Sanat ve EğlenceLiteratür

Vsevolod Garshin, bir masal "kurbağa-gezgin": işin bir özeti, arsa, karakterler

Birçok kişi çocukluktan hikaye "Kurbağa-gezgin" biliyorum. Özet ürün geri çağırma bölüm okuyucular unutulmuş. Sonra V. M. Garshina, işinin adıyla ilişkili sınıf edebiyat tahminim bulmaca söz konusu bilgilerini sergileyebilirsiniz.

Hikayenin yaratıcısının Biyografi

Bu küçük nesir oluşturulmasını Vsevolod Mihaylovich Garshin yazdı. "Kurbağa-gezgin" 1887 yılında onun tarafından yaratıldı, ve bir yıl sonra bu genç insanın hayatı son buldu. O yüzden bu yaratılış onun son çalışması olduğu ortaya çıktı bu oldu. Önce Ama her şey.

Vsevolod Mihayloviç Hoş Vadisi malikanesinde, 2 Şubat 1855 yılında doğdu. Şimdi burası Donetsk bölgesinde yer almaktadır. O sonradan acı Ruhsal Bozukluklar, Aile çocukken Garshin hayatta drama, yanı sıra diğer talihsiz olaylar ile bağlantılıdır.

Baskı yazar 1877 yılında başladı, ona asıl ününü getirdi yaptığı ilk hikaye "Dört gün," yaptı. onun en ünlü öykü biri - "Kırmızı Çiçek". Ama sadece yetişkinler eserlerinin hitaben hazırlanmış değildir. O sera çatıdan güneşe kırar ve soğuktan ölmek bir palmiye ağacının, hikayesini oluşur. "Olmayan bir şeyin", "kurbağa gezgin" (burada temsil edilir ikincisi bir özetidir) eserleri de çocuklar için tasarlanmıştır. Fakat yetişkinler bu hikayelerin öğreneceğimiz şeyler var.

yaratıcısının aksine, zarar görmemiş zeminde wah arazi yükselen. Yükseklik yazar için felaket oldu. 1888 yılında, o merdivenlerinde kendini atarak intihar, ağır depresyon umutsuz eylemi üzerine Garshina itti, onun akıl hastalığı şiddetlenir.

Birçok kişi tarafından sevilen eserini, Sol. Bunlardan biri - "kurbağa-gezgin", şu anda öğreneceksiniz hangi bir özet.

gölette hayatını Ölçülen

bir bataklığa ben belirli endişeleri ve sorunsuz kurbağa bilmeden yaşadı. O bol yediler - yeterli miktarda burada gerçekleştirildi siyah sinekler, sivrisinekler, yedi. İlkbahar, hem de diğer kurbağalar, o tür varlığını keyfi yüksek sesle croaked. Bu wah devam olmasa bile onun için sadece bir simge haline gelmiştir tek olay, varlık devam edecekti. Nedeniyle bu vesileyle, kurbağa Kurbağa-gezgin lakabı. Ziyaret ve bu özeti.

sevimli kurbağa

Bir gün, bir masal kahramanı bir su banyosu aldı. O budak üzerinde bir havuzda oturdu. Aynı zamanda vücudu bataklığında oldu ve kafa çıkıntılı. Bir ince sıcak yağmur. Kurbağa Bu havayı sevdim. O, dünyada iyi yaşamak konusunda görüşmeler mükemmel gün ilede mutlu ve mutlu oldu.

Bu aşamada sayesinde, wah görünüşü hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu nasıl Garshin: kurbağa gezgin oldukça geri, güzel - ve cilalı sanki benekli. Yağmur yağdığında, bu etki yoğunlaştı, bataklık bir sakini zekice baktı. kader geçmiş uçan ördekler ile kurbağa itti olmasaydı ölçülü hayat, uzayıp gider Böyle.

kader toplantısı

Havada, bir ıslık sesi vardı - bu tüylü kanatları yaptı. cins temsilcileri göğe yükseldi ve aşağı düştüğünde kanatlarını sallayarak onlar bir şarkı gibi bir sesi eşliğinde edildiğini, onlar tarafından hava yoluyla çok vardır.

O yüzden ördekler patlak gözlü güzellik yaşadığı bataklık, indi oldu bu oldu. Yeşilbaş onlar dinlenmek ve yemek gerektiğini söyledi. Her durumda, kurbağa suya daldı ve bir gerginliği altına saklandı. Ama merakı daha iyi nasıl ve nerede kuşlar uçmak merak var. Sonra başını dürttü ve dinlenen ve ördekler yüksek sesle konuşmaya başladı.

o onların konuşma öğrenilen Ne? Bu özet öyküsünü anlatıyor. Kurbağa gezgin duydu lionfish hava durumu hakkında şikayet etti. Onlar çok soğuk olur ve oldukça güneye uçmak gerektiğini söylendi. Ana karakter daha meraklıydı. O o kadar büyük olduğu için ördek, bunu yemem biliyordu, bu yüzden onlardan korkmamalı.

güneyde de? görüş ördekler

Wah çok nazik yeni arkadaşına döndü. İlk başta o diğer insanların konuşmaları müdahale çünkü o, üzgün olduğunu söyledi. güney ne olduğu hakkında sorulan bir özlü tanıtım bataklık hostes sonra. Şu anda bu onun en ilgi. gizlemedi Ördekler, onlar güney çok iyi olduğu söylendi ve şimdi sıcak. Daha, onlar güzel sıcak bataklık olduğunu söyleyerek, bu yere arkadaşı olan ilgiyi tutuşturulmuş var. Kurbağa geçim soru üzerine, onlar sivrisinek ve kara sinek sadece bulutları orada bulunduğunu belirtmiştir.

kurbağa gezgin içinde bu daha da ilgi. Hikayenin kahramanları Mallard bu güzel yer hakkında konuşmaya devam etti. Bu böceklerin sadece bütün bir alem var olduğunu söyledi.

Güzel terbiye kurbağa

böyle harika bir yerde tarafından Intrigued Toad cesur büyüdü ve ördekler onunla götürmek istedi. Onlara dönerek, Rab denilen çünkü Görünüşe göre, kurbağa, çok eğitimli oldu. Biz görüşmenin başında, onun saldırı için önceden özür istedi hatırlamak, o zaman bu argüman onaylanır.

Ama bataklığın sadece ince görgü seçkin sakini, o da çok zekice. Bu hikaye "Kurbağa-gezgin" okuyarak görülebilir. Bizim retelling Özet bu gerçeği yuvarlak göz ardı edemeyiz.

Ördekler o güneye onunla götürmeye istedi, Rab geri dönün. Bunları hayretle birbirine baktı ve biz kanatları wah yok çünkü o, bunu nasıl yapabileceğimizi sormak için makul. Sonra yeşilbaş zasobiralis yol, bu kadar soğuk o yerlerde o tekrarlamak başladı ve hızla güneye uçmak gerekir bu yüzden, ısı istiyorum.

arzu öylesine güzel topraklar Bir gün ona düşünmek için biraz zaman vermek istendi o kadar büyüktü ki kurbağa almak için. O kuşlar ikna etmeye çalıştı, bu yüzden sadece 5 dakika bekledi ve bu süre içinde bir şeylerle düşünürler.

Hünerli buluş adamı bataklık

yaban ördeğini beklemeden, hangisi su oturdu kırılmaların atladı. Çamurda derinden gömmek, amfibi düşünce sürecine girmiştir.

Zaman doldu, mallards zaten uçmak istedi ama bu an kurbağa de ortaya çıktı. Ne ile geldin? Bu hikayenin bu ikinci özetini söyler. Kurbağa-gezgin çok memnun oldu ve bu onun namlu sevincini yansır. O ördek uçmayı anladım söyledi.

Kara kurbağası 2 Mallard gagaları kenar dal olması önerilmektedir, ve ortasında buna ağız sarılmak gereğidir. Sadece o uçuşta kimse ağzını açmadı önemlidir - bu croaked olmazdı ve ördekler vak olmaz. Bunlar ayık yeni bir arkadaş değerlendirilir ve sevinçle dışarı ağlamaya başladı. kurbağa biraz değildi, ama yeni şirkette ilgi oybirliğiyle kazandı bataklığa bir sakini için planını onayladı çünkü Tabii ki, onlar, kolay bir görev yoktu.

Biz 3000 mil uçmak zorunda kaldı. Sonra kolay değil her zaman sessiz kalmayı, çünkü bir çifti 2 saatte değiştirmeye karar verildi ve iki kuş yük taşımak. İşte VM Garshin icat ilginç bir hikaye.

"Kurbağa-gezgin": güzel uçuş masalının bir özeti

Karar - bitti. Kurbağa ağız barları sarıldı ve ördekler gökyüzüne yükseldi. uzakta İlk amfibiler nefesi. kurbağa düşmemek için çeneyi ısırmak için mücadele etmişti yüzden uçan ördekler çifti, çok düzgün değil. Ama bu sadece zeki sevimli, ama aynı zamanda cesur, ama yakında yeni görevinde alıştım çünkü, etrafa bakmak için zevkti.

O, üzerinde paketin uçuş yolunu ran, dağlar, nehirler, çayır, alanları hayrandı. yorum o sadece arkadan görünüş ve üstüne biraz gördü eksikti, ama gezgin kendilerine gurur olabilmesi için yeterli oldu. O yolu şeyler geldi çok memnun oldu. Burada da kuşlar o değil her ördek olduğunu akıllı söyleyerek, onu över hale geldi.

Güz. Garshin, "kurbağa-gezgin"

Nihai toplamına özeti. günde bir paket uçan Yani, kuşların bir çift anında değiştirildi. Wah insanlar onlara bir parmağını gösterip bir şeyler söylemek olduğunu gördü. Ne olduğunu öğrenmek istedi. Sonra durma sırasında, o alt uçmak için onun yoldaşları istedi, onu isteğini yerine getirmiş. Bu yükseklikten, güzel bataklık insanlar gördüğünü hayran duydum. Çok akıllıca icat kim olduğunu bilmek ilgi vardı. O zaman, ben kendisine kurbağa gezgin, onu dudaklarından kulağa Bir yorum için sınırsız gurur dolu, uçuş kesildi. sessiz kalmak artık mümkün, o ile geldi ve aynı saatte yere uçtu, ama beri çamurlu bir su birikintisi içine düştüğü adımlı değil, ağlama, dedi.

wah gölet yaşıyor kaldı o güzel güney ve kendi ördekler orada sinek, bataklık sakinleri anlattı. O onlar kırık olduğunu düşündü çünkü onun için geri yeşilbaş, ancak, gelmedi söyledi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.