SeyahatTuristler için ipuçları

Anapa'daki Aquapark "Tiki-Tak". Fotoğraflar, adres, incelemeler

Anapa öncelikle çocuklu aileler için tasarlanmış bir tatil merkezidir. Çocuklar için çok eğlenceler var. Kadifemsi, kale inşaatı için kullanılabilen kumun yanı sıra sığ deniz. Buna ek olarak, geri kalan çocuklar için Anapa'daki altyapı da uyarlanmıştır. Tesis alanında çok sayıda oyun alanı ve oda bulunmaktadır. Tabii ki, şehirde inşa edilen su parklarına unutulmaz izlenimler verilecek. Bunlardan biri "Tiki-Tak". Bu, bir aile tatili için ideal bir yerdir. Sadece çocuklar ve aileleri için değil, büyükbabalar ve büyükanneler için eğlenceli olacak.

Boş vakit geçirme faaliyetleri yürütmek

Anapa, her yıl giderek daha fazla geliştirilen bir beldedir. Eğlence endüstrisinde var olan dünya standartlarına giderek yaklaşıyor. Bunun çarpıcı bir teyidi, bir aile süper-modern su parkının inşasıdır. Krasnodar Bölgesi'nde uygulanan öncelikli bir yatırım projesidir.

Anapa'daki "Tiki-Tak" su parkı 2008 yazında açıldı. Kompleks, yerinden olma konusunda Avrupa'nın en büyük su parkı. Bu yapı, tatil beldesi Anapa - Cimete'nin banliyölerinde bulunur. Su parkı "Tiki-Tak", ziyaretçilerine bir düzineden fazla farklı slayt ve aynı sayıda havuz sunmaktadır. Taksiyle 114 numaraya ulaşabilirsin. Yakınlarda Anapa gibi diğer tatil kentlerine gelerek "Tiki-Tak" (su parkı) gibi diğer benzer kuruluşlar ziyaret etmeleri önerilmez. Her şeyden önce cesedin ve cilde alışmasına izin vermek gerekir - biraz bronzluk. Aksi halde, güneş yanığı alma yanı sıra soğuk algınlığı riski vardır.

Kompleksin tanımı

Anapa kentinde, "Tiki-Tak" su parkı (aşağıdaki fotoğrafa bakın), iki kilometreden fazla farklı inişin bulunduğu bir alan, berrak su ile on yüzme havuzu, aile raftingi ve "Rainy season" adlı bir çocuk kompleksi.

Anapa'daki "Tiki-Tak" su parkı, ziyaretçilere şehrin diğer benzer kuruluşlarında bulunmayan benzersiz cazibe merkezlerini sunuyor. Yapay 1.5 metrelik bir dalga ile oluşturulmuş bir havuz yanı sıra atlama için bir jakuzi havuzu.

Anapa'daki "Tiki-Tak" su parkı turist çekmek için hizmet eden bir cisimdir. Kapasitesi 6.000 metreküp suyu aşıyor. Anapa'daki su parkı "Tiki-Tak" günlük olarak 5150 turist alabilir. Otuzbeş bin metrekarelik bir alanda bulunmaktadır.

Su parkı Pionersky Avenue (38) adresindeki "Tiki-Tak" (Anapa), tatilcileri saatlerce keyifli izlenimler ve zevkle dolaşmaya davet ediyor.

Çocuk kompleksi

Anapa şehrine gelen en küçük tatilciler için, girişte "Tiki-Tak" özel bir bölge düzenledi.

Burada, sığ derinlikli bir havzada, labirentlerden ve merdivenlerin tepesine giden merdivenlerden oluşan bütün bir kompleks var. Bu "Yağış Sezonu". Burada çocuklar çeşitli sürprizler, su topları ve su perdeleri bekliyorlar. Bütün yapının üstünde büyük bir varil var. Periyodik olarak suyla doldurulur ve ağzına kadar doldurur, döner.

Bu, çocukların sınırsız hazzın olmasına neden olur.

Gorki

Anapa'nın su parkında "Tiki-Tak" (aşağıdaki fotoğrafa bakın), çeşitli uzunluklarda ve karmaşıklık seviyelerine sahip kayar kapılar var.

Toplamda, bu eğlence merkezinin topraklarında yirmi dört kaydırak var. Kanadalı şirket Wait Water Company, her birinin tasarım ve imalatını yapıyordu.

Adrenalinle dinlen

Su parkının kayaklar arasında, heyecanlı hayranları için yaratılmış olan bu yapılar vardır. Bu, özellikle, "Family rafting" tepesidir. İki veya dört kişilik kapasiteli özel bir teknede bir grup tarafından iniş için tasarlanmıştır. Bu tepeden binmek için on sekiz metre yüksekliğe tırmanmak gerekecek. Bundan sonra teknenin açık hendek boyunca yolculuğuna başlar ve havuza sürülür.

Aquapark "Tiki-Tak" (Anapa) heyecanlı hayranlarının yorumları sadece heyecanlanıyor. Kendi topraklarındaki slaytlar unutulmaz bir duygu verir. Bu aynı zamanda "Tobogan D" dir. Amacıyla bir daire veya olmadan bir ziyaretçiyi düşürmektir. Bu tepenin kendine özgü bir özelliği var. Çok sayıda dönüşe ve yolun herhangi bir noktasındaki konumunuzu belirlemenize izin veren açık bir çukura sahiptir.

"Tobogan E" adı altında uçsuz bucaksız bir tepenin taraftarlarına hoş geldiniz. Buradan inmek için ziyaretçilerin on dört metre yüksekliğe tırmanmaları gerekiyor. Aşağı doğru hareket, kapalı bir oluk boyunca yapılır. Bu tepede iniş sadece teknede yapılır. "Toboggan F" hareketi, kapalı bir oluk üzerinde başlar ve yolun ortasından açık yol boyunca devam eder.

Sıyırılmayacak bir izlenim, "Kamikaze" adlı bir tepeden ayrılıyor. Siyah bir kapalı oluk, aşağıya inerken saatte elli kilometreye kadar hızlar gelişir. Dar bir tünelden uçarak, heyecan severler resepsiyon havuzuna girer.

Slaytlar "Twister" (birinci ve ikinci) tasarım açısından benzer. Çukurlukları, puşt kuyrukları gibi iç içe giriyor. On metre yükseklikten, tatilciler havuza koşar.

Tepeden iniş "Boomerang" kısa, ama çok hırıltılı. Bu yapının yüksekliği on beş metredir. Hareketin başlangıcında, aşırı sporcular hızla iniyor; sonra keskin bir şekilde yükseliyorlar ve sonra kelimenin tam anlamıyla bir saniyeliğine duruyorlar, sallanıyorlar, fırtınayla dönüyorlar. Küçük yolculuklarının sonunda, resepsiyon havuzuna girerler ve adrenalinin iyi bir bölümünü alırlar. Tepe, dairelerdeki hareket için tasarlanmıştır. Superbowl'tan iniş benzerdir. Bu tepe tatilcilerin dik bir kapalı hendekte ilerlemesine, büyük bir kap içine girmelerine, birkaç dönüş yapmalarına ve boru boyunca havuza inmelerine izin veriyor.

Sessiz dinlenme

Tüm gezginler Anapa'daki bir tesiste heyecan duymayı tercih etmez. Aquapark "Tiki-Tak" (aşağıdaki fotoğrafa bakınız) dinlendirici bir tatil için de çok eğlence sunuyor.

Bir spa, dalgalı bir havuz, bir jakuzi, şezlonglu bir plaj ve kauçuk bir tekne üzerinde tüm su parkurundan geçebileceğiniz bir nehir.

Güvenlik ve konfor

Kanadalı şirket Wait Water Company, en modern teknolojilere göre "Tiki-Tak" su parkında kurulmuş slaytları geliştirdi ve üretti. Tatilcilerin güvenliği deneyimli eğitmenler tarafından yakından izlenmektedir. Slaytların her birinden inmeden önce ziyaretçiler için küçük bir brifing vererek başlarını, sırtlarını ve kollarını nasıl tutacaklarını anlatıyorlar. Su parkında bir güvenlik noktası var. Çalışanları sürekli karmaşık sipariş emrine gözlemci.

Kural olarak, su parkına yapılan gezi o kadar ilginç ki neredeyse bütün gün sürüyor. Eğlence kompleksinde rahat bir konaklama için restoran, bar ve kafe açıktır. Su parkı konukları için "açık büfe" sistemi bulunan özel bir güç ünitesi bulunmaktadır.

İki ücretsiz park yeri var. Bunlardan biri yüz elli araba için, ikincisi - elli otobüs için tasarlandı.

Eşyalarınızı her girişte her ziyaretçiye verilen bir bilezikle açılan güvenli bir depoda bırakın.

Yüzme Havuzları

Su parkı "Tiki-Tak" ziyaretçileri, çeşitli slayt ve iyi bir servis sunmaktan kaynaklı ana avantajlarını kutluyor. Kompleksin sayısız havuzunda yüzmeyi tercih eden rahatlatıcı bir tatmin tatmin edici ve sevecen. Bunlardan biri Yavaş Nehir'dür.

Bu nehrin tamamının dibinde ahşap yaya köprüleri, inişler ve küçük şelaleler var. Havzanın tüm çevresi palmiye ağaçları da dahil olmak üzere çeşitli bitki örtüsü ile ekilmiştir. Böylece gerçek bir Polinezya nehri boyunca egzotik bir yolculuk izlenimi edinebilirsiniz.

Su parkı "Tiki-Tak" topraklarında şu yüzme havuzları var:

- "Eğleniyor";

- "Tembel";

- "Çocuk";

- "Hidromasaj";

- "Küçük";

- "Git";

- "Dalga".

Kompleksdeki sıçrama havuzları, aşağıdaki bölüme ayrılmıştır:

- "Superball / Boomerang";

- "Twister / Kamikaze";

- "Aile raftingi".

Iyi dinlen!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.