SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Aşılama sonrası Sıcaklığı: bir tehlike var?

Birkaç yüzyıl boyunca, nüfusun aşılama gerçekleştirdi. Kalibrasyon hayatı boyunca her kişiye maruz kalan etkileri olan virüsleri ve enfeksiyonlar, savaşmak için bağışıklık sisteminin yeteneğini geliştirmek amacıyla yapılır.

Sağlık sistemi kimseyi almalısınız aşı bir dizi çekti. Rutin aşılama göz ardı edilmesi vücut zayıf ve sebatla birçok ciddi hastalığı hareket edemez hale getirir. kendi sağlıkları için bu ihmalkar tutum hatta ölüme yol açabilir. Onların yüzünden aşılama süreci küçük çocuklar için özellikle önemlidir bağışıklık sistemleri henüz olgunlaşmamış ve tam oluşmuş değil. Bu çocuklar genellikle aşılamadan sonra ateş yaşamaya, bu nedenle içindir.

Aslında, aşı değil insanlar için risk altında, sadece bağışıklık savunması aktive edilir ve, yani hastalıkla mücadele etmek antikorlar üretmeye başlar yapar. gösterir aşılama normal bir tepki kabul edildikten sonra sıcaklık, antikor üretim çalışması proses. Yetişkinlerde, bu reaksiyon (ateş) nadiren görülür. Bu bedeni birçok hastalıklara daha sağlam ve dayanıklı olmasından kaynaklanmaktadır.

oluşum aşamalarında çocuğun bağışıklık koruması beri hemen hemen her zaman aşıdan sonra hafif ateş vardır. Kalifiye bir pediatrist her zaman o da sonuçları hakkında velileri bilgilendirmek zorundadır, bu süreci izler. Bu durum birkaç gün sürebilir. Ancak, aşı reddetme çünkü bu çok saçma bir. Her aşılama bağışıklık sistemi kazanmak yapabiliyor enfekte hücrelerden, sadece hızını kapsamaktadır sonra. Daha iyi, örneğin, bundan sonra ateş geçmesi kızamığa karşı aşılama, (sıcaklık, aynı zamanda komplikasyon çeşitli sadece eşlik edebilir) gelecekte ne mümkün kirlenme.

aşılamadan sonra bağışıklık sistemi patojenin kurtulmak için antikor üreten ve onu geliştirmek önlemek başlar. tıbbi pratikte dediğiniz gibi Böylece, daha güçlü virüs ve enfeksiyonlara karşı savunma için vücudun yeteneğini alabilir veya, güçlü bir bağışıklık üretti. Bu bir enfekte yakalandı hastalık ile temas olasılığı varsa bile, ama (o aşılama gerçekleştirildiği karşı bu hastalıkların hakkında, elbette,) çok az. aşı ve hasta eğer, hastalık çok hafif formlarında yer alacak.

olduğu gerçeği yanında yüksek ateş aşılamadan sonra, bir kişinin genel zayıflık, uyuşukluk, onun uykulu karşılaşabilirsiniz. Bazı durumlarda, yüksek ateş, o zaman, vücut yardımcı ve herhangi bir ilaç içmek gereklidir vücut sıcaklığını düşürmek (optimal asetaminofen veya ibuprofen temelinde).

Aşılama öncesinde Bakım anne diye uygulanan hazırlanması veya kronik enfeksiyon bileşenlerine alerjisi olup olmadığını doğrulamak için, yani çocuğunuzu hazırlamak gerekir. Bebek sadece son zamanlarda (hatta nezle) hasta olmuşsa, aşılama ileri bir tarihe ertelenmelidir. hangi nedenle ayrıntılı bir inceleme sürede gerçekleştirilmelidir, basitçe tehlikeli aşılanması çünkü kardiyovasküler sistemin durumu belirleyici faktör olabilir.

Sıcaklık Aşılamadan sonra yükselir Böylece, eğer, daha sonra antikor üretimi süreci de başladı. Ama biz kısa sürede etkili beklememelisiniz. Bağışıklık birkaç gün içinde görünemez. Aşılama sonrası iyileşme olağan süreci birkaç ay sürer. Bu süre boyunca, çocuk enfeksiyon tüm kaynaklardan, hasta insanlarla temastan, hipotermi korunmalıdır. Eğer büyük miktarlarda yararlı maddeler içeren bebeğiniz sadece doğal ürünler beslemek için ihtiyaç olarak onu yakında geri sıçrama yardımcı olmak amacıyla, siz de, vitamin aralığı seçebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.