ÇirkinlikBahçıvanlık

Ocak ayında Fideler. Ne fideler Ocak ayında ekilir: uzman tavsiyesi

fideler Ocak ayında atılan şeyin sorusu üzerine, profesyoneller sorumlu olduğunu en uzun büyüme mevsimi olan. Ocak-Mart döneminde, bitkiler sadece yükselmek yok, ama güçlü bir kök sistemi oluştururlar ve kök olacaktır.

Sebzeler: Bazı fideler Ocak ayında ekilir?

toprağa doğrudan ekilmiş (pancar, havuç, turp, soğan, şalgam) yakınındaki herhangi bir bahçe sebze 'de, zorunlu olarak fide yöntemi elde edilen bitkiler, yan yana. kereviz kökü ve saplı, daha sonra biber, Ocak ayında fideleri gerekli tohum patates için. Hatta uzun süreli yaşlanma ile Domates, çeşitli bağlı Şubat ayının ikinci yarısında daha iyi dikmek. Kereviz özel bakım gerektirir, ancak tohumdan patates ile, soğan gibi, eserleri bir çok yoktur. ıslatma ve dekapaj: eğitim prensipleri aynı olmasına rağmen büyüyen biber teknoloji ileride her bahçıvan genellikle kendi.

fide ile Kereviz (kök ve saplı)

- 160 gün kadar sahip oldukları büyüme sezonunu: Ocak ortasında beri kereviz kökü ve saplı ekilmesi meşgul gereklidir. en az 5 cm, nemli toprak besin tohumlama gereken kapasite derinliği için. kum ile 1 satın alma evrensel (ya sebze) zemin: bunun hazırlanması için 1'de karıştırılabilir. 4 cm kapasitesini doldurun.

çığ ile ekim en etkili metodu olarak tanınmıştır. konteyner fide kar genişlemesi ve hafifçe sıkıştırılmış Yüzeyde tohum dökün. Kar eridiğinde tohumlar eşit yüzeyi üzerine dağıtılmış ve istenen derinliğe kadar toprağa çekilen su eritilerek. kapasite, tava koymak içine biraz su dökmek. plastik bir torbaya konur ve cam kapatın. (Değil üzerinde) bir radyatör yanına koyun. Ocak ayında Kereviz fideler 3-7 gün içinde filizlenmeye.

Muhafazanın kalıp görünmez için, zorunlu olarak yayınlanan gerekir: cam kaldırmak veya 10-15 dakika torba kaldırılır. rostochku cam (paket) pencere pervazına koymak, fide kaldırıldığında, o güney, güney-batıya bakan bir pencere içinde arzu edilir. Bir ay sonra, gerçek yaprak görünümü, bitkiler ayrı, derin (10-15 cm) kaplara yerleştirilmelidir. fideler de ek aydınlatma gerektirmez geliştirilmektedir.

Patates tohumu

mağazalarda satılmaktadır patates tohumu olabilir iyi bir hasat (en az iniş yumru) yeterince alın. Dikkate almak sadece gerekli olduğunu yeterince uzun bitkinin gelişimi ve Ocak ayında sonuçlanan fideler - zorunlu bir adım. Bu gereklilik, merkezi Rusya'da ve kuzey batısında bahçeleri için de geçerlidir.

Için tohum çimlenme bireysel kaplar veya turba granül kullanmak daha iyidir. Tohum sığ bir derinlikte yerleştirilir (biraz tablet kazıldı hafif kap içine preslenmiş ya da). Tanklar cam kapattı. Turba tabletler derin bir kapta şişlik sonra yerleştirilir ve aynı zamanda cam kapalı veya pakete konulur.

20 ve 25 derece arasında muhafaza ederken tohumu yedinci gün kadar filizlenmeye. Tabletler tek tek kaplar içinde derinleşen filizi yumurtadan.

Patates hızla büyüyebilir ve ışık eksikliği ile uzatılabilir. Ocak ve Şubat aylarında hafif gerekli büyümeyi dengelemek için. Bitkiler yeterli güneş ışığı ile Mart ayında iyice büyür. Toprak çok kirli ise, patates yeni tomurcukları bırakır kadar büyümeye başlar. Bu tür bitkiler, uzun mesafeler boyunca, onları taşımak, daha büyük kaplara bir nakli gerektiren zordur. sıcaklık gece 10 ° altına düşer ki burada polikarbonat, gelen Toeplitz (elektrik veya gaz pereprevaniya gübre ısıtırken), bitkilerin aşırı büyüme sorunu çözer. Mayıs ayı ortalarında, fideler açık toprağa ekilen edilebilir.

geç biber

amatör bahçıvanlar için bir çıkış - Ağustos sıcaklıklar Ocak ayında elde edilen bitkiler, fide dolu çiçekli ve tozlaşma sağlamayabilir Rusya'da ortalama şeridinin koşullarında. fungal ve viral hastalıkların kurtulmak için gerekli yakma: Çekirdeğin hazırlanması dikkatli olunması gerekmektedir. Islanmış (tercihen önceden taranmış) tohum genel yüksekliği konteynerler ve 5 cm ekilir. İki gerçek yaprak biber bitkileri gördüğünüzde 10-15 santimetre derinliğe bireysel kapasite arazi gerekir. Kök sistemi yavaş yavaş biber içinde gelişir, bu yüzden ekstra nakli bitkiler gerekmez.

aydınlatma ısrarı biber tanınmış: Ocak, Şubat ve Mart ayının ilk yarısında, fideler daha fazla ışık gerekir. Aşırı gübreleme fide germe aşırı yol açabilir, bu nedenle talimatlarında listelenen öneriler takip etmek en iyisidir.

Bir sezon boyunca Büyüyen soğan şalgam

Rus boyutu Eksgibishen, Kalsedon ve Globo olarak bu çeşitlerin tohumları, soğan büyüyebilir. Ağustos ayı ortalarında doğru dikim ve gözlemleyerek tüm tarım uygulamaları ile, büyük soğan alabilirsiniz: Rus boyutu 1.5-2 kg büyür. baharın sonu imkansız önce Elbette bu çeşit tutmak için.

(1: 1), evrensel bir toprak ve kum karışımına oluşan nemlendirilmiş toprakla derin konteyner (10 cm), tohumları ekmek için gereken küçük bir toprak serpin ve cam kapatın. yeterli bir sıcaklıkta (20-25 °) en tohumları onuncu güne yedinci filiz. Ocak ışığına talep eden Soğan lahanası. kabul edilemez Kalınlaştırıcı iniş zayıf bitkiler acımasız ve gereksiz kaldırılması gerekir.

ortak bir kapta Fideler ikinci (üçüncü en iyi) tüyler kadar büyümeye. Tüm bu ilk 2 santimetre üzerindeki kalemin yeniden büyüme ince keskin bir makas kesilmesi gerekmektedir. Bazen bu işlem 3-4 kez yapılması gerekir.

Tek bir kap içinde üretin nakli aşağıdaki nedenlerden dolayı gereklidir: bitki kök sistemine arttırır ve açık toprağa iniş onun zarar ampuller gelişimini zarar verebilir.

Karpuzu: Bazı fideler Ocak ayında ekilir?

Ocak ayında tohumlarını ekmek için zaman remontant çilek (değil çilek) Bahçecilik Temmuz dan istikrarlı hasat sağlayabilir. Küçük taneler sadece yeterli sıcaklık ve nem gerekli mükemmel filizlenmeye.

fide dikmek bitkilere Ocak ihtiyacı sadece arttırmakla kalmayıp Mayıs ile güçlendirilmiştir değil. Taneleri (tohumlar) hemen hemen tüm Rus tarım satın alınabilir. torbada tohum sayısı - en az 10 adet. % 60 kadar büyür. Amatör bahçıvanlar kadar sürede sevdikleri yaz meyveleri (piyasada bunlardan bir bardak satın alma işlemi) kurutulması mümkün olduğunun farkında olmuştur. Kasım sonraki tohum hazır olarak. Aydınlık sürtünme ile tohum kendilerini osyplyutsya kurutulmuş meyveleri tutmak kalır ve Ocak ayında. Dikim malzemesi yeterli olacaktır. Üç ile çilek 50-70 çalılar büyüyebilir.

eşit dağılmış tohumlar: (1) ve bir fırın içinde önceden ısıtılmış kum (1 ile karıştırılmış genel toprak,) hazırlanan ıslak toprak üzerinde. 20x20 cm - belirli bir yüksekliğe kabı şartlar 3 santimetre, boyut aşmayan. Kapasite cam kapalı veya şeffaf plastik poşet içine yerleştirildi, radyatör (sıcaklık en az 25 derece olmalıdır) yanına yerleştirilmiş olması gerekir. çimlenir tohum hacminin gün üçüncü (beş maksimum) üzerinde. İki hafta sonra, ilk gerçek oluklu yaprakları olacak. Şu anda, fideler gün ışığı en az ihtiyaç, sıcak pencere yeterli alan olduğunu. kabın gecesi penceresini kapatmak ve radyatör yanına koymak için daha iyidir.

Mart ayında, küçük bitkiler en fazla 5 santimetre bireysel küçük kaplar derinliğe transplante edilebilir. Bitkiler ışık çok ihtiyacımız Ekimden sonra, bir kök sistemi geliştirmek ve yeşil kitle büyüyecek. Soğuk Mayıs ayında bekleniyorsa nisan sonuna kadar, onlar, istenirse, hacimsel olarak büyük saksılara geçirildi edilebilir.

Genellikle Mayıs ortasına kadar, geceleri toprağın sıcaklığı 10 derecenin altına düşmemesine zaman, çilek kalıcı bir yere dikilebilir. eski vintages için bahçıvanlar kalın bir film ile bitkiler kapsamaktadır. Temmuz başında (genellikle orta) tarafından ilk büyük, inanılmaz lezzetli meyve çocukları değil aynı zamanda yetişkinleri sadece memnun edecektir.

Terry petunyalarınızın: nasıl Haziran başında çiçekli bitkiler alınır?

Petunya Mayıs ayı sonlarında çiçek - Haziran başlarında, gerek Ocak ayında çiçek fideleri dikildi. Çeşit tohumları sızdırmaz kılınmış plastik kaplar küçük topaklar (granüller) halinde satılmaktadır. Her bir topak turba tablet dikilebilir ya da tohumların tüm eşit bir kısa, yeterince geniş bir kap içinde serpin. Tohum çimlenme sabit nem ve sıcaklık, en az 25 derece gereklidir. Kapasite cam kapalı veya bir plastik poşet içine yerleştirildi, zaman zaman gerçekleştirilecektir. Kaliteli tohum günün üçüncü (beş maksimum) Açık filizlenmeye. İlk gerçek yaprak göründüğü üç hafta içinde, uzun kökleri büyütün. Sıcak bir yerine koymak cam altında temiz geceleri sıcak pencere koymak konteynerlerin, Günü. Ve sadece büyük yaprakları önce.

fideler formu küçük bitkiler (3-4 gerçek yaprak) hatırlatır, bu güvenle ayrı kaplarda dikilebilir. Mayıs ayı başlarında, hatta gelişmek olabilir.

Petunya asmak-Downing - surfiniya

Ocak ayında çiçek hazırlanan fideler Nisan ayında güçlü bitkiler verecektir. Geleneksel farklı Surfiniya hibrid petunya ve frillituny (yoğun) daha güçlü bir çalılar geliştirir, hemen arkadaşları arasındaki farkı anlayabilir. Ne zaman büyüyen fideler petunyaların ile aynı tekniklere bağlı kalmalıdır. Ama bireysel dikim duyulan ihtiyaç konusunda biraz daha kabın boyutu. Bu gecikmeler 2 hafta boyunca çiçekli rağmen ampelnye bitkiler, istenilen şekil oluşturmak için sürekli proschipyvanii gerekir.

beyaz sineğe karşı mücadele

Ocak ayında Çiçekler dikilmiş fidanlar çok özenle hazırlanmış toprak gerektirir. üreticiden Üniversal astar sadece kalsine kum ve bahçe arazisi ile bağlanmak gerekmez. petunya frillitunii ekim ve surfinii belası - Son yıllarda, beyaz sinek (sıcak kışlar ve onunla güreş birçok bahçıvanlar isteksizliği) olarak. İlk gerçek yapraklar en az bir uçan bir böcek olan varsa dikkatle her bitkiyi incelemek olmalıdır zaman mücadele uzun olacaktır.

Birden sulama mevcut zirai ilaç kullanılmadan önleyici tedbirler olarak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.