KanunDevlet ve hukuk

Maliye politikası

Rus Anayasasına dikkat ederseniz, o söylenebilir maliye ve kredi politikası bu görevini bir parçası olduğu için ülkemizde, bir kural olarak, hükümet tarafından yürütülen. Onun uygulama farklı seviyelerde gerçekleşir.

Devlet bütçesi - kamu hizmeti fonları için nüfus ve sarf toplanan bir formdur, makbuz esas vergi ve vatandaşların mülkiyet ücretler ve işletmelerin kar geliyor. böylece mahkemelerin fon, ordu, yerel yönetimi ve gidiş bu fonların yardımıyla. Bütün yıl boyunca yapılan ve hukuk aynı güce sahip olan bu sözde devlet plan. Üç işlev öneriyor:

1) kararlaştırılması. Misyonu yürütmektir makroekonomik politikasını.

2) dağılımı. Yani devlet tarafından alınan gelirler, kamu yararına dağıtılır.

3) tahsis. Bu fonksiyonun amacı kamu mallarının üretimi için devlet için bir finansal tabanı oluşturmaktır.

Devletin Maliye politikası böyle toplum için çeşitli faydalar, milli gelir ve bunların yeniden dağıtım yapısı üzerinde kontrol oluşturma gibi işlevleri uygular. Uygulanması "tarafsız" ve olarak bilinir kavramlardan biri güvenmek muhtemeldir "işlevsel".

Rusya'nın maliye politikası, sosyal ve ekonomik küreleri etkileyen süreçlere nötr tutum karşılığı ile bütçeyi dengeleme en etkili bağlıydı ilk görevdir. Başka bir deyişle, bu kavram ele geçirilmiştir kaynakların en verimli tahsisi, ilgili tamamen finansal görevleri dayanmaktadır. Maliye politikası, ikinci konsept yürüttüğü mali, ekonomik ve hatta işlevlerine ek olarak, performans içerir. devlet bütçesinin dengesi ulusal ekonominin dengesi ile karşılaştırıldığında önemli değildir: O belirten ilkesine dayanmaktadır. Buna dayanarak, makroekonomik istikrar fazlasının, eşlik eder bütçe açığının.

Herhangi bir devlet vergi gelirlerinin bütçe çoğu nüfusu oluşturuyor. Bu nedenle, maliye politikası Devletin normal işlevine uygulanmasında önemli bir bileşenidir. Bu vergi yönetimine ilişkin yöntem ve düzenlemelerin bir bütün sistemi içerir. ana unsurları vergi sistemlerinin , tabii ki, tahakkuk ettirildikleri prensipleri vergi türleri vardır ve. Onların yardımı ile tüm eyalet için orada finanse ediyor.

Vergi avantajları - maliye politikasını içeren en önemli araçtır. Onların aracılığıyla Çünkü ekonomi üzerinde etkisi yaptı. Bu devlet olarak, bu nedenle, işletmelerin uyarılması, örneğin, taşımak ekonomik büyümeyi chtosposobstvuet edebilir, önemli bir rol oynar. Ve her devletin görevidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.