TeknolojininElektronik

Damlama sistemi Buz çözme: buzdolabınızın ise "ağlama" - iyidir

herhangi bir ev cihazının çalıştırılması onun olumsuz ışıltılı madalya kazandı, bir kişinin konforunu verir sadece. buzdolapları bunu açıkça teyit Mevcut sistemler buzunu. Aslında, "üreten" soğuk üretilmesi için herhangi bir alet periyodik olarak buzdolabı ve dondurucularda oluşan dondurma şeklinde de don ve buz. Bu nedenle, soğutucunun verimi azalır, çünkü kompresör "yediği", kaynak ve zamanından önce arıza ile dolu önemli olan aşırı yüklenme modunda çalışır. Bunu önlemek için, tasarımcılar defrost sistemi geliştirdik.

çünkü ilgili basitliği ve ucuzluğu - en popüler (hem "sızma" olarak anılacaktır) damla soğutma eritme sistemidir. O alçak ve orta fiyat segmentleri Ev tipi soğutma üniteleri donatılmış. O zaman ve çaba harcadım önce Bununla birlikte, buzdolabı elle düzenli olarak defrost ev hanımlarını ortadan kaldırır. Şimdi bu "operasyon" - eski tek odasında veya çok ucuz birimlerinin çok.

soğutma bölmesinin eritmesi Damla sistemi döngüsel bir tarzda "donma / çözülme" ile uygulanmaktadır. Yapısal olarak, bu soğutucu bölmenin arka duvarında bir buharlaştırıcı düzenlemesini (soğutma elemanı) temin edilmektedir. Çalışma sırasında, kompresör soğutma pompalar ve duvar soğutur. Aynı zamanda buharlaştırıcı üzerindeki don kurdu. Düzenli aralıklarla komut program zamanlama ünitesi kompresör kapanır. sıfırın üstünde soğutma birimini çevreleyen havanın sıcaklığı için, buharlaştırıcı üzerinde don erir. kompresörün üzerinde bulunan damlacıklar özel bir tankın içinde biriktirilir boşaltma deliğinden duvar boyunca ve aşağı akış aşağı Bu nem, içinde oluşturulmuş. Çalışma sırasında, söz konusu ısı deposundaki su transfer ve buharlaşır edilir oldukça sıcaktır.

Prensip olarak, damlama sistemi okul fizik kurallarına tanınmış dayanan, doğada su döngüsü defrost işlemini taklit eder. Basitlik ve verimlilik nedenle kombinasyon. "Akıl" sistemi manuel termostat ile frekans ve defrost süresinin kontrolü sağlar.

buzdolaplarının çoğu modellerde tamamen sessizce damla çalışır buzunu. Bazı buz eritme ve kabın içine akan suyun damlama çatırtı duydu. Tüm sistem düzgün çalıştığından bir gösterge - cihazın arka, nemin damlacıkları gibi bu sesler. Fan, No Frost gerekli değildir cihazda olduğu gibi - Daha gürültü basitçe bir şey değildir. depolanmış ürünlerin hızlı kurumasını engeller son eritme damlama sistemi soğutma bölmesi içinde olumlu daha yüksek nem içeriği, kaynaktan.

Döngü "donma / çözülme" hijyenik bakım buzdolabının dışında herhangi özel kullanıcı işlemleri gerektirmez otomatik modda, sürekli oluşur. Düzenli su tıkanıklığı için, aşağı akar eritmek damar açıklığı kontrol edilmelidir.

dondurucu gelince, o tasarlanmamıştır damlama sistemini buzunu ve sadece önemli bir eksikliktir. buzdolabı iyi durumda muhafaza edilmesi halinde Ve yine, kısa bir süre için dondurucu "kat" birikmesine fiziksel olarak mümkün değildir. Cihazı kapatın ve buz odasında erir kadar beklemek yeterli buzunu belirleyin. Ve artık birden her altı ayda olacak bunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.