KanunDevlet ve hukuk

Federasyon Kurulunu oluşturmak için prosedür

Federasyon Kurulunu oluşturmak için prosedür, ilgili yasalarda yer alıyor. Böylece, yapı, konu ülkeden 2 temsilci içerir. Rusya Federasyonu Devlet Konseyi güçlü konunun yürütme ve temsilcisi (yasama) vücuttan birini içerir.

üyesi göz tayin edilebileceği gibi (seçilmiş) Rusya, en az otuz yıllık bir vatandaş. kişi seçme ve anayasal normlara uygun olarak seçilme hakkına sahip olmalıdır.

temsilcileri - Federasyon Kurulunu oluşturmak için prosedür üyeleri öngörmektedir yasama organları , bu organların görev süresi için seçilen konular ve bunların oluşum - milletvekillerinin görev dönemi için bir kez seçildi.

iki meclisli yasama temsilcileri, sırasıyla her House aktivitesinde yarı süre ile her bölmeden her seferinde kurum seçildi.

Federasyon Kurulunu oluşturmak için prosedür başkanlık seçiminde adaylarının dikkatine sunar.

temsilcisi yürütme organı konunun devlet gücünün konunun resmi (yüce vücudun yürütmenin başını) atanır.

Federasyon Kurulunu oluşturmak için prosedür gücünün yasama kurumunun temsilcilerinden seçimlerine için gizli oylama önerir. verilen kararın karar yapılır.

tarafından alınan Karar bir yetkiliden ilgili kararname yürütme organı tarafından atanan temsilcinin sabittir. gönderilen üç gün içinde bu kararname temsil organı konunun devlet gücünün.

Federasyon Kurulunu oluşturmak için prosedür atamalarla ilgili kararnameler ve kararların yürürlüğe girmesi için belirli gereksinimleri için sağlar. Örneğin, milletvekillerinin toplam sayısının üçte iki konunun devlet gücünün temsilcisi vücudun acil (düzenli) toplantı halinde güçlü yürütme organı temsilcisi pozisyonunu kabul etme kararı randevu karşı oylarını vermedi.

Danıştay üyelerinin atanması (seçim) üzerinde Çözünürlük Federasyon Konseyi bedenlerini almayı hedefliyor.

Yasaya göre, kabul vücudun oluşumu 2002 yılı başında tamamlanacak.

anayasal kurallara uygun olarak Danıştay sorumludur soruların bir listesini belirledi. Aralarında bir soru:

  1. Onay konular sınırlarını değiştirir.
  2. tarafından onaylanması başkanlık kararnamesinin hal ilan sıkıyönetim.
  3. Cumhurbaşkanlığı seçimleri.
  4. ülkenin yurtdışındaki Silahlı Kuvvetleri olasılığı konusunu ele.
  5. Başkan Suçlama.
  6. Yüce Anayasa, Yüksek Hakem adli otoritenin hâkim atanması.
  7. Ülkenin Başsavcı ofisinden Atama ve kaldırma.

İlgili anayasal norm Uyarınca, Devlet Duma ve Hesaplar Odası Federasyon Konseyi. Onun prosedürleri, kompozisyon kanunla sabittir.

kendi üyeleri arasından Federasyonu Konseyi Başkanı ileriye koyar, hem de yardımcıları. Onlar toplantıyı kurşun, operasyonun iç modunun şarj edin. Danıştay komisyon, komiteler oluşturur, kendi yetki alanları içinde konularla ilgili meclis oturumlar yürütmektedir. gövde yapısı bu nedenle kabul edilemez oluşumu parlamento birlikleri ile verilebilir.

Peer ve vücudun sürekli çalışması ile ilgili faaliyetler üzerine Danıştay herhangi acil konuların hızlı bir tartışma sağlayan Odası Konseyi tarafından yürütülen. Bu birimin kalıcıdır. Grubun üyeleri Danıştay Başkan Yardımcılarını Başkanı, meclis usul ve düzenlemeler hakkında komisyon ve Konsey ve Komisyon komitelerin başkanları bulunmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.