ÇirkinlikBahçıvanlık

Büyüleyici Zinya, bunların nasıl çiçeklerin tohumları toplamak? İpuçları, ipuçları

tsiniyu imkansız olarak ilk bakışta aşık değil. çiçek çözülür, bu yaprakları çok sayıda renkli bir balondur.

cinsleri

Zinya, birçok çeşidi vardır. uzun boylu bitkiler vardır, bunlardan en fazla 1 metre için acele kaynaklanıyor. Bu devler tek ve grup dikimleri harika görünüyor. İkinci durumda, onlar çiçek yatakları, çerçeveli çiçekler fileto ortasına yerleştirilir.

Yetiştiricileri yüksekliği 20 cm yi geçmeyen bodur bitkiler, getirdi. Bu parça, zarif sınırlanmıştır çim, flowerbed boyunca harika görünüyorsun.

farklı tsiny renk düzeni. Bu turuncu, beyaz, sarı, kırmızı, pembe olabilir, hatta pestrookrashennye vardır.

Bu büyüleyici yaratıkların Çiçek pom-ponlar, georginovidnymi, kaktüs, hrizantemotsvetkovymi, fantezi, gaylardietsvetnymi olabilir.

Ülkeniz sitesinde zarif bitkiler hayran, mutlaka tohumlar Zinya satın almak için her yıl fırsatı sahip olmak. tohum toplamak için nasıl, bahçıvanlar tecrübesi ile biliyorum ama acemi bu basit bilimi ana olacaktır. Sonra sevdikleri çeşitleri üretmek mümkün olmaktadır.

Tohum toplama Zamanlama

Hatta tomurcuk çiçeklenme sırasında çoğu gibi yerken fark gereklidir. Onları etiketleri buralarda koyun. kraliçe hücrelerini olacak aynı bitkinin üzerine bırakın fazla 5-6 salkımına değildir. Sonra onlar farklı tohum verecektir yeterince büyük büyümek.

olgunlaşan tohumlara tomurcuklanma andan itibaren en az iki ay geçmesi gerekir. nasıl tohumları toplamak ve ne zaman bunu yapmak için: Bu nedenle, burada Zinya hakkında bilmek önemlidir başka ne var?

veri sonbahar donları çiçekler aktarılmaz olduğundan, çiçek tohumları toplamak için zaman önemlidir. Tsiniya ilk don olmamalıdır sıkıştı. Sıcaklık ° C, Eylül ayı ortalarında olabilir -1 altına düştüğünde Bölgenizdeki sonbahar gece donları, içinde, daha sonra otomat tomurcuklar Temmuz ortasına en geç görevden edilmelidir.

parlak ayrı ışıkla çiçek dikimi - Yüksek kaliteli malzemeyi alacak bir diğer önemli koşulu. Böylece ise koyu kırmızı çevresinde kırmızı, beyaz, sarı rengin tomurcukları, pereopylilis can. Sonuç ışığında çiçekler kırmızı noktalar olacak bir bitkidir. Gelecek yıl için tohumlar oldukça farklı bir renk Zinya olacaktır. Nasıl tohumları toplamak, bu yüzden de bir sonraki bahara kadar korunur - erken sonbaharda ele alınması gereken bir başka konudur. Onlar kuru bir açık havada toplamak zorundadır. Ağır çiy - Bu yılın bu zamanında sabah ve akşam olarak, gündüzleri yapılmalıdır.

Zinya: nasıl bu bitkilerin tohumlarını toplamak için?

tohum toplamak için en uygun gün seçtikten sonra, dikkatlice çiçek kafa incelemek gerekir. Bu kurumuş ölçekler oluşmalıdır, bu Zinya tohumları olan. neye benzediklerini, resimlerde bakabilirsiniz. Tohumlar koyu oval pullar uzunluğu 3-5 mm olan, bir ucunda işaret etti.

Açıkça Zinya, fotoğrafın tohumlarını nasıl toplanacağını gösteriyor. Kurudu yaprakları ile bunları karıştırmamak önemlidir. aşamalarında devam edin. İlk kesme makası çiçek kafasını kurudu. selofan veya hafif bir kağıt parçası koyun. Eğer çiçek tohumları bulacaksınız altına dikkatlice solmuş yaprakları çıkarın. Tsiniya ille de olgun olmalı. merkez yeterli şekilde kurutulmaz ise, kesmek, oda sıcaklığında kağıt ve kuru hava üzerinde uzanır. Daha sonra 35 ° C'de, Eğer yapabiliyorsanız Daha sonra, işlem, yukarıda tarif edilen tohumları toplamak.

Nasıl çifte çiçek büyümeye tohumları toplamak için?

hep sonradan toplanan tohumlardan havlu inflorescences ile dikecek değil. kabarık çiçek oluşumu şansını artırmak için, sadece kafa tomurcuk kenarına daha yakındır tohumları toplamak. tohumların ne tür dikkat edin. onlar renkte kahverengi ise, gelecek yıl için bazıları Papatya kadar yapraklı bir çiçek büyüyecek, çentik üst kısmında bulunmaktadır. Yüksek uzun, karanlık gelen toweling olasılığı ve tohumları aşağı çekti. Uzun üçgen, gri subulate formunun tohumları içinde çok yüksek.

Yayılması tohumları küçük kağıt torba, etiket marka üzerinde topladı. Onları 3-4 yıl serin bir yerde, oda sıcaklığında olabilir tutun. Bu saatten sonra, onların çimlenmeyi kaybederler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.