SağlıkTıp

Nerede ve nasıl vermeden HIV testi almak

HIV bugün - tüm insanlığın sorunu. Bu bağışıklık sistemine saldıran bir viral enfeksiyonun vücutta bulunmasıdır. İnsanlarda, çeşitli hastalıklara karşı hiçbir koruma yoktur. hastalık kendini hissettirdiği yavaş ve başlangıçta değil ilerler. vücutta azaltıldığı bağışıklık bir sonucu ikincil enfeksiyon hale geldiği için, adı aşamasında bağışıklık eksikliği sendromu (AİDS) başlar.

Hastalık daha yaygın seksenlerin tanındı. Şimdi hastalık hatta çocukları dokundu. sağlık personelinin görev - mümkün olduğunca HIV, kendi iletim yöntemleri ve korunma yolları hakkında konuşmak için. sorunlardan kurtulmuş olabilir İlaçlar maalesef yok. Sadece erken aşamalarında, sen hastalığın ilerlemesini durdurabilir. Nedenle hastalık teşhis etmek çok önemlidir. HIV için test almak nasıl klinikte yerel doktorunuza söyleyiniz. Bu arada, Avrupa'da virüs Batı Afrika'dan geldi. son verilere göre, yaklaşık 50 bin, dünya çapında enfekte vardır.

AIDS nasıl bulaşır?

Cinsel temas enfeksiyon birincil yoludur. Prezervatif - gebeliğe karşı değil, aynı zamanda ciddi hastalıktan sadece iyi koruma. Bu normal cinsel partneri olmayan kişileri hatırlamaktır. Kesinlikle HIV testi almaya nereye bilmelidir.

jinekoloğa ziyareti sırasında tek kullanımlık aletleri kullanmak gerekir. Bu kit her eczanede satın alınabilir. Diş tedavisi ve ayrıca iyileştirme arzu İçin malzemenin kalitesi tedavisi için sağlayan profesyonel bir kliniği ziyaret etmek. insanlar hastanelerde enfeksiyon var durumlar vardır. Sonuçta, kan yoluyla enfekte da mümkündür.

Tüm önlemlere kanıyla ile doğrudan çalışmak sağlık personeli. Tüm manipülasyonlar eldiven ile yapılmalıdır. Yılda bir kez, tüm doktorlar ve hemşireler ücretsiz HIV testi geçmektedir.

Ne zaman yardım istemelisiniz?

derhal danışma için doktorunuza başvurmalısınız bir veya daha fazla büyümüş lenf düğümlerinin vücudunda tespit zaman. Ne yazık ki, bu hastalığın belirtilerinden biri olabilir. Geceleri, terleme çok endişeli? Ayrıca almak gerekir bir tıbbi muayene ve zorunlu HIV kan bağışı! Uzun bir süre boyunca normal diyet ishal geçmezse, bu durumda endişe başlamalıdır.

Wanton kilo kaybı, sık sık soğuk algınlığına, herpes gövdesinde bulunması - tüm bu hastalığın işareti olabilir. Sadece doktor ofisinde, ciddi sorunlar var olduğundan emin olun. Uzman tavsiye ve HIV testi nerede söyleyecektir, ve ne zaman bunu yapmak için uygundur olacaktır.

zorunlu test gösterildiğinde?

Kadın danışarak gebelik nedeniyle açıklamada yapılan testler kız geçmek zorunludur. Kan HIV örnekleme ve ayrıca eşi yapın. Bir çocuk zaten kazanılmış bağışıklık yetmezliği ile doğar durumlarda bir sürü, kayıtlı. Yenidoğan enfeksiyon anne iletir.

Korunmasız cinsel ilişkiye olanlar alışılmadık ortağı ile meydana için kesinlikle HIV için kan vermelidir. hastanede yatış kan örneklemesi tüm hastalarda yapıldığında. hiç hoş olmayan semptomlar olmasa bile, bir yerel doktor başvurun ve analiz teslim yön alabilir.

Nasıl ve nerede HIV testi alınır?

Kan Alınması özel bir oda içinde gerçekleştirilir. Bir adam aç karnına incelenecek gelir. Kan bir damardan alınır. Herkes anonim incelenmelidir hakkına sahiptir. Hasta bir süre sonucunu öğrenmek için kullanılabilecek bir numara atanır. herhangi bir yetişkin kliniğinde kan bağışı.

Eğer HIV testi yaptırmadan önce iyi uyumak tavsiye edilir. Genellikle kan sırasında hasta ile örnekleme soluk olur. manipülasyon odası sağlık normal duruma bir kişi getirmek için gereken her şeyi vardır.

Nasıl bir sonuç almak için?

HIV test sonucu günün sonunda bulunabilir. Zaman ve doktor açıklandı bilginin alındığı yer. Meydan enfeksiyondan sonra kanda erken değil altı hafta içinde görünür olabileceği unutulmamalıdır. Bir şüphe varsa nedenle, bir anket bir süre sonra tekrarlanmalıdır. Bu arada, kandaki virüsün varlığını göstermek mümkün olacak iki hafta içinde tanı daha gelişmiş ve pahalı yöntemler vardır.

Neden kan örneği vermeyi red gerekmez mi?

Bazı HIV enfeksiyonu normal bir yaşam isteyenler için imkansız olduğuna inanıyoruz. Ne yazık ki, kötü alışkanlıkları ve gelenle yokluğu - Başarının garantisi değil. Bir muayene sırasında güzellik salonunda, dişçi ofisinde enfekte olabilirler.

Analiz başarısızlığın nedeni de tanıtım korku sonucu olabilir. Ama anonim HIV testi alabilir. Bu hatırlanmalıdır! Daha önce enfeksiyon tespit, nedenle kontrol etmek daha kolaydır edilir. Hatta korkunç bir tanı ise, kişinin aileleri ve sevdikleriniz bildirmek için zaman karar serbesttir. değil en iyi seçenek - Ama enfeksiyon varlığı hakkında bilgi eksikliği ile yaşamak.

mücadele gerek Mitler

Uzun süreli tıbbi uygulama bile oldukça eğitimli insanlar HIV ve bulaşma yolları hakkında farklı mitlere inandıklarını göstermektedir. Hastalık günlük yaşamda geçerli değildir: Ortak bir sabun aracılığıyla, havlu, tabak. ağız yaraları hiçbir ortağı varsa, öpüşme sırasında yakalamak mümkün olmayacak. Bütün bunlar HIV ile enfekte kişi bazı kurallar şunlardır, normal bir hayat yol açabilir düşündürmektedir.

Birçok okul sonradan olma bağışıklık konusunda bir konferans düzenledi. Ayrıca, HIV gelecekte tam bir hayat yaşamak için test edilecek konusunda var söylenti. Dersler tıbbi personele davet etti. Kalifiye bir doktor memnuniyetle soruları adamlar cevap verecektir.

immün yetmezlik virüsü pozitif ömrünün sonuna anlamına gelmez. Tamamen beslendiğinde gerekli ilaçlarını almayı, hasta yaşlılığa yaşamak mümkün olacak. Buna ek olarak, Rus mevzuatına HIV durumu bir iş için bir neden değildir. komisyon geçirilmesiyle hastalığı olan tanıyı doğrulamak için, HIV testi nasıl kullanılacağını öğrenmek olmalıdır.

Ve sağlıklı olanlar, enfeksiyonu önlemek için temel kurallara uymak gerekir. kanıtlanmış bir ortağı ile seks hayatı, güvenilir ve düzenli muayene kurulması tıbbi yardım aramak - sonsuza hatırlamak önemlidir üç elemanı! Yılda HIV testi almaya kez buna değer. Zaman kaybetmek olamaz!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.