SağlıkTıp

Cerrahi Çocuklarda bademcik kaldırmak için

Cerrahi Çocuklarda bademcik kaldırmak için

(Için cerrahi Cerrahi tonsillektomi bademcikleri kaldırmak) nispeten sık operasyondur, ancak genellikle eskisi kadar uygulanmamaktadır. Küçük çocuklar ebeveynleri için daha az çöp rolünü anlamak önemlidir (bademcik, bademcik, içinde bademcik) çocuğun sağlığı.

bademcik nelerdir

Amigdala - (boğazın üst kısmı yönünde) hava dilin her iki tarafında tabanında boğaz alt kısmında bulunan küçük bir organdır. Bademcikler enfeksiyonları (bademcik enfekte olduğunda koruyucu antikorlar üretmek) karşı korur. Bu nedenle, bademcik, doğrudan etkilenmez bile, çocuk hasta olduğunda boyut olarak büyüyen ve sonraki yeniden enfeksiyonunda immünolojik koruma rolü gerçekleştirmek.

Neden bademcik kaldırmak için bazen gereklidir

Aynı zamanda, bademcik bazı sorunların kaynağıdır. Onlar odağı olan boğazında şiddetli ağrı çocuklarda ve boğaz ağrısı (genellikle tekrarlayan). Şu anda, pek çok KBB doktorları Ancak yıllardır anjin sık tekrar etmesi, tonsillektomi gerektirebilir, bademcikleri kaldırmak için isteksizdir. bademcik çok büyük ve boğazın arka birbirine bağlı, bunlar bir olabilir horlama nedeni ile uyku bozuklukları.

bademcik kaldırmak için operasyonların sonuçları

bademcik çocuğun çıkarılması onu normalde ameliyattan sonra düzenli gıda almasına izin vermez şiddetli ağrı görülebilir sonra. En azından haftada boğazı hâlâ çok hassas olduğu için çocuğa sıcak yemek vermek değil tavsiye edilir. Bu sefer dondurma, çorbalar, patates püresi de bebeği beslemek için en iyisidir. Yetişkinlerde, iyileşme süresi (- iki hafta ortalama) çocuklarda daha büyüktür.

kurtarma süre içinde çocuk doktoru boğazın sürekli izlenmesi olmalıdır. grev kırıcı ameliyat sonrası oluşan durumlar vardır (genellikle 15 gün ameliyattan sonra). Aynı zamanda potansiyel olarak tehlikeli kanama olabilir. Bu semptomların bulunması durumunda, bir doktora danışmak önemlidir.

Bademcikler, bazı yararlı işlevi yerine koruma önemli bir bileşeni, ancak bir bütün olarak bağışıklık sistemi için gerekli değildir. KBB alanında birçok başka koruyucu maddeler (örneğin, lenf düğümleri) ve veliler bademcikleri kaldırılmış çocuklarda tekrarlayan enfeksiyonların korkmamalı vardır.

Bu nedenle, dikkatli, artılarını ve eksilerini tartmak cerrahi karar vermeden önce doktor görüşünü göz önüne almalıyız tonsillektomi (bademcik kaldırılmasını) çocuğu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.