MaliMuhasebe

Nasıl ücretlerin hesaplanması için.

Nasıl hesaplamak için ücret? Bu soru genellikle sözde "kara ücret" kullanılır arasındaki işveren şirketlerin karmaşık iç yapısı ile bağlantılı olarak Rusların sayısını artırarak yükseltilir. Ve emek piyasasının birçok işçi her küre genellikle sorunun cevabını arıyoruz "ücretlerin nasıl hesaplanacağı," gereksiz kesintiler girişim başarısız olduğundan emin olmak için. bordro insanlar değil, makineler tarafından gerçekleştirilen ve oldukça mümkündür yanında insan faktörü, muhasebeci bir hata ya da bir şey her zaman tavsiye edilir tahakkuk yüzden onun nakit kontrol etmek, karıştırmak için yapabileceğiniz tarafından. Bir yanlış anlaşılma çoğu insan olduğunu - Nasıl doğru sadece söyleyebiliriz bordro muhasebeci hesaplamak için. Genel bir kural olarak, gelir kontrol etmek, sen muhasebe temellerini bilmek gerekmez.

şirket Eğer hesaplanan sonuçla karşılaştırabilirsiniz olduğunu gözden şirket tarafından yapılan tüm ücretleri ve kesintiler listeler her çalışanın maaş bordrosu, verilmiş olması gerekir yasal kural ve düzenlemelere üzerinde çalışıyorsa. nedense şirket maaş bordrosu sağlamıyorsa, o bir açıklama talep etmek, Uzlaşma Bölümü ile temasa geçerek, her zaman mümkündür. O değil sayma, unutulmamalıdır cezalar ücretlerin sadece devlet gelir vergisi mahsup edilebilir% 13'tür. Buna ek olarak, tüm sadece çalışanın yazılı onayı ile yapılır tutan vergi.

Nasıl hesaplamak için ortalama ücret? Onun doğru hesaplama birkaç aşamada yapılmalıdır:

  • Tahakkuk ve hesaplama ayı önceki 12 ay içinde ödendi sent kadar tüm ödemeleri toplamak gerekmektedir. Bu miktar, prim, ikramiye, toptan karşılıklar vb hesaplanmasını, Hastalık izni ve tatil için ödeme dışlamak için gereklidir.
  • hesaplama sonucu elde edilen toplam miktarı belirledikten sonra, son 12 ay boyunca çalıştı gerçek gün sayısını belirlemek gerekir. Resmi iş günü tatil denk edebileceğinden bu hesaplama gereklidir. gün sayısı hastalık izni veya tatil de düşer harcanan.
  • Sonuç olarak, bu miktar bir önceki döneme ait bordro çalıştı ve ortalama günlük ücret olacak edilen sonuç bölünmesi fiili günlerde bölünmelidir aldı.
  • Eğer belirli bir ayda maaşını bilmek gerekir, bir günlük kazanç o ay içinde işgünü sayısının çarpımına değer.

Şu anda, zaman çalışma kayıtları en sık ziyade günden, mesai saati sayfasını kullanarak gerçekleştirilir. Bu durumda, "nasıl ücret hesaplamak için" sorusu büyük ölçüde kararında basitleştirilmiştir. Bir iş sözleşmesini imzalarken, bir kopyası aslında bir ay içinde çalışılan saat çarpılır mesai, maliyetini belirtmelidir ücret paragraftaki tüm imzaların ve mühürler ile olmalı, maaşınızın boyutunu olsun. Firmanızın iç politikasına bağlı olarak bu miktar dikkate ikramiye veya bonus tahakkuku alarak aylık değişir unutulmamalıdır.

yetkililer kabul edilir ve Rus Hükümeti tarafından onaylanan "ortalama ücret, hesaplama prosedürü özelliklerine" Yönetmeliği söyleyebilir için nasıl maaş hesaplamak için. Bu durum olası tüm varyasyonları ve bazı nüansları için hesaplama örneklerle sonuçlanır: Ortalama günlük kazanç izin, kayıt ve ikramiye ödemelerinin kontrolü, ödeme tatilleri miktarı, vb dönemi için

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.