HobiDikiş

Silikon Kalıplar onların ukami

Silikonun Buluş hostesler için gerçek nimetti. Bu materyalin tüm mükemmel pişirme için parşömen kağıdı yerine farklı mutfak aletleri, saksı sahipleri, fırçalar ve bu tür fırınlar için kilim gibi diğer kullanışlı cihazların sürü yapıldıktan sonra. Ancak, kolayca heykelcikleri oluşturabileceğiniz en beğenilen çağdaş dikişçi Silikon Kalıp, kek, sabun, tuhaf, mum süslemek için. Ne özelliği moldov mı? Ne tür? o kendi elleriyle yapmak mümkün mü?

silikon kalıpları: bu

Silikon Kalıplar - özel bir şekilde farklı malzemelerin gerekli gösterim elde edildi. Harici olarak, onlar bebek kitinin tenekeleri andırır. mukavemet ve silikon süneklik, sadece düz alçak kabartma alamadım onların yardımıyla, aynı zamanda üç boyutlu üç boyutlu figürler sayesinde.

yemek olarak, sakız, badem ezmesi, jöle, karamel ve çikolata için en yaygın olarak kullanılan silikon kalıp olarak kullanılır. Buna ek olarak kalıplar mumlar, Şekil sabunlar, sıvı şekiller, epoksi reçineleri ve polimerik kil ürünlerin üretimi için kullanılır.

Silikon moldov Forms

herhangi bir şekildeki alım Silikon Kalıp için artık çok yönlülük ve üretim kolaylığı, teşekkürler. Ancak bu yöntem yalnızca birkaç parametrelere göre farklılık gösterir.

Öncelikle Kalıplar yapıldıkları malzeme farklıdır. bunların üretimi, bir şekilde kullanılan besin silikon, ve gıda dışı. Gıda malzemesi Formu her zaman daha pahalıdır. uygulamaların Onların aralığı neredeyse sınırsızdır: çikolatalı rakamlar üretimi, ancak sabun bir rakam için sadece kullanılabilir. Ancak (endüstriyel silikondan) daha ucuz kalıpları sadece gıda dışı maddeleri ile kullanım için tasarlanmıştır.

Kalıp tek taraflı şekil ve üç boyutlu malzemelerin her ikisinin üretiminde kullanılmaktadır.

Silikon kalıp katı ve katlanabilir (birbirine bağlı birkaç elemandan oluşan) ayrılır.

Molde özel bir tür de vardır - Weiner. Bu formlar, kauçuk benzeri bir sert silikondan yapılır. Onların amacı - dokularının yaratılması. Tipik olarak, Viners tabaka istenen dokuyu vermek üzere sakız veya foamirana kenetlendiği iki kısımdan oluşmaktadır.

Diğer formları üzerinde silikon Moldov avantajları

Silikon Kalıp yanı sıra, pasta ürünlerinin piyasadaki diğer ilginç uyarlamalar bol vardır. Şöyle ki, plastik piston, pasta veya hamur, özel memeleri şekerleme şırınga, plastik veya ahşap merdane için metal kalıplar böylece sakız doku ve elde edildi.

üstün çoğu parametrelere bir silikon mastik için bu araçların kolaylık, kalıplar rağmen.

Aslında, iyi ulaşım kolay temizlenebilen, pas vermez, sonu yok, diğer araçların aksine, silikon soğuk, sıcak korkmayan, yani mutfakta az yer kaplar. Nedeniyle bunun kendi yumuşaklığına bitmiş ürünler elde etmek kolaydır.

Silikon Molde nasıl kullanılır

Silikonun reprints için çeşitli formlarda rağmen, bunların kullanımı için bir yol değişmeden:

  1. uygulamadan önce, onun yerine boşluk oluşmuş ve daha sonra ortaya çıkan gösterim bozuk olabilir, ıslak sanki MDL, temiz ve kuru olduğundan emin olun.
  2. Kullanmadan önce Kalıp iç yüzeyi daha kolay baskıya hazır olsun yapmak, yağlamak için. bir yağlayıcı madde, uygun yenilebilir yağ olarak - MDL gıda ürünlerinin üretimi için kullanıldığı zaman. yenmeyen malzemeler için vazelin kullanılır. foamiranom çalışırken Weiner kullanılırsa, o yağlamak için gerekli değildir.
  3. şeklinde maddenin kalış süresi kendi türüne bağlıdır. Bu macun ise onunla MDL izlenimi vermek için dondurmak için buzlukta 5-15 dakika boyunca yerleştirilmelidir. Zaman geçtikçe, dikkatlice bitmiş ürünü kaldırmak ve onunla çalışmaya devam. moldov yapımı çikolata heykelcikleri, mumlar, epoksi reçine veya sıva yapılmış ürünler kullanıyorsanız, sertleşmesine birkaç saat yeniden yazdırmanız gerekir. Her malzemenin zaman ayarı ayrı ekli kullanım kılavuzunda gösterilen.

Silikon Kalıplar ellerini kendi: ne yapabileceklerini

boş zamanlarında el sanatları gibi, bir kural olarak, bir noktada onlar sadece hazır Molde kullanın ve yazdırmak için orijinal bir form oluşturmak değil isteyeceksiniz, yaratıcı insanlar başlattık.

Böyle durumlar için, özel bir satış silikon macun, kalıp yapımında kullanılabilir. gıda ve moldov kullanılan diş izlenim silikon macun imalatı için. Ne yazık ki, bu malzemelerin hepsi oldukça pahalıdır, bu yüzden pek çok doğaçlama ait dikişçi formunu yapmaya çalışıyoruz.

ustalar Molde yapmak hangi ana bileşeni, yapı marketlerde satılan teknik silikondur. Bazı durumlarda, bunun yerine, bir polimerik kil bir türü alma.

Fabrikada daha kötü tabii tür malzemelerin, yapılan Kalıplar, ancak kalıplar yapmak için çok uygundur. Bu malzemeler toksik: Bu durumda, herkes teknik silikon veya polimer kil silikon Kalıplar kendi elleri mastik yapılamaz unutulmamalıdır.

mutfak Molde denemek için kullanılabilecek tek uzman olmayan malzeme jelatin olduğunu. Bu gliserin ile eşit oranlarda karıştırıldı ve bir su banyosu içinde, bu karışım kaynamaya, daha sonra arzu edilen bir amacı doldurun. Nihai jelatinimsi MDL çok esnektir ve yiyecek için kullanılabilir. Silikon ve kil sıcaklık artışı jelatinimsi korkar oluşturur ve farklı Ancak, erimeye başlar.

Silikon Kalıplar ellerini kendi: atölye doğaçlama

o malzemeler genellikle Kalıplar kendi ellerini oluşturmak kadarıyla belli oldu sonra, nasıl yapıldığını görmek için değer.

Moldavca ev yapmak için, teknik silikon paketleme, nişasta (patates veya mısır) ve gelecekteki kalıp için şablon olarak hizmet nesneleri gerekir.

  1. İlk adım bir çalışma yeri hazırlanıyor. Temiz, kuru yüzey olmalıdır. Örneğin, bir tablo Uslan folyo ya da parşömen kağıdı.
  2. Tabloda, nişasta gerekli miktarda boşaltılır. Daha sonra, silikon, aynı miktarda ilave edilmiştir.
  3. iki bileşenden silikon yoğurmak gerekiyor "hamur". 10-15 dakika sürecektir. Silikon özellikle sıcak hava ile temas eden, hızlı sertleşen olarak karıştırma işlemi, gecikmiş olmamalıdır.
  4. Hazır "test" sunmaya gerek, ama çok ince değil. Aşağıdaki levha pres öğeleri ve baskılar birkaç saat boyunca bu halde bırakılır. Ve bütün gece daha iyidir.
  5. İş parçalarının Bu sürenin sonunda nazikçe ürün ve MDL hazır hale gelir. Sadece silikon kalıplamalı bir ön formdan aynı su içinde. Bu gösterim için bir silikon nesnesine su alınır ve basılır. senaryo yukarıdaki sonra ve - Sonra birkaç saat bekletildi. Silikon kalıbın üretilmesi Amerikan üreticileri, malzemenin başka bir şekilde işlemden geçirildi. Bunun yerine bol içinde deterjan glitserinosoderzhaschim çözülmüş, su içerisine silikon nişasta ekstrüde ile "test" yoğurma.

Molde oluşturmak için çeşitli yollar değerlendirdikten sonra, artık kendi takdirine bağlı olarak bir yöntemi seçerek pratikte bu bilgiyi kullanabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.