SeyahatYol tarifi

İspanya, Mallorca turistik

Mallorca Adası, bu makalede açıklanan edilecektir görülecek orman ile kaplı bir cennet, zümrüt olduğunu. Şık selvi ve kabarık çam, çerçevelenmiş Akdeniz'in manzarası önünde badem çiçekli ağaçlar ve zarif palmiye ağaçları, bu ada kırılgan serap gibi görünüyor - o kadar lezzetli ve güzel. Tabii ki, bu bölge dünyanın her yerinden turist çekmek çeşitli konumlar açısından zengindir.

akvaryum

güzelliği ve eğlence için etkileyici Şehir Palma de Mallorca (İspanya). İşte dünyanın en ünlü ve lüks akvaryumlar biridir. 41000 m geniş gerekçelerle 3 gezegen farklı köşelerinden getirilen sakinleri sualtı derinliği (yaklaşık 700 tür) yaşadıkları 55 tematik akvaryumlar, bulunmaktadır. Burada Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu ve Akdeniz flora ve fauna görebilirsiniz. Bu başyapıtları akvaryum tasarım ekran meraklı ziyaretçiler koydu. Deniz tabanına muhteşem bir gezi sizin için eğlenceli, aynı zamanda bilgilendirici değildi sadece için, tura katılmak için gereklidir. Öncelikle, Akdeniz'in zengin fauna ile tanışmış olacaktır. tur sonraki aşaması tropikal denizlerin renkli dünyasına bir yolculuk olacak. Palma Akvaryum Avrupa'nın en derin köpekbalığı akvaryum yanı sıra canlı mercan etkileyici koleksiyonu ile ünlüdür. 14 Euro - Oceanarium Nisan ve Ekim ayları arasında, ziyaretinin yetişkinlere 24 Euro arası çocuklar 4 ila 12 yaş mal olacak açıktır. akvaryuma kadar üç yıl ücretsiz giriş.

Bellver Kalesi

Gotik mimarinin Çeşitli şaheserleri Mallorca adasında görülebilir. Simgesel böyle bir plan, ilginç daima heyecan verici. Bellver Kalesi Palma de Mallorca bazı mesafede inşa edilmiştir. İlk (14. yüzyılda) o (18. yüzyılda) daha sonra akıllı ikamet hükümdarlar oldu siyasi tutuklular için bir hapishane haline geldi. İlk yerleşimciler gelen Ortaçağ'a - 1976 yılından bu yana, kale fuar kent tarihine anlatır Palma'nın müze açıldı. mimari yapının alışılmadık şekli - bu Avrupa'daki tek yuvarlak kaledir. Onun dört kulesi kuzeye bakıyor, kardinal noktaları, ana ve yüksek (25 m) yöneliktir. Şimdi canlı eğlence yapısındaki: konserler, ortaçağ tarzında bile düğün. Kalenin mimarisinin A gerçek gem şehir ve Palma koyun panoramik manzarasına sahip en üst katta geniş bir veranda olduğunu. Bu muhteşem manzara Mayorka Bellver Kalenin tüm ziyaretçiler tarafından işaretlenir. Bu makalede yayınlanan yorumlar hangi Turistik, orada bitmez.

Ejderha Mağarası

konumlar doğanın yarattığı eşsiz nesneler dahil Mayorka, ada, Dragon mağara ziyarete davet ediyor. büyüleyici yeraltı mağaraları, sarkıt ve en temiz göllerinden size zamanın nasıl kaybedersiniz. güzel keşifler iki Üzeri kilometrelik antik halk efsaneleri tarafından beslenmekte, sizi bekliyor. Gelenek Şövalyeleri ve Filibusters Akdeniz bir mağarada yaptığı hazineleri saklandılar söylüyor. anlatılmamış zenginlik arama 14. yüzyılda alınan, ancak bunların sonuç yine zindan sadece ayrıntılı bir harita oldu.

Dragon mağara Nergo, Delicias ve Martel olan beş farklı boyutta göl bulunmaktadır. İkincisi, bazen, bir konser kullanılan .... Müzisyenler ışıklı gölde tekne yelken, oynarlar. Akustik mağara tonozları böyle sunum unutulmaz kılar. Göl Martel dekore mimar Carlos Buigas bir aydınlatma mühendisliği etkileri. Üstün usta yeraltı dünyasında inanılmaz bir dahili tarafından aydınlatılmış çeşme, güneşin doğuşunu taklit ampullerin yüzlerce. Dragon Mağaranın görkemli salonlarında etrafında almak için yaklaşık bir saat gerekir, ancak harcanan zamanı pişman olmayacaksınız.

Şehir Valldemossa

onun huzur ve uykulu il antik ile bu muhteşem şehir çekicilik. Mallorca adasının Mimari mekanlar onların zarafet ve sadelik ile etkileyicidir.

Valldemossa ünlü korunaklı bir Carthusian manastırı sahiptir Zhorzh Kum ve Frederic Chopin. Çiftin bir turizm çare olarak Mallorca kaşifi oldu inanılmaktadır. Büyük müzisyen tüberküloz hastası oldu, ve o anda han oldu onun iksir tek keşiş, emzirdi. Daha sonra Chopin Mallorca onun zorla tutsaklık üzücü zaman anımsatan hüzünlü başlangıcı "Raindrops" yazıyor. Şimdi maruz kalmasının manastırın hücreleri yazar ve besteci adanmış ve yerel şapelde düzenli Chopin konserler verir.

Dar sokaklar her konut yerel azizi portresi, Mağribi şehir Valldemossa düzgün taş bloklarla kaplı - Catalina'dan. vakarla Valdemosskie kedi yerel inci süslenmiş yakalı şehrin sokaklarında dolaşmak - dokunmadan veya pazarlama taktiği bir ortaçağ geleneği? sakinleri Valldemossa bu soruyu sormak için deneyin.

Cape Formentor'da

Akdeniz zira uçsuz bucaksız eşsiz görünümü için ünlü dünya çapında işaretlerini bilinen Mallorca (İspanya) adası,. Cape Formentor Özellikle iyi manzara sahne: kayalar, çarpıcı mavi deniz ve beyaz kumlu plaj şeridi tarafından gömülmüş kalın dökmeyen ormanlar, pitoresk dik kıyıları ile kaplı, berrak su ... fermenterler bırakarak Mallorca kuzey bölümünde yer almaktadır. Bazı tarihi mekanlara ev sahipliği yapmaktadır. 19. yüzyıl feneri olarak burada inşa edilmiştir. yerin ulaşılamadığı için göz önüne alındığında, bina gerçekten devrimciydi. Mike şimdi ise bu yükseltilmiş gerekiyordu davranır. burnun üzerine inşa 16. yüzyılın Kayda Değer ortaçağ gözetleme kulesi,. müdahale olmadan turist bir görüntüleme platformu, "Mirador" inşa üç yüz metre yükseklikte Formentor gelen baş döndürücü manzarasını hayranlıkla izleyin olabilir belirleyin.

Palacio de la Almudaina'da

İspanya sahiptir Antik kraliyet sarayı,. Mallorca, süresiz tarif edilebilir yerler, antik kalelerin bir numarası vardır, Palacio de la Almudaina - bunlardan biri. Mağribi ve Arap ustaları tarafından yönetilen İşte vezirler. Şimdi saray Mallorca kraliyet tesistir. Aynı zamanda askeri komutanın ofis ve Ulusal Müze yer.

Dört devriye kuleleri ile güçlü ortaçağ cephe size Almudaina buluşuyor. Arhangela Gavriila - şehir azizi imajına taçlandırılmış olan kulelerinden birinin üst. Burada yürütülen insan kellesi başlarını sergiledi - Başka tamamen geçmiş amacını haklı "kafaların Kulesi" olarak adlandırıldı.

Taht Odası grand saray kompleksinin parlak bir mücevher olduğunu. Birçok eserler barındırıyor. Kraliyet avluda 14. yüzyılda inşa edilen St. Anne bir şapel vardır. Royal Garden ve Arap banyosunda boyunca Promenade az eğlenceli görünecek.

Luke manastır

Bu manastır Mallorca adasının en gizemli ve kutsal yerlerinden birinde inşa edilmiştir. Bu cennet Turistik genellikle uzun ve çok ilginç bir geçmişi var. Yerel efsanelere göre, Luke manastır ormanın ruhlarına ibadet putperest ritüelleri gerçekleştirilmiştir antik tapınak sitesinde, üzerinde duruyor. Arkeologlar Kutsal yerinde kazı yapan ve öğeleri Demir ve bulunan Tunç Çağ. Efsaneye göre, 13. yüzyılda, basit bir çoban Kutsal Meryem görüntünün Manastırı'nın yapım sitede bulunan ve daha uygun bir yere taşıdık - Yerel tapınak. Ancak, sabahın görüntü aynı yerde, ormanda yine oldu. şapel inşa edildi yerdir.

Geç 17. yüzyılda, manastır yeniden tabi tutuldu ve Rönesans ruhu içinde tarz. Hala daha sonra bina cephesinde olağanüstü çalıştı Gaudi mimar. Kutsal Bakire Luke karanlık taş heykeli - Manastırın İçerisinde antik kalıntı tutulur. Binanın içinde bir arkeoloji müzesi ve manastır etrafında düzenlendiği hoş bir bahçe faaliyet göstermektedir.

Alfabia bahçeleri

Muhteşem bahçeleri Alfabit - İspanya gurur duyabileceği başka güzel bir yer. Mallorca, onun bereketli bitki örtüsü ile ünlü, dikkat layık yerler. Alfabit bahçeler - peyzaj tasarımının eşsiz bir örneği. Bunlar aynı adlı malikane çevreler. Tramuntana'nın kayalık dağların eteğinde, Mallorca batı kıyısında yer alan bahçeler onun gölgeli caddeleri limon, portakal ve diğer meyve ağaçları ve çalılar ile kaplı işaret. palmiye ağaçları ve kokulu çam Lush çalılıkları hoş serinlik öğle ısı yorgun yolcunun verir. Taze berrak su ile Kanallar, muhteşem dikilmiş , Arap-Mağribi tarzı göz pitoresk göletler ve çeşmeler hoş görünür.

Alfabit bahçeler üst ve alt bölümlere ayrılmıştır. ikincisi daha kapsamlı ve tam olarak serin güç hoş çeşme ve kıvrımlı su jetleri içine verilmektedir. Alt bahçelerde nilüferler ve garip ağaçların çalılıklarıyla büyümüş bir gölet, bulunabilir.

La Granja Manor

Mallorca adasında en eski mülk biri. Turistik mimari karakter zarif bir tasarıma itidal özelliği. Bu, yerel gelenek adanın kez işgali sinsi filibusters tabi olduğu bir gerçektir. korsanların dikkatini çekmek için aşırı lüks mantıksız.

Basit ve asil - - tarzı La Granja Manor o inşa. Bu soylu lordlar emriyle Roma İmparatorluğu döneminde inşa edilmiştir. 13. yüzyıl binada daha modern bir görünüm vermek için, ve iki yüzyıl sonra bugünkü boyutuna yeniden inşa edilmiştir. Şimdi turistler eğlenceli eserler ile dolu sayısız malikâne odaları, hayran, hem de zengin bitki örtüsünün ve temiz su çeşmeleri ile yerel bir bahçe ile yürüyebilir.

tren

kendiniz Mallorca manzaraları almaya karar verirseniz, sadece Palma de Mallorca ve Sóller arasında çalışan tarihi tren gezisi almak gerekir. 20. yüzyılın başlarında otomobillerin orijinal iç dikkatlice yüz yılı aşkın bir süredir korumuştur. demiryolu rayları aynı dönemde rekor sürede atılmıştır, bu dağ serpantin yol ve birçok tünel Tramuntana boyunca uzanır. otomobillerin büyük pencereler aracılığıyla meyve bahçeleri, ormanlar, baş döndürücü manzara hayran olabilir. Günlük güzergahın son noktalarında altı trenler takip eder. Bunlar hangi en popüler, yol boyunca birkaç durak yapmak - Bunyola. Yerel bağlantı noktasına elektrikli tramvay yolculuğu - Sóller size eski moda üzerinde yolculuk devam edebilirsiniz.

Baia de Alcudia

Bahia de Alcudia - en popüler aile tatil beldesi adanın kuzey kıyısında bir koy. konumlar kokulu Akdeniz çam ağaçları ile çerçevelenmiş muhteşem kumsalları dahil Mallorca, adanın bu bölümünde lüks tatil sunmaktadır. Körfez'in yerel temiz ve sakin suların güzelliği çocuklu seyahat ebeveynler tarafından takdir edilecektir. engin kumlu bir sahilde bulunan birçok tatil vardır: Port D'Alcudia, Platja de Muro, Platja D'Alcudia, ve diğerleri.

Alcudia'nın Körfezi çevresinde ortaçağ tarzında inşa taştan yapılmış alçak evler, masif duvarları, dar sokakları ile göze hitap eski bölümü olan eski bir şehridir ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.