Gıda ve içecekYemek tarifleri

Onların kullanımı ile kurutulmuş domates ve yemekleri pişirme

Kurutulmuş domates - bu gelecek için hazırlanabilir büyük bir aperatif bu. Boş ihtiyacı, tabii ki, taze domates hazırlanması için. Bu meyveler erik andıran ile en iyi çeşitliliği olacaktır. Buna ek olarak, domates hazırlamak için uzun bir süre için çok büyük olacak, bu yüzden daha küçük bir meyve seçmelisiniz.

sebze Alış, kurutulmuş domates 800 gram hazırlayabilmek için taze iki kilogram hakkında gereken unutulmamalıdır.

Ayrıca, tuz (kullanabileceğiniz deniz) ve baharat "Provencal otlar" hazırlamak gerekir. Bir bitmiş baharat evde bulunamadı varsa, kekik, mercanköşk, fesleğen, kekik ve biberiye karışımı kullanabilirsiniz. biz hemen yapılan güneşte kurutulmuş domates yemek ve onları bir süre saklamak için düşünmüyorsanız, biraz zeytinyağı ve sarımsak alacaktır.

Peki, nasıl güneşte kurutulmuş domates yapılır? Benim meyveler, yarım haldeyken kesip tohumlardan eti çıkarın ve sapı kesti. Domates Fırın tepsisine, koydu folyo üzerine koydu. Küçük bir bitkisel yağ ile serpilir tuz ve baharatlar, serpin.

Bu zamana kadar, fırın 110-130 derecelik bir sıcaklığa ısıtılmalıdır. Onların büyüklüğü ve sayısına bağlı olarak 3-5 saat boyunca bizim domates Vyalim. Eğer depolama için domates hazır göndermek planlıyorsanız, onlar sarımsak plakaları kayması, temiz bir kavanoza katlanabilir gerekiyor ve zeytinyağı dökün.

Kullanım güneşte kurutulmuş domates farklı olabilir. Onlar bir çerez olarak basitçe gönderilen veya bunlarla sandviç yapmak edilebilir. Buna ek olarak, güneşte kurutulmuş domates meze ve ana yemekler çeşitli hazırlamak için kullanılır.

Örneğin, pide lezzetli rulo hazırlanabilir. Bunun için ince bir pide ekmek, krem peynir, jambon ya da pişmiş sosis, ince dilimler halinde kesilmiş, kurutulmuş domates, gerek marul ve doğranmış taze otlar fesleğen.

Lavash, izlerken ince bir tabaka neden peynir yağlar. Boş alan pide kenarları üzerinde kalan ve böylece peynir üzerine ham domates dağıtmak, bu ürünlerin ayrıştırılması. ve domates üzerine ince doğranmış fesleğen serpin ve marul ile kapatın. Biz pide ekmek rulo kapatıp, kürdan gerekirse, onları tutan, parçalar halinde keskin bir bıçakla kesti.

güneşte kurutulmuş domates ve salata uygundur. Örneğin, bu: kırmızı soğan salatası, ince kesilmiş elma şarabı veya üzüm sirkesi dökün, şeker, tuz ve karabiber ekleyin gerekir. julienne - salatalık (taze) ve 200 gram, yarım halkaların, domates 10 yarım halinde kesilir. Ek baharat ve bitkisel yağ ile soğan ve sezonu ile sebze karıştırın. Bu salata - ızgara et veya balık için büyük bir garnitür.

Pişmiş ve kurutulmuş domates sıcak yemekler. Örneğin, İtalyanca dana yahni pişirebilirsiniz. Bu amaçla, 600 gram sığır özü (Gülas), küçük parçalar halinde kesilmesi gerekmektedir ve bitkisel yağ ile bir tencere kızartılmış. Daha sonra et içine su veya et suyu, tuz ve kaynamaya yarım bardak dökün, yumuşayana kadar ısısını düşürür. yağ olmadan başka kızartma tavası yavru ince dilimlenmiş pastırma 100 gram günü. will yağ dışarı damlar zaman yaklaşık yedi dakika boyunca pastırma için ince doğranmış soğan ve yavru ekleyin. Sonra ete kap muhtevasını kayması. , Beyaz şarap aynı 50 ml şeritler halinde kesilmiş üç / dört güneşte kurutulmuş domates, ve bir düzine zeytin, dilimler halinde kesilir ekleyin. Sezon bir tabak tat ve başka on beş dakika söndürmek için. yapabilirsiniz herhangi bir garnitür ile eti servis yapın.

Buna ek olarak, güneşte kurutulmuş domates, geleneksel makarna veya haşlanmış pirinç ile devam eder. Onlar jambon ve peynir ile pizzalar, rizzoto ve kapalı kek hazırlanmasında kullanılmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.