HobiDikiş

Okul elleriyle köşeleri derslik

derslik yapma öğretmenin çalışmalarının ayrılmaz bir parçasıdır. Her öğretmen kişiliğinin onun köşe onu yaratıcılıklarını ve tasarımcının yetenek vurgulamak yapmak için çaba göstermektedir.

elleriyle serin bir köşe yapmak - sadece yaratıcı olabilir fikrini gerçekleştirmek için desen sıkı bütçe ve tekdüzelik, Verilen.

Alan çizmek için

Öncelikle sınıfta köşeleri tescili için tek tip gereksinimlerini hatırlamak gerekiyor. Ayrıca ilkokul, orta ve üst düzey yönetim bilgi kaynağı farklılıkları, kendine özgü özellikleri hakkında unutma.

İşte kendi elleriyle serin bölgeyi nasıl çizileceğini ilgili bazı temel gereksinimleri vardır. Bunlar:

 • estetik;
 • yaratıcılık;
 • Öğrencilerin ilgi alanlarının maksimum sayıda bir yansıması;
 • Dikkatli seçimi ve alaka ve önemi göz önüne bilgilerin hazırlanması;
 • eğitim bilgilerinin kullanılabilirliği.

Yukarıdakiler arasında sadece gerekli ve yararlı bilgiler gibi herhangi tablolar ve makaleler, serin alanı içermelidir değil açıktır. Fotoğraf kendi elleriyle Aşağıda bu makalede sunulan standları ile yaptı.

açıklık köşe amacı

Havalı Köşe eğitim sürecinde öğretmene yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bunu yapmak için, üzerinde yayınlanan bilgi, belirli hedeflerine ulaşılmasına katkıda bulunmalıdır:

 • Öğrencilerin ufuklar azami genişleme;
 • Etkili ve kaliteli velilerle iş ;
 • eğitim ve ders dışı faaliyetlerin sonuçlarını iyileştirmek;
 • Yaratıcı yeteneklerin geliştirilmesi, öğrencilerin yaratıcı potansiyelini;
 • sınıf, kolektivizmin eğitimin konsolidasyonu;
 • Öğrencilerin estetik tat oluşumu.

Serin alanı elleriyle nasıl yapılır

standı imalat işlemi birkaç ardışık aşamadan oluşur:

 • deneklerin seçimi;
 • toplam sayısını belirlemek için gerekli bölümlerin seçimi;
 • Kağıt üzerinde gelecekteki standının bir örneğinin oluşturulması;
 • Stand imalatı için malzeme seçimi;
 • Bir köşe üretimi için çalışmak;
 • Yükleme veya montaj standı;
 • sınıf bilgilerin bir köşesini dolduran.

Öncelikle numunenin geleceği kağıt üzerinde durmak inşa etmeye başlaması gerekir. Bunu bir serin alanı gibi görünecek, renkli kalemler, işaretçileri veya boya ile çizmek gerekiyor. Kendi elleri yapma Bu çocukların sürecine bağlanmak için mümkün kılar. Sadece ortak çalışmalar yaratıcı eğilimleri açacak bir araya öğrencileri getirecek ve estetik tat ve hayal gelişimini teşvik edecektir.

deneklerin seçimi

konu seçimi ile çok ciddiye alınmalıdır. Bu serin bir alana yer alacaktır çocuklar, kendi çıkarları, istekleri, alanın büyüklüğüne, yaş özelliklerine göre yönlendirilmelidir. Kendi elleri yapma Bu temalar ve performans tarzı her türlü seçmenize olanak sağlar.

için Köşe tema ilkokul masal karakterleri, çizgi film karakterleri ve diğer şeyler ile ilişkili olabilir. Ana durum - parlak renkler ve yürütme kolaylığı.

Yani, örneğin, arabaları, ağaçları, çiçek glade, gökkuşağı ve benzeri ile lokomotif ışınları, bir güneş köşesinde düzenlenebilir. Her öğretmenin hayal gücü ve onun yaratıcı yeteneklerine bağlıdır.

Denekler daha titiz orta ve üst düzey yönetimin öğrencileri için durmak. elleri ile Serin köşeleri kitap, matematik, dil edebi, spor ya da sanatsal karakter şeklinde verilebilir.

Ayrıca standı temasını destekleyen Ayrıca öğrenciler, kendi tercihlerine ve ilgi alanlarına dayalı. Her görüşüne dinlemek ve çoğunluk tarafından kabul edilebilir olacak konuları seçip - öğretmene ana şeyi Buraya.

Gerekli malzemelerin seçimi

tema tanımlı olması, bilgi verecektir, hem de okulda serin köşe ne olması gerektiği için kabul edilen şartlara uygun olarak her bir bölümü kazandırılması için pencerelerin toplam sayısını saymak gerekir. kendi elleriyle yapma bu standı hayal gücü ve yaratıcılık için yer verir.

Stand imalatı için ham madde seçimi, finansal açıdan ve öğretmen kapasitesine bağlıdır.

Ne zaman bir parayla bütçe ve öğretmen büyük bir yaratıcı potansiyel adi hurda malzemelerden mükemmel bir tavır yapabilirsiniz. işlem karton, kontrplak, kumaş, inşaat kağıt mükemmel müsait.

Aşağıda ilkokul için elleriyle serin köşeleri çizmek için nasıl bir örnektir.

sınıf köşe teması: "karınca ailesi"

Serin Alan üç tezgah içerir ve karıncalar çalışıyoruz hangi bir orman temizleme vardır. Çim, çiçek ve gerekli diğer süslemeleri kumaş yapılabilir. Ahşap karınca tepe ve sakinleri - Ağır kağıt veya kartondan.

merkezi kabini köşesinde büyük bir karınca yuvası olduğunu. sözcüklerin "Bizim dost ekibi" ya da "Bizim sınıfın" ile bir levha eklenebilir Üstü.

karıncaların sayısı sınıftaki öğrenci sayısını aynı olmalıdır. Bir köşe standında her öğrencinin fotoğraflarını koyabilirsiniz ve kızlar ve erkekler karıncalar sırasıyla pembe ve mavi kurdele not edin.

Ayrıca, öğrenciler bir ağaçta fotoğrafları sağlayabilir, taç yapraklar fotoğraflarından eklenmesiyle oluşturulur. Yapraklar da kağıt veya kumaş imal edilebilir. Bu bileşime, güçlü bir gövde, kartondan kesilmiş veya aplike ya da origami tekniğinde kağıt tamamlar. Ağacın altında, takvim ve sesli arama yapabilirsiniz.

Sınıfın görev isim koyabilirim hangi öğrenciler ve çilek ve mantar için birkaç ipucu, bir "başarı çiçek" yapabilirsiniz ikinci yan standı, çocuklar vb hastalık için izin var ve olmayanlar.

Buna ek olarak, standı ebeveynler için onun doğum günü, öğrenci başarıları ve önerileri tebrik eğitsel bilgilerin yerleştirilmesi için oda bırakmalısınız. için mükemmel bir teşvik yaratıcı yeteneklerini geliştirme bloğu "Yaratıcı" veya varlığı "Öğrencilerin yaratıcı başarıları."

Bu durumda, onların harcamak zorunda ve ellerinizle kesinlikle her şeyi yapmak, onun için tüm nüansları açıklamak doğru sanatçı seçmek sadece yeterli olacaktır ve daha sonra başvuruda ve zaman belirli bir süre sonra zaten tam bitmiş ürünü almaya yoktur.

Kurulum veya montaj standı

imalat yapan bir özel firma, sipariş edilebilir standında yeterli para olduğu takdirde bir şablon ve özelleştirilmiş olarak duruyor.

Kurulum öğrencilere, okul personeli veya diğer kuruluşların güçlerinin ebeveynlerin katılımı ile, kendilerine ait bir serin köşesini geçirebilirsiniz tamamladı.

stand kurulumu için temel gereksinim güvenli çalışma köşesinde tüm kurallara emniyeti ve uyumu ile koşulsuz uyum olduğunu. Standlar sıkıca duvara sabitlenmelidir, keskin köşeleri olması ve çocuk ve onların sağlığı için zararlı yaralanmasına yol açabilecek maddeler içermemektedir.

dekore kendi elleriyle okulda Serin köşesi,

tüm verilerin bu tip gereksinimlerini yanı sıra yaşa özgü özellikleri ve çocukların menfaatlerini dikkate alınması gerekmektedir bilgilerin serin köşesi doldururken.

Ayrıca zorunlu sistematik yenileme tabi mesajların standlarda olduğu unutulmamalıdır. Bu gereksinimi uygulamak için, sorumluluklarını atamak ve site arkalarında durmak güvence, öğrencileri bağlanabilir.

Görev tamamen öğretmen tarafından karşılanır ebeveynler için eğitici bilgiler, ders programlarını, hem de veri güncellemek için.

Stand elleriyle okulda yapılan orijinal oldukça serin bir köşe yapacak resimleri ve metinleri değil, aynı zamanda temalı resimler sadece içerebilir. standında Fotoğraf ve anlamlı genel çalışmalarında bu oranın artacak öğrencilere kendilerini sunabilir.

Zamanında ve nitel güncelleme, metin yardımı yetkili tedarik sınıfı yaşama öğrenci ve velilerin ilgisini sürdürmek ve önemli ölçüde daha etkili ve verimli hale öğretmenler çalışmalarını kolaylaştırır için.

Yukarıdaki tüm gereksinimlerine uygunluk başarı ve kalite performansının bir garantisidir. elleri ile yapılmış harika köşeler sevinç ve memnuniyetini getirecektir. o öğretmen kabiliyeti ve yetenek olduğu için, yaratmak ve hayal etmek korkmayın başlayan iş başarısına bağlıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.