ÇirkinlikBahçıvanlık

Bilgi, tip uygulama: ağaçları için bahçıvanlık macun. Nasıl bir bahçe macun yapılır?

Tüm bahçıvanlar, tek ağacın bile olanlar, er ya da geç budanması sorunuyla karşı karşıya. hepsi değil - Ama aşırı dalları çıkarmak için. soru ortaya çıkıyor: Hangi kesme yer ile yapmalı? Nasıl idare olup olmadığı ve tüm gerekli bunu yapmak için? Nasıl Ahşap için bir macun yapılır? en inceleyelim.

temel tarifler

kesim koltuğu, kabuk çatlakları, bahçıvan kadar belki taşıma Reçete. Ama herkes koşullara bağlı olarak, kendi değişiklikler yapmak çektiği büyük bir eğilim vardır.

tedavisinde kullanılan ağaç için Macun:

 • ani sıcaklık değişiklikleri esnasında oluşan çatlaklar;
 • ağaç gövdelerinde boşluklar;
 • don ya da yay güneş etkilenen alanlar;
 • dalları kesildikten sonra ya da aşılama;

Bazı bahçıvanlar inanıyoruz tedavi yaralar olduğunu gerekmez. Onlar büyüdükçe vahşi kimse ağaçları davranır gerçeğiyle bu açıklar. Bu meydana geliyor. ormandaki ağaçlar neden öldürdüğünü Ama kim bilir.

Meyve ağaçları üzerinde yaralar genellikle ölüme yol. Kim meyve veren kendi elleriyle dikilen bir ağaç kaybetmeyi göze isteyeyim?

Neden yaraları örtmeye gerek yok

 • buradan uzanan nem miktarı, daha büyük, kesme alanı daha büyük olabilir. Bu ağaç zayıflatır.
 • kesim çatlakların yerde.
 • Yaranın sayesinde, patojenlerin içine mantarları alabilirsiniz.

bark zarar görürse, sen küçük bir kesik ve sağlıklı stok ile kereste, bunu kaldırmak için keskin bir temiz bıçak lazım. Bu konum, bir dezenfektan ve adımı (veya macun) ile muamele edilir.

Sen yarayı kapatmak ve büyüme hızlandırıcı ile tedavi bir bez içine yerleştirilmiş olamaz. Sonra onun karanlık polietilen kayış.

Bu ağaç kendisi yara asit kallus ve yara iyileşmesi oluşumunu teşvik seçer olduğu ortaya çıkıyor. Hatta IAA (büyüme hızlandırıcı) kullanılmadan nedenle çapaklar yara, sarılmış polietilen, daha hızlı işlem görmemiş daha çok kez sıkılır. Bu andan itibaren kabuğu düştü olup olmadığı kolluk izlemek ve onu zayıflatmak için zaman gereklidir.

Yaraların görünümünü önlemek için daha iyidir. Ama bu her zaman mümkün değildir. Yani mümkün olduğu kadar erken tedaviye başlamak gerekir.

yaralanmayı önlemek için nasıl

hasarın Bölüm kişiye bağlı değildir. Bu donma ve güneş yanığı. Ama aynı zamanda önlenebilir. sarmaşıklar bitki tutmaya yardımcı damlayan, kışın gövdelerini sarın. Erken bahar kireç badana gövdeleri ve genç ağaçların dalları yanıklardan onları koruyacaktır.

Hatta rüzgâr siperi etkileri düzgün taç şekillendirme ve dal üzerinde meyve yükü ayarlayarak önlenebilir.

Ancak bazı durumlarda kendimizi yaralar ağaçları indirebilmek. Bu taç budama ve aşılama oluşumu sırasında meydana gelir.

budamadan zarar azaltmak için nasıl

 • Yaz aylarında ağaçları kesmeyin. Şiddetli don tehlikesi geçtikten Şubat ayı sonuna beri, erken ilkbaharda bunu yapmak için daha iyidir. Bu sonbaharda kesilebilir. Ama zaman kışa kadar yaranın üzerine sürüklemek için olup olmadığı bilinmemektedir.
 • ağaç dikimi tacını oluşturan hemen sonra başlayarak. Önümüzde birkaç yıldır şube ve hatta böbrekler her yansıtarak, onu görmek için öğrenmelidir. Eğer ince sürgünlerin kırparak yürütmek hakkına tutarsanız, kardinal birkaç on almadı. Satır 1.5-2 cm çapında kesilmiş ise, o zaman bunun izi hızla kendini sürükler. Hiçbir ek işlem gerekli değildir.
 • yağmur yokken bir anda kırpmak için arzu edilir.
 • kesim düzgün, pürüzsüz olmalı yerleştirin. Tüm çentikler, "adım" kaldırılmalıdır. Eğer eski kabuğu ile kaplı kesilmiş bir dal, ilk olarak temizlenir.
 • Talaş dikkatle kesim koltuğu işlemeden önce kenevir süpürün.

Macun Hangi ağaçlar için

 • küçük alanlar tedavisinde Bahçe Var iyi kullanım.
 • ağaç kabuğu için macun Bahçecilik "BlagoSad" ağaç iyi değerlendirmeleri vardır. Yaralar, kullandıktan sonra kırıklar Yaz ortasında tarafından büyümüş bulunmaktadır.
 • Makarna Bahçe "RanNet" yüksek bahçıvanlar tarafından değerli. Sanki Stopaq bahçe Var, verimli dezenfekte ve yaraları iyileştirir, iyi kesikler ve yaralar başvurdu.
 • Entomolojik yapıştırıcı.

Kendi elleri macun nasıl yapılır

mağazalarda satılmaktadır varlıkların kalitesi ile memnun değil tüm bahçıvanlar. Onlar kendi elleriyle yapılan ağaç bahçe için macun gibi. Bunlar eski, bilinen tarifler kullanmak ve kendi oluşturun. ağaçların bakmak en iyi olanı anlamına Bak.

En basit macun Toprak olarak kabul edilebilir. Bu sığırkuyruğu ile karıştırılabilir. Bu kesim sitede daha uzun kalır daha kıvamlı macun ve güvenilir hale getirecek. Kil ve Sığırkuyruğu bir kova kül 1 litre ekleyin. Karışım yumuşak hale getirmek için su ya da bakır sülfat bir yüzde ile seyreltilir. Vitriol hastalıktan korumak veya tedavisinde yardımcıdır.

Ağaçların tedavisinde kil rakipler de vardır. Onlar yaz aylarında maddi çatlaklar, çabuk kurur ve ahşap nemi çekmeye başlar söylüyorlar.

Birçok kesme bakır sülfat, daha sonra yağlı boya işlemek için tavsiye edilir doğal kurutma yağı. sifonu olarak güncellenmesi, su bazlı boyalar kullanın.

Bazı yetiştiriciler boşlukları gömmek için çimento harcını uygulayın. belirsiz aracının kabuklarında çatlaklar "sıvı çivi" olarak adlandırılan.

oyuk korunması için kullanılan köpük montaj, ancak ağaç için tehlikelidir.

Macun "Forsyth"

Yüzyıllardır bahçıvanlar tarafından bilinen en eski tarifler biri. macun hazırlanması için, nehir kumu 100 g, kireç ve kül 800 g karıştırılır. inek gübresi (1.600 g), aynı miktarda kombine halde kullanılabilir. İyice Karışık hamur merhem bir kıvama gelinceye kadar. Kolayca kesim üzerine bindirilmiş olması gerekir, ancak ondan kaymaz.

ağaçlar için sıva yarım santimetre kalınlığında Üst üste yerleştirildiğinde, üst serpilir toz 60 g kül ve tebeşir, 10 g hazırlanabilir.

Bu tesis uzun süre saklanmaz, bu nedenle kullanmadan önce hemen hazırlanır.

yağmur, uygunsuz pişirme esnasında uygulamak ve çabucak yıkamayın.

Var "Lefort"

elleri ile odun Bu macun, daha karmaşık bir hazırlık gerektirir, ama saklanabilir. bunun hazırlanması, kolofan bir 100 g, inek yağ 40 g, 300 g alkol için.

Reçine, düşük sıcaklıkta eriyen, yağ enjekte edilir. eriyen gibi, karışım, hafifçe soğutuldu ve alkol döküldü. Hazır araçlar ağzına şişe ve sıkıca kapalı.

var Rajewski

Bu keten tohumu yağı alabilirsiniz olanlar için yapılabilir.

 • Reçine - 400g
 • Alkol düzeltilmesi - '60
 • Keten tohumu yağı - 2 çorba kaşığı. l.

sürekli karıştırılan alkol ısıtıldı enjekte reçine eritin. tereyağı ekleyin. Hazır araçlar geniş ağızlı bir kaseye dökülür. Depolama anlamına gelmesi katılaşmış, yani sorunlu olacak şişeden götürün. ağaçlar için macun kolayca yara yüzeyi üzerine bindirilmiş olan, burada bu tip için ısıtılmış arzu edilen sayıda dial kullanılmasından önce.

Zhukovski'nin merhem

reçine, sarı balmumu, ve sağlıklı - aletin imalatı için terkip maddeleri. Bunlar, eşit olarak alınır yumuşar ve daha sonra ortak bir kapta karıştırılır. Soğutulan araçları, su ile bir çanak içine yerleştirilmiştir. Orada soğur. Kek şekilde, ağır bir kağıt yerleştirilir.

Macun merhem çok zor değildir, yeterince yüksek bir sıcaklıkta, ağaçlar dilimleme için kullanılır. Bir bez veya başka malzeme ile eşekarısı, uygulama sitesi kapağını yağma yoktu o.

Rafine edilmiş petrol ürünleri araçları

Rastoplyayut parafin, reçine zemin. balmumu 6 parça, reçine 3 parça, herhangi bir yağ 2 parça karıştırın. kaynatınız ve 10 dakika pişirin. Sonra yoğurmak ve bankada uzak saklanmış. Sıkıca kapalı.

Merhem Nigrol ve parafin

Nigrol, eşit oranlarda mum ve reçine Nigrol parafin ve reçine dökme, çeşitli kaplar içinde karıştırma ısıtın. bankalarda uzak saklanmış.

Her halükarda değmez petrol ürünleri (parafin, Nigrol) kullanan bahçıvanlar inanılmaktadır. Kimyasal yanıklar tarafından öldürülen Ağaçlar.

Diğerleri bahçıvanlar ağaçların yaralar için böyle bir sıva en etkili olduğunu söylüyorlar.

zaman örtbas

should hemen sonra budama kesim davranın. Şu anda, kambiyum hala ıslak, bu yüzden yeni bir kabuk daha hızlı iyileşir.

Eğer bandaj tahrip ettiğini tespit edersek, çıkarın bakır sülfat kesip yenisini geçerlidir.

Kaç kez macun uygulamak gerekiyor

Bu tesisler, hava koşullarının kalitesi ve ağacın durumuna bağlıdır. Ağaçlar için macun yağmurla yıkanıp veya güneşte çatlamış ve kayboldu, yeniden bulanık. Belki de diğer araçları denemek için mantıklı.

Sıva şeklinde sıkıca siteye yapışır olur. Ama bu çatlaklar ve nem bir çürüyen süreci neden içeride içlerinden alır. Bu durumda, acil ihtiyaç koruyucu tabakayı kaldırmak ve ahşap tedavisine girişme.

sıkıca kesim yeri düzenlenen budama sonra odun macun için, bazı bahçıvanlar onu bandaj, eski dönme bağlı kumaş şeritleri düzeltin.

ağaçların bölümleri dize veya diğer malzemeler ile sabitleme, sfagnum yosun sarabilirsiniz.

Hiçbir kil ve inek gübresi varsa, arazinin sıradan ağaçların arasından kesim ile tedavi edilebilir. Üst düzeltme bandaj.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.