Sanayi

Arabalar: araba çeşitleri. Sınıflandırma vagonları trenler Demiryolları

Arabalar birimleridir haddeleme stok insanlar ya da mal taşımacılığının taşımak üzere dizayn edilmiş. Bu bağlamda, bunlar kargo ve yolcu ayrılır. raya ek olarak, metro için tasarlanmış yolcu arabalar var. Her bir tür taşıyıcının farklı koşullarının sağlanması birçok çeşit ve model ile temsil edilir.

Rus Demiryolları trenlere binek otomobilleri

taşımak için insanlar binek otomobiller vardır. Genel (sesil sınıf 1 ve 2), koltuk, coupe, NE (Suite) ve Premium (VIP) ve ayrıca bir yemek araba, bagaj ve posta içermelidir: arabaların tipleri burada şunlardır. Ayrıca, bazı yararları bulunduğuna işaret birden fazla kategori seçebilirsiniz. Ve tabii ki, farklı hizmet sınıfı olabilir.

yatak olmadan Arabalar

Bize yolculara doğrudan arabalar taşıyan düşünelim. vagon tipleri içinde belirlenen koşullara bağlıdır. Sedanter bir uçak gibi iç görünüm verme, ortada bir geçit ile sıralar halinde düzenlenmiş sandalyeler ile donatılmıştır. Sert koltuk mezhoblasnom banliyö trafikte takılabilir - yumuşak. 43-68 koltuk olabilir daha geniş ve işletme veya ekonomi sınıfında mevcut olandan daha fazla hizmetler tüm 10 koltuk, içinde birinci sınıf, içinde.

Ortak taşıma - bu ikinci sınıf olduğunu, ama içinde oturan insanlar her alt rafta üçer üçer gidin üst basitçe kullanılmış veya varolmayan değildir. Sedanter ve uzun yolculuklar için rahatsız ederken genel. Binek Diğer tür yataklar durumu yer alıyor, bu nedenle bu tür amaçlar için daha uygundur.

kuşet ile Vagonlar

Ikinci sınıf otomobil daha düşük iki, iki üst koltukları için bir yandan, bir yolcu bölmesi açık öngörmektedir, ancak bunun yerine (çok üst ve alt) daha 2 yan geçer. alt basamağa altında bagaj için yer vardır. Yan koltuklarda açık bir bölmede - iki katlama tablo vardır.

Bölme araba kilitlenebilir kayar kapılı 9 4-yatak bölmesi ile ayrılır. Her bölme masa ve radyo katlama, alt koltukların altında üst ve alt yatak, bagaj bölmesinin bir çift vardır. Ayrıca çarşafları ve havluları sağlanmaktadır. Buna ek olarak, klima sağlanabilir. Yumuşak arabalar - bu, daha konforlu ve rahat ama aynı Bölme bu.

Uyku arabalar Üstün

NE (veya yolcu arabası "Lux") da ancak iki yatak, genellikle altta ile bölmeleri 9 ayrılmıştır. ekipman bölmesi geri kalan kısmı normal benzer, fakat daha fazla konfor sağlar. klima var emin olun.

Vagonlar prim rahat bir yolculuk için döşenmiş farklı bir düzen ile 4-5 büyük bölmeye ayrılmıştır. Örneğin, çekyat ya da bir çift kişilik yatak olabilir. Genellikle bagaj ve bir masa, ama sandalye, biyo-tuvalet, lavabo, duş, klima, gardırop, TV, DVD ve WiFi saklamak için bir yer değil sadece sağlar. Bir bölmeye ayrıca bir lounge bar olabilir. Bazen tüm araç için bir duş. ek hizmetler bir dizi fiyata dahil: keten, gazeteler, atıştırmalıklar ve içecekler yanı sıra tuvalet. 1-2 kişilik bölmesi hesaplanan, ancak başka uyumadan her durumda bütün bölmesi satın aldı.

Yük arabaları

Yük trenleri demiryolu ile yük taşımacılığı için tasarlanmıştır. taşınan yana seçilir yük doğası ve vagonlar göre, ürünler ve maddeler bir çeşitlilik vardır. vagon tipleri temel özelliklerini karakterize ve özellikler belirli modellerde uygulanmaktadır. Farklı tip ve modelleri malların belirli kategoriler için her, farklı vücut yapısı, yükleme ve boşaltma yöntemleri farklı koruma belirli bir derecede sağlamak tasarlanmıştır.

Yük vagonlarının başlıca türleri

Arabalar dış ve kendi özellikleri ve yetenekleri hem farklıdır. örtülü, açık vagon, platformlar, tanklar, yalıtılmış ve soğutmalı siloları,, vakum şişeler: En popüler arasında vagon aşağıdaki türleridir. Bunlar, kabın taşıma kapasitesine farklı bir form doğrusal boyutları, hacim, taban alanı ve ağırlığını olabilir.

En basit arabalar

Boxcars yapısal duvar ve çatı çevre, zemin ile bir çerçeve oluşur. yükleme ve boşaltma kapılarda yan duvarlarında temin edilmektedir. Onlar yağmur ve diğer olumsuz dış etkilerden korumak için yükleri taşımak için izin verir. Bu yük vagonu genel kargo ve tahıl, arabalar ve hatta hayvanları hem taşıyabilir. Tipik haliyle, kapasite 25-72 m'dir.

Yarı vagonlar zemin ve duvarlar, ancak hiçbir çatılı bir çerçeve oluşur. Genellikle taşıdıkları mineraller, metaller, kereste. boşaltılmasını kolaylaştırmak üzere zemin veya duvar ek kapaklara olabilir dökme yük gondol taşıma için tasarlanmıştır. Üstten yükleniyor. korunmak atmosferik yağış genellikle fakat çıkarılabilir çatı ile seçenekler vardır. Dört 22-75 m taşınan ve sekiz yük sağlamak 69-130 m.

atmsfernyh çökeltiden korunamaz gerekmez konteyner, uzun eşya, donanım, makine, ekipman, makine, kereste ve dökme yük taşınmasında, tasarlanmış platform. Ağırlık 70-73 metreye ulaşır.

Belirli yükler altında arabalar

Tanklar - bazı özel arabalar. arabaların tipleri bazen gibi görünüyor, ama bunlar genellikle üstte bir veya birden fazla kapaklı bir silindir şeklindedir. bunlar, sıvı dökme ve toz halindeki maddelerin ve sıvılaştırılmış gaz taşıyan olduğu için, bunlar yüksek bir sıkılık sahiptirler. Buna ek olarak, tank ısıtma yükü için bir ısı izolasyon kaplamasının ya da ekipman ile donatılabilir, ve özel cihazlar kontrol etmek için monte edilmiştir. Dört bir 60-65 ton kapasitesi ve sekiz için 120-125 m taşıyan var.

Besleyici - araba özel şekli, vb tahıl, gübre, çimento, maden cevheri, kömür gibi dökme yük için tasarlanmış üst ve hafif konik alt kısmında, geniş Alt onlar kapak ve kendini tahliyesi için elverişli bir form ile sağlanır. Çatıda yükleme için kapaklı, açık veya kapalı olabilir. 70 tona kadar yükler.

özel sıcaklık koşullarını sağlar arabalar

İzotermal boxcars poliüretan ya da polistirenden, soğutma sistemi temelinde ısı yalıtım ile donatılmıştır ve hava sirkülasyon sistemi zorladı. Onlar taşımak için izin , bozulabilen ürünler onlar gerekli sıcaklık hakimiyet.

belli bir sıcaklık rejimi başlangıçta oluşturulan uzun bir süre korurken, kaplar ve ambalajlar içinde bozulabilen gıda ürünleri, yanı sıra bazı bozulabilen malların taşınması Termoslar.

Buzdolapları sadece en uzun süre saklanabilir bozulabilen malların taşınmasını sağlayan düşük sıcaklıklarda. Sadece termos şişeler gibi sıcaklığı tutmak ve soğutulur veya istenen sıcaklığa araç içinde ısıtılmış alan yoktur. 25-40 ton için tasarlanmıştır.

Yük vagonu çeşitli modeller

Araçların her türlü sağlamak çeşitli modellerinin geniş bir seçim olduğunu belirtmek gerekir. Farklı inşaat ve ek özelliklere sahip tanklar, örneğin, birçok türde. Süt, benzin, alkol, yağ ürünleri, kimyasal maddeler, tozlar, arabaları vardır sıvılaştırılmış gazlar, asitler vb Her yük cihazı ve tankın görünümünü etkileyen bir dizi koşul uyulmasını gerektirir. Aynı otomobillerin diğer türleri için de geçerlidir.

Metro vagonlarda Türleri

Onların arabaları yeraltı kullanılmaktadır. Şu anda sömürülüyor birkaç türü vardır. Örneğin, sermaye yol metro araçların bu tip modifikasyonlar ile "E", bir dizi çok 81-717 / 714 gibi olan, "Jauza" (81-720 / 721) "Rusich" (81-740 / 741) ve serisi 81-760 / 761. Belki bir yerlerde önceki sürümleri kullanılır.

"E" serisi altmışlı yayımlandı, ancak şu ana kadar değişiklikler de dahil olmak üzere, kullanılır. araba, 42 koltuk, içinde en fazla 270 kişi kapasiteli iken. Seri 81-717 / 714 1977 yılından bu yana, bu 40-44 koltuklar sunmaktadır ve 308-330 kişilik olarak dizayn edilmiştir mevcuttur. "Yauza" daha modern: Bu 40-44 koltuk olarak sağlanması, 1991 yılından bu yana üretilen ve genel olarak 330-350 kişiye sandviçleyin. 2002 yılından bu yana o zaten 54-60 koltuk ya 344-370 yatak vererek "Rusich" üretti. 2007-2008 döneminde otomobil önemli bir yükseltme yapıldı., Sonuçla birlikte daha verimli bir havalandırma sistemi ile donatılmış sürücü için daha rahat bir model 81-717.6K / 714.6K, orada olduğunu hangi iyi malzeme ve teknolojilerin kullanılması.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.