.

Saç 2 bölüme ayrılmıştır: dış - çekirdek ve iç - kök. Dış kısım üstte çok sayıda hücreden oluşan manikür ile kaplıdır.

Yapıyı doğru bir şekilde anlamak için bir çarpma düşünebilirsiniz: saç elektrikleniyorsa, ölçekler farklı yönlerde dışarı çıkıyor - saç hasar gördü.

Eğer bukleler pürüzsüzse, teraziler birbirlerine sıkıca otururlar.

Ayrıca, elektrikli saç sorunu güneş ışığı, rüzgar, kimyasal dalga, ütü kullanımı, saç kurutucuları, plaklardan etkilenebilir.

Saçların elektrizma ile mücadele yöntemleri

Yukarıda belirtildiği gibi, saç çeşitli nedenlerle elektriklenmektedir. Fakat bütün bu nedenler, bir "karahindiba" nın ortaya çıkışı ile savaşmanın ortak yollarını bir araya getiriyor. Önce, doğru şampuanı ve kremi seçmeniz gerekir. Burada, saç elektrikleniyorsa eksik olana derhal karar vermeniz gerekir. Nemlendirici ise, serinin nemlendirici olması gerekir, eğer beslenme varsa, besleyici. Bir serinin saçları için makyaj seçmek önemlidir, ancak o zaman etki maksimum olacaktır. İkincisi, kalıntıları silinmeyecek ve dışarıdan "lehim" lekelenmeye yardımcı olacak, stoklanmayacak kadar stoklamanız gerekiyor. Bu vasıtalar, spreyler, serumlar, sıvı ipek veya saç sıvıları içerir. Serumların ve spreylerin yapıyı yalnızca dışarıdan etkilediğini anlamak önemlidir, böylece bunların tam bir tedavisi beklenmemelidir. Üçüncü olarak, mümkün olduğunca bir kuaföre gitmeniz gerekir. Kuaför uzun süre çalışır ve bütün incelikleri bilirse, çok güzel. İyi bir uzman biyolaminasyona yardımcı olacaktır - bu, her saçın iç sertliğini koruyan bir çeşit ince film ile kaplandığı böyle bir işlemdir.

Halk ilaçlarının hayranları da sorunu çözmenin bir yolu olmadan kalmayacaklar . Öncelikle bunlar yağ maskesidir: Temiz kuru saç köklerine ısıtılmış yağ (dulavratotu, teker, badem) uygulanmalı ve tüm uzunluk boyunca yayılmalıdır. Gece için maskeyi bırakmak en iyisidir. İkinci olarak, aroma taramanın modern bir popüler yöntemidir: Doğal tarak üzerinde 4 damla uçucu yağ damlatın (en iyisi ylang-ylang, lavanta, portakal, okaliptüs) ve saçınızı en az 3 dakika boyunca tarayın.

Saç teline elektrik verilirse saç telinin bozulmaması için tarağın doğal seçilmesi gerektiğini belirtmek gerekir. Bu nedenle, ucuz plastik ve demir taraklarının kullanımı kabul edilemez. Eğer saç işyerinde, okulda veya bazı durumlarda elektrikleniyorsa, antistatik mendil giymeniz gerekir. Tarağı silmeleri gerekiyor.

Bu nedenle, "karahindiba", hava koşulları, dış radyasyon veya vitamin eksikliği gibi çeşitli faktörlerin etkisiyle ortaya çıkmaktadır. Ancak bununla mücadele etmek mümkün ve gereklidir - en etkili yol yukarıda listelenmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.