SağlıkTıp

Patojen mikroorganizmalar - bulaşıcı hastalıkların nedeni

Az insan yüzde yüz sağlığını övünebilir. Elbette, her birimiz en az bir kez hayatlarında bir nahoş belirtileri deneyimli bulaşıcı hastalık. Bunlar farklı şekillerde görünür ancak bunun nedeni ya da hemen hemen her durumda bu "boğaz" aynıdır - patojenler. Onlar dışarıdan bize nüfuz ve enfeksiyonu teşvik etmek onların hain faaliyetlerini başlar. mücadelesi ve her şeyden önce küçük "işgalciler", sınırdışı yöntemlerini belirlemek amacıyla, açıkça onlar geneldir nasıl göründüğünü öğrenmek gerekir.

Patojen mikroorganizmalar - bakteri özel bir tür patojenik doğası. Onlar sadece insan nüfuz değil, aynı zamanda mükemmel bir şekilde hücreler ve hayvanlar, bitkiler ve böcekler dokularda hakim. Bu durumda, son iki ürün enfeksiyonun tek taşıyıcısı olabilir. dokunulmazlığından - Sahip olduğu özellikleri sayesinde, patojenler bile onun desteğin doğal savunmasını zayıflatır. Sonuç olarak, bir kişinin hastalık ve diğer duyarlı hale gelir. Her bir bakteri ayrı ayrı türler de bireysel enfeksiyonu neden olur. Bu tür hastalıklar kolayca bir canlı organizmanın bulaşabilir. Bu nedenle, dedikleri evde genellikle "bulaşıcı".

Hastalığın ciddiyeti aynı anda birkaç faktöre bağlıdır:

  • patojenite ve mikroorganizmanın hastalık oluşturma;
  • Çevre koşulları;
  • mikrop genel durumu.

Öncelikle ilk iki kavram inceleyelim. Patojen bakterilerin çünkü şöyle karakterize temel beceri, onun adı var. Her bakteri, çeşitli koşullara bağlı olarak ana bilgisayar gövdesine belirli bir hastalığa neden olur. Bu "bulaşma" tam da bu ve başka hiçbir mikrop doğasında vardır. Bu yetenek belirli bir karakterdir.

Virulance mikroorganizma belli bir türünün patojenikliği derecesini yansıtır. Bu nedenle, bu tek bir özelliktir. basili hastalığı olan bunları bulaştırdıkları da, birçok canlı organizmaların geçecek Ancak, virülans önemli ölçüde geliştirilebilir. Uygulamada, bu özellik olarak büyütüldü ve azaltılabilir. Ancak, uygun pozlama ile tüm kaldırmak için bir şans var.

birincil etkisine ek olarak, bazı patojenler taşıyıcı hücrelere olumsuz etki gösteren bazı zehirli maddeler salgılar. Onlar derin enfeksiyon penetrasyon yanı artırmak olarak akış belirtileri teşvik. Buna ek olarak, toksinler önemli ölçüde daha tehlikeli hastalık yapan vücut korunmasını zayıflatmak.

Bu "boğaz" ile enfekte insanlar için, aktif bakteri minimum sayıda nüfuz etmek için yeterli olacaktır. Ve daha bunlar vücuda olsun, daha hızlı hastalığın ilk belirtilerini gösterilecektir. Ayrıca bir değer ve patojenler insanın içinde hangi göre yöntemi vardır. Eğer (burun, bu süreçte açık ve iç mukoza alanları katıldıysanız ağız boşluğu, vb akciğerler,), bu muhtemelen, hastalığın ilk belirtileri çok yakında hissedeceksiniz. Ama derialtı penetrasyon yalnızca hastalık "işgalciler" çok sayıda temas halinde kirlenmesini sağlamaktadır.

mikroplar zaten orada vücutta, ama henüz aktif faaliyette bulunmak konusunda başlamamış dönemdir, inkübasyona aradı. Bu ne kadar aktif ve bağlı olarak farklı uzunluklara sahip olabilir , patojenik bakterilerin nüfuz eder. Buna ek olarak, bir kişinin bağışıklık sistemi zaten yabancı hücreleri yok etmeye başladı. Bu nedenle, vücudun koruyucu bariyer iyi işleyen ve eğer hastalık kendisi bile kuluçka dönemi öteye gidemez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.