Spor ve SağlıkAtletizm

Nasıl köprüye almak için: birkaç ipucu. Nasıl köprüye almak için öğrenmek?

Köprü - jimnastik hileler en kompleks için temel olarak hizmet veren bir temel egzersiz. bunu uygulamaya yeteneği fiziksel uygunluk ölçüsüdür. Bunu yapmak için, bir tek de belli becerilere sahip, ancak gerektiğinden sağlam kaslı korse var. Ama herkes köprüsüne nasıl bilir. Bu oldukça karmaşık bir egzersiz olduğunu ve okuma yazma bilmeyen bir yaklaşım, bu güvensiz olabilir. onu ve onun gerçek yerine getirilmesi için hazırlık tüm aşamalarını ele alalım.

eklemleri ve sırt kasları ısıtmak için Egzersizler

Deneyimsiz kişi hemen köprüye elde etmeye çalışmak gerekir. kadar, daha tehlikeli yaralanma almak için - en kötü ihtimalle bağ ve kastan ve zarar verebilir bir soğuk iyi durumda spinal kırık. Bu karmaşık hile uygulanması için hazırlamanıza yardımcı olacaktır Burada verilen Kompleks egzersiz:

  1. köprüye nasıl sorusuna yansıtın? Bu egzersiz - bunun uygulanması için hazırlık ana adım. jimnastik egzersizleri büyük bir top - bu fitball gerektirecektir için. Biz sırtında uzandı. aynı zamanda bacakları diz bükülür ve ayrı kat omuz genişliği üzerinde dururlar. Eller yukarı ve onlarla yere dokunmak deneyin.
  2. karnına uzan. Biz düz, sonra onları ihmal iki kolunu ve bacaklarını kaldırın. 10 kez tekrarlayın.
  3. diz çökmüş - Başlangıç pozisyonu jimnastik mat. eller
    Sonra onlarla zemin dokunmaya çalışırken, geri eğilir, yukarı kaldırın. Biz başlangıç pozisyonuna dönün. 10 kez tekrarlayın.
  4. karnına katta uzanın. eller bilekleri toka. geri bend. Aynı anda başını göğüs ve bacakları kaldırmaya çalışın. Sonra bunları indirin. 10 kez tekrarlayın.
  5. katta Sırt üstü uzanın. Bacaklar diz bükülür ve omuz hizasında açık koydu. Eller - düz vücut boyunca. başlangıç konumuna dönülür, sonra kalça kaldırın yerden kalçalarınızı kaldırma. 15 kez tekrarlayın.

Nasıl sırtüstü pozisyondan köprüye almak

çok daha zor yüzükoyun daha ayakta pozisyondan bu egzersiz yapın. Bu durumda, daha travmatik olacaktır. Eğer soruyu yanıtlamadan önce Dolayısıyla, köprü ayakta durmak öğrenmek için nasıl katta yüzükoyun pozisyonda nasıl yapılacağını anlamaya çalışın. Bunun için yumuşak bir spor salonu mat veya sigorta için küçük bir mat gerekir. ne biri ne diğeri, sadece bir battaniye alabiliyorsa, dört kez devirdi. Biz, sırtında diz bükük bacaklar bırakmaya ve ayrı bir omuz genişliği koydu. Eller yukarı ve geri çekme. Sonra dirsekten onları eğilip başını yanındaki yerleştirerek, avuç dayanacağı. Yavaşça arkasını kemer, kol ve bacak düzeltin. Biz birkaç saniye bu şekilde düzeltin. Biz başlangıç pozisyonuna dönün. Her yeni yaklaşım ile, daha uzun süre sabitleme yürütmek deneyin.

Nasıl köprü ayakta almak için

yumuşak mat, aynı zamanda sadece gerektirecektir bu egzersiz yapmak için İsveçli duvarı. Ve tabii ki, sizin açınızdan biraz sabır ve çaba. Bu bölümü okuduktan sonra, hızlı, ayaktayken köprüye kalkmak öğreneceksiniz. İsveçli duvar var, ayrıca normal bir duvar kullanabilirsiniz. Biz ani hareket olmadan tüm yavaş ve dikkatli gerçekleştirmek. arka duvara çubukları ol, ayaklar omuz aralığında açık tutmak. Eller yukarı kaldırın. Geri yaslan ve duvara onları yalın. Sonra, yavaşça ellerini kaburgalar aşağı aşağıda gitmek parmak. Yani sürece zemin dokunmayın yapın. Bundan sonra duvar rafları aynı şekilde başlangıç pozisyonuna geri döner. Eğer birkaç kez ihtiyaç bu egzersizi yapın. sizi temin edecek bir yumuşak mat ya da battaniye ve bir koç ya da sadece herhangi bir kişi yardımcı olacaktır ilk kez ayakta pozisyondan köprüye Kalk. dik dur. Eller yukarı kaldırın. Bu anda Bacaklar omuz genişliği vardır. İlk defa, ve sen dengeyi korumak için aralarındaki mesafeyi artırabilir. Sonra yukarı sürece zemin dokunmayın olarak elleriyle arkanıza yaslanın. Eğer sırtını destekleyen, sigorta gereken bu kez teknik direktör. Eğer dublör gerçekleştirmek için karar vermeden önce, birlikte bir asistan ile iyi yapmak öğrenmek gerekiyor.

"Gelişmiş" Köprü

Ve egzersiz karmaşık hale getirebilir. Ancak bunu yapmak için zaten iyi duran bir pozisyonda hile hakim olan, sadece "pro" gerekir. Şimdi dikey bir köprüye kalkmak öğrenmek bilen Handstands. Eğer iyi fiziksel durumda değilse, bunu gerçekleştirmek için çalışmayın. Stunt dikkat yüksek konsantrasyonu, aynı zamanda, vestibüler tertibatın güzel durumunu sadece gerektirir. Yani, ellerde kalkmak, ayak yukarı kaldırın. Onların Dizlerinizi bükün ve dengeyi tutan, yavaşça ve dikkatle arkasından onları aşağı düşürmek için başlar. En kısa sürede onlar zemine temas gibi, sen onları ve elleri arasında eşit yükü dağıtmak gerekiyor.

genel hatalar

Birinci ve bir hile yaparken en sık hata yaptım - o insanlar için "köprü" sırt ve omuzlar işte budur. Ve sadece elle yapılmalıdır. Bunun nedeni düşme korkusuyla en olası oluşur. Korkmana gerek yok. kaslarınız ısınmış ve böyle bir zor hile gerçekleştirmek için hazır sonra. Yumuşak mat sonbahar olayı sigorta. kollar üzerinde hiçbir yük dağılımına sahip, geri dublör gerçekleştirmek - köprüye almak ve kendiniz yapmak denemek için öğrenmek çalışırken ikinci hata insanlar. Sonuç orantısız ve dengesiz köprüdür. Sağ ellerine inşa etmek sürüyor olması.

egzersizlerin faydaları

Tüm egzersizler köprünün uygulanması için bir hazırlık olarak, iyi sırt kaslarını güçlendirmek. Bu önemlidir. Bizim omurga güçlü günlük fiziksel aktivite tabi tutulur bir sır değil. güçlü kasları korur eğer dayanacak, sadece olabilir. Düzenli performans dublör "köprü" iyi kaslı arka ayraç oluşturmak değil, aynı zamanda omurganın eklemlerin esnekliğini geliştirmek kalmayacak. Özellikle önemli bu yaşlı insanlar içindir. Nitekim, yıllar boyunca, bizim kemikler kalsiyum kaybetmesine ve daha kırılgan hale gelir. Ve eklemler, tam tersine, onların hareketliliği azaltmaya yardımcı zararlı tuzları birikebilir. geri kambur, sürekli ağrı ve omuzlarını düzeltmek için yetersizlik - Bir Tüm bunların sonucunda. Bu egzersizlerin düzenli performans her yaştan iyi bir fiziksel formda kalmak için izin verecektir.

makale okuyucuların geniş bir yelpazede faydalı olacaktır. Özellikle isteyenler köprüde ve egzersizler sırt kaslarını güçlendirmek ne aracılığıyla durmak öğrenmek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.