KanunDevlet ve hukuk

Kabardey-Balkar Bayrak: açıklaması

Kabardey-Balkar bayrağı nedir? Ne zaman onaylandı ve bu demektir ki?

Kabardey Balkariya: bölge portre

Kabardey-Balkar - yaklaşık 860.000 kişilik bir nüfusa sahip Rusya Federasyonu'nun güney bölgelerinden biri. Geçerli cumhuriyet 1921 yılında özerk bir bölge olarak kuruldu.

bölge küçük bir alanı (12.500 metre kare. Km) kaplar. Cumhuriyet madencilik sistemine doğrudan komşu Kafkas dağlar ve vadiler, kuzey yamaçlarında yer. Elbrus (5642 metre) - Bu arada, Kabardey-Balkar'da Rusya ve bütün Avrupa'da en yüksek noktasıdır.

cumhuriyetin büyük şehirler - Nalchik, Serin, Baksan. mineraller tungsten çıkarılmaktadır. Yerel eğlence kaynaklar aktif olarak kullanılmaktadır. personel, kimyasal, inşaat, gıda sanayi, elektrik sanayi ve demir dışı metalurji açısından.

Bu cumhuriyet, hem de Rusya Federasyonu'nun diğer herhangi konuya olarak, kendi sembolleri var. Kabardey-Balkar'da bir bayrak nedir? Ve onun geçmişi nedir? Bu daha ayrıntılı olarak ele alınacaktır.

Kabardey-Balkar Bayrak: tanımı ve tarihçesi

Cumhuriyeti bayrağı standart boy oranı (: 2: 3) ile bir dikdörtgen panel. Mavi, beyaz ve yeşil: Its dekor birbirleri ile iyi bir uyum her üç renktir.

Modern Kabardey Balkar bayrağı muntazam kalınlıkta üç yatay şeritten oluşmaktadır. yeşil ve merkezde - - beyaz Üstüne üstlük altında mavi grubudur. mavi ve yeşil iki renkli alanlar, oluşan daire yazılı bayrak merkezinde. Bu turda bölgenin başlıca doğal turistik stilize görüntü - Elbruz Dağı.

mevcut haliyle Kabardey-Balkar, Bayrağı Temmuz 1994 yılında kabul edildi. Ondan önce tamamen farklı bir tasarım vardı. Yani, yirminci yüzyıl boyunca, bölgenin bayrağı altı kez değiştirildi. Ancak, bu değişiklikler anlamlı değildi.

bayrağın ilk sürümü sol üst köşede büyük bir "RSFSC" işareti ile kırmızı bir bayraktır. Rusça, Kabardian ve Balkar: Aşağıdaki ülke adıyla yazıtları yerleştirildi üç dilde (zamanda Kabardey-Balkar ASSR idi). 1957 yılında, cumhuriyetin bayrağı beş köşeli yıldız, hem de Sovyet çekiç ve orak geleneksel amblemi süslenmiş ve sol mavi dikey şerit eklendi.

İlginçtir ki, bazı insanlar genellikle Khabardeyliler ve Adygeys kendilerini bir kişiyi düşünürken, şimdi Adigey Cumhuriyeti'nin resmi sembolüdür kamu Kabardeyler bayrağını kullanın. Göründüğü gibi, bir sonraki resmi görebilirsiniz.

Kabardey-Balkar Bayrak: bu ne anlama geliyor?

Hemen o bayrak ve Cumhuriyet arması hem uluslararası sembollerin tüm genel kabul görmüş normlara uygun olduğunu belirtmek gerekir. Ve onlar Malkar ve Kabardey etnik gruplar gibi ulusal kimliğini gözlemledik.

Yukarıda da belirtildiği gibi Kabardey-Balkar Bayrağı, sadece üç renkten oluşur. Bu, mavi, yeşil ve beyaz renkler. yeşil - Balkar insanlar mavi ve Kabardey sembolize eder. Buna ek olarak, Cumhuriyetin bayrağı koydu ve diğer bazı karakterler.

Yani, yeşil mukavemet, onur, yiğitlik ve atalarının şanını sembolize eder. Mavi iyi, parlak bir gelecek için her çeşit tezahürüne özgürlük, hem de umudu simgeleyen. Beyaz - iki halklarını cumhuriyet, Kabardey ve Balkar yaşadıkları barış ve karşılıklı anlayış rengi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.