Tarım

Bir çiftlikte organizasyonu Taban substrat Makineleri On Oyster büyümeye See-8

tanıtım

Biz üretim makineleri "teknisyen" SM-8 temelinde istiridye mantarı substrat ekimi üzerine bir çiftlikte organizasyonu hakkında bir yazı dizisi başlar. Bizim görevimiz - istiridye mantar organizasyonu istikrarlı ve kârlı üretimin ilk aşamasında mantar yetiştiricileri yardımcı olmalıdır orijinal verilerin, temel ilkelerini vermek.

Ltd "tekniği" substrat makineleri SM-8 dayalı istiridye mantarı substratın üretimi için ekipman bir dizi geliştirdi. alt-tabaka, bir kısa bir süre için yüksek sıcaklıkta buhar ile alt-tabaka makinesinde işlemden geçirilir. substratın seçiciliği düşüktür ve nedenle çiftlik planlamasında gibi bu durum dikkate almak gereklidir ve örgüt kendisi temiz alan, substratın aşılamada. Düşük seçicilik substrat da rakiplerinden mükemmel sadece büyüyen istiridye mantar, ancak anlamına gelir. miselyum istiridyenin büyüme oranından daha birkaç kat daha yüksek miselyum rekabetçi kalıp büyüme oranı. Bu nedenle, bu teknoloji için temel görevi kirli giysiler veya ekipman ile havadan alt-tabaka küf sporları ile temas önlemektir. Bu gereksinimlere bağlı olarak, yüksek getirili substrat ile iyi bir ritim ve işletim kurumsal vardır.

Karmaşık mantar düzeni için gerekenler

Yeni yapımında dikkate yakın tesisler veya yerleşim önerilen sıhhi koruma sahası almalıdır.

Hazır İyileştirme hayvancılık veya tavuk çiftlikleri kullanırken sıhhi alanlar zaten kapalı.

Karmaşık gerekli yerinde temel birimler yanında en az 3 ay stokunun hammadde depolama için alan veya gölgelik yerleştirmek.

kompleks işlemi için uygun, su, elektrik ve ısıtma, hem de çıkarılması için sisteme ihtiyaç kanalizasyon.

Karmaşık toz oluşturarak, açık arazi olmalıdır. çim veya çim ile ekilen Kara ince çakıl ile doludur.

harcanan substrat veya çiftlikte bir komposto Depolama izin verilmez.

Temel birim çiftlik (bitki alt katmanı, inkübasyon odaları, meyve bölmesi) ayrı binalarda yerleştirilir.

İşte üretim tesislerinin yerleştirilmesi için mümkün olan seçenekler:

Seçenek №1 - en iyisidir. birimler arasındaki substrat bloklarının yol taşımacılığı için rahat olmalıdır. ulaşım için nakliye - özel ve her zaman temiz.

Varyant №2 - inkübasyon odasında temiz alandan hiç boş geçit olmalıdır. edilen bölge alt-tabaka, bir dar geçit pencere boyutu 400 x 300 mm geçirilir.

Varyant №3 - odalarından havanın, meyve veren inkübasyon odası içine düşmemesi gerekir. bölmeler arasında küçük geçit koridor ya da bölme yapın.

Seçenek №4 - arzu değildir, ancak genellikle pratikte ortaya çıkar. bölümler arası sermaye bölümleri olun. Sadece sokak her üniteye girişi. Sadece savak kutusu aracılığıyla substratın transferi. Için sermaye yatırımları en ekonomik seçenek değil, aynı zamanda enfeksiyonun yayılma açısından en tehlikelidir. Birçok çiftlikleri nedeniyle uygunsuz planlamaya kapatılmıştır.

Tüm düzenlemeler için - hücrelerin inkübe mümkün olduğu kadar temiz tutulması gerekmektedir. Bunu yapmak için, inkübasyon hücrelerinde kat çok düzgün yapmak ve temizleme ya da yıkama elektrikli süpürge ile temizleyin.

Enfeksiyon ve haşerelerin büyük risk kaynağı olarak tüm birimlerin meyve veren odası bulunmaktadır. işletmenin güvenli çalışması için gerekli diğer birimlerden mekansal ya da başka yalıtım haznesi meyve.

tesislerinde çiftlik için Gereksinimler

Duvarlar (duvarlar, tavanlar) tuğla veya betondan yapılmış olmalıdır. Tüm dekorasyon malzemeleri suya dayanıklı olmalı ve derinlemesine temizlik sıhhi tesisler için izin vermelidir.

Binaların İyi yalıtım kışın ısıtma, yazın soğutma için enerji tasarrufu için. Bu çok önemli iyi yalıtım tavan olduğunu.

katlar kanalizasyon merdiven boşalmasını bir yamaç ile pürüzsüz, pürüzsüz. temiz alan ve sıhhi seviyesi en yüksek olmalıdır kuluçka odası. Toz oluşturmayan bir özel kaplama ile düz zeminleri yapmak daha iyidir.

meyve vermenin hücreler olması arzu edilir doğal ışık binaların çatı pencerelerden mümkünse yan camlardan ve.

4.2 m, yüksekliği alt-tabaka alışveriş binaların ve inkübasyon odaları ve 2,8 gelen meyve.

1750 Metrekare - Bu durumda, bir makine SM-8 bazında istiridye mantar büyümesi için bir kompleks için bir vardiyada çalışan 1400 toplam alana sahip tesislerinde gerekli iken

işletmenin üretim kapasitesinin hesaplanması

Hesaplama için biz bir makine SM-8 tek vardiyada kurumsal çalışmalarının temelini alır. iki vardiya olarak kullanım için, sırasıyla, kuluçka ve iki ila dört kameralar meyve vermenin önce hücre sayısını arttırmak gerekebilir. İki vardiya halinde çalışarak, bu mümkündür, ancak daha sıkı yönetim personeli ve substratın hazırlanması Teknolojik işleme otomasyon daha yüksek düzeyde gerektirir.

hammadde, enerji, su, işçilik şirketin ihtiyaçlarının Hesaplamaları

substrat için bir temel olarak, substrat makinelerinde faaliyet gösteren birçok şirketin buğday samanı veya başka herhangi bir tahıl kullanın. % 15-20 kadar bir miktarda besin yüzey ilave saman baklagiller arttırmak. saman Tedarik 1.5 yıldır çalışacak şekilde dizayn edilmelidir.

oldukça ılımlı bir kompleks güç ihtiyacı ve önemli maliyetler enerji tüketimini içerir havalandırma sistemlerinin odaları, buhar ve saman helikoptere.

Bu durumda, kompleks için minimum gereksinimleri güç 180-200 kW gereklidir ve 250 kW, iki kaydırma işlemi işlemleri yapıldı.

tüketilen su yaklaşık olarak% 50'si, teknolojik amacıyla kullanılır ve suyun geri kalan hacmi sıhhi temizlik ve yıkama cihazının gider. olası iki vardiyalı çalışma görünümünde en fazla 10 metreküp su arzına sahip gereklidir Günde.

Şirket personeli çalışma personeli tarafından değil yapılırsa azaltılmış ve belirli bir işe tarafından davet edilebilir.

büyüyen istiridye mantar işletmenin teknik ve ekonomik değerlendirme

(Mevcut tesislerin kullanılması)

ekipmanda bölgesel yatırım dikkate ekipman ve iş fiyatlarındaki farkını alarak 8 milyon ila 10 ruble arasında olabilir.

Yılın herhangi bir zamanında şirketin düzgün çalışması için balyaları veya saman balyaları ve kardan toprakları temizleme yüklemek için mantar ve traktörlerin teslimat için araçların kendi filosu sahip olmalıdır. Bazı alanlar için saman hasat için kendi bağlantısını düzenlemek için ekonomik olarak avantajlı olacaktır.

binanın yeniden inşa masrafları tesislerinde kendilerini durumuna bağlı olarak çok farklı olacaktır. Böylece yılda mantar 160 ton büyüyen istiridye üretim kapasitesi için kompleks içinde toplam yatırım 13-15.000.000 ruble tutarında olacaktır.

Önerilen projenin geri ödeme belirli bir bölgede hammadde ve mantar fiyatlarının maliyet önemli ölçüde bağlıdır. Bizim durumumuzda, biz Rusya'nın orta bölgesi için istiridye mantar için ortalama satış fiyatlarını verir. Substrat üretim işletmenin kalbi ise, verimli çalışan ve saldırgan satış departmanı - mali durumuna bağlıdır hangi başarısı kadar tüm kurumsal motorudur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.