Yiyecek ve içecekSalata

Salata "Güneşli": pişirme reçetesi

Standart, tanınmış salatalar sıkılırsanız ve masaya orijinal bir şeyler koymak istiyorsanız ve aynı zamanda lezzetli ve yenilebilirse, bir seçenek sunuyoruz. Bu "Sunshine" salatası. Parlak, olağandışı, baharatlı - tablonun gerçek bir dekorasyonu haline gelecektir. Hazırlamak çok fazla içerik ve zamana ihtiyaç duymaz. Bugün bu çanak için birkaç tarif düşünüyoruz.

En kolay salata tarifi

İhtiyacınız olan şey: tavuk filetosu - 200 gram, pek çok - havuç, Korece, turuncu - bir, büyük. Peynir sert - 150 gram, üç haşlanmış tavuk yumurtası, yuvarlak cips - bir paket, mayonez - 200 gram. Salatanımızı "Güneşli" hazırlamaya başlıyoruz. Soğutulmuş haşlanmış tavuk filetosu şerit halinde kesilir. Kabuklardan ve bölmelerden soyulmuş olan portakal dikkatlice parçalara bölünür ve ortaya çıkan meyve suyuyla birlikte bir kaba yerleştirilir. Yumurta ve peynir ayrı ayrı öğütülür. Bir bütün olarak cips, dekorasyon için bir kenara koyun, kalanları daha küçüktür. Salatalarımızı katmanlarla döşeyin, her biri mayonez ile yağlanırken: Tavuk filetosu ile başlayın, sonra havuç, portakal, peynir, yumurta, sonunda cips, mayonez ile yağlanamaz. Hazır çanağın etrafında güneş ışınları gibi bütün cipsleri hazırlıyoruz. Demlemek için iki saat verelim. Masanın üzerinde "Güneşli" salata salatıyorsunuz.

Tavuk ve sebzelerden "Güneş" için reçete, en hızlı

Ürünler: 300 gram tavuk eti, üç patates, üç domates, sert peynir 100 gram, iki Bulgar biberi, on zeytin, tuz ve mayonez. Pişirmeye başlayalım. Patatesleri ve eti tuzlu suda kaynatın, soğutun ve kesip küp haline getirin. Zeytinleri halkalarla kestik, üç peyniri büyük bir ızgaraya koyduk, bir biber ve domatesleri küp haline getirdik. Hazırlanan tüm malzemeler iyice karıştırılır, mayonez ilave edilir ve tekrar karıştırılır. Bundan sonra, düz bir tabağa koyun ve sarı biber ile süsleyin. Her şey, salata "Sunny" hazır. 20-30 dakika sonra masaya servis edilebilir.

"Güneş" ile morina karaciğeri

Öncelikle üç patates ve dört yumurta kaynatın. Patatesleri küçük küplere kestik ve bir çanağa koyduk. Yeşil soğanları kesin , bir demet, bir sonraki tabakayı ona yap. İki kara karaciğer tenekesini alıp, onlardan tüm sıvıyı boşaltıyoruz, karaciğeri eziyoruz ve üçüncü tabaka için kullanıyoruz. Proteinleri ve sarısı, yumurtaları ayırın, büyük bir ızgarada ilk ovun ve mayonezle, az miktarda karıştırın. Karaciğere yayıl. Daha sonra, çukurlar olmaksızın bir kutu zeytin parçalayacağız, bunları protein için tanımlıyoruz.
Sonra sarısı küçük bir ızgarada ovun ve bir kat daha yapın. Çanağı süslemek için kalıyor. Yüz gramlık bir gramı alın ve onları güneşin ışınları gibi bir daireye yayın. Mayonez ızgarasını sarısı üstüne çizin ve zeytin parçalarını boş alanlara koyun. Bu "Sunny" cipsli salata hazır. Ona demlenmek için kalır. Bunu yapmak için, buzdolabına 60 dakika yolluyoruz.

Cacık karaciğeri ile salata için bir başka tarif

Bu çanak çok çabuk pişirilebilir ve tam bir akşam yemeği olacak. Gerekli malzemeler: morina karaciğeri - bir kap, dört patates ve yumurta, yeşil soğan, zeytin, cips ve mayonez. Şimdi bir salata hazırlayacağız "Güneşli". Orijinal ve lezzetli yemekleri pişirmenin reçetesi aşağıdaki gibidir. Patatesleri ve tavuk yumurtalarını kaynatın. Her ikisi de bir tane daha ufak bir ızgarada, üçünde ise protein sarısı. Biz morina karaciğeri yoğurun ve yeşil soğan, önceden zemin ile karıştırın. Zeytinleri yarıya kadar kesin. Salata tabakalarını toplayın, her biri mayonez olan promazyvaya. Katmanların sırası şöyledir: patatesler, soğanla morina karaciğeri, mayonez ile karıştırılmış, öğütülmüş protein, sarısı. Bir salata sosu ile bitiriyoruz: zeytinleri üstüne koyuyoruz ve etrafında - bütün fişleri. Doğru, bazı ev hanımları, böyle bir pişirme seçeneği kullanıyorlardı, bu çanağı bir salata "Ayçiçeği" olarak adlandırıyorlardı, ancak prensipte maddenin özü ve tad değişmeden.

Cips yiyen "Sunny" salatası için son tarif

Bu tabağın görünümü özellikle çocukları memnun edecek ve mükemmel tadına sahip olacak - hepsi. Şampanya ve tavuk göğsü - her biri 300 gram, tatlı mısır - bir tencere, yedi tavuk yumurtası, 150 gram sert peynir, mayonez ve bir paket cips: Aşağıdaki ürünlere ihtiyacımız olacak. Hazırlık çalışmalarımızı yerine getiriyoruz. Tavuk göğsü kaynatın, soğumasını bekleyerek küçük parçalara kesin. Küçük bir podsalivaem, özel bir baharatla serpildi. Doğranmış mantarları kızartın. Yumurtayı pişirin, temizleyin, yumurta sarısı protein ayrılır. Daha sonra, ince rendeye, dört sarısı ve tüm proteinleri ve geri kalan sarısı ovuşturun. Peynir de ince kıyılır. Sıvıyı mısırdan boşaltın. Ürünler hazırlanır, bizden bir salata hazırlarız, her katmanda mayonez ile yağlanırız. Birinci tabaka tavuk göğsü, ikincisi kızarmış mantar, üçüncüsü yumurta, dördüncüsü peynir, beşincisi mayonezsizdir. Son kat mayonez olmaksızın mısırdır. Şimdi salatayı 3-4 saat buzdolabına koyun. "Güneş" etrafındaki masaya hizmet etmeden önce cipsleri güneş ışınlarına bırakın. Salata hazır, masaya servis yap. Bon tadı!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.