SağlıkSağlıklı beslenme

Kompleks ve basit karbonhidratlar: Ne vücudumuzun için iyidir

Birçok kişi hepsi karbonhidratlar rakam için zararlı olduğuna inanıyoruz, bugün bu miti ortadan deneyin ve nihayet karbonhidrat zararlıdır ve vücudumuzun normal işleyişi için gerekli olan ne olduğunu bulmak olacaktır. Bu organik bileşikler normalde toplam tüketilen kalorinin en az% 50 karbonhidrat almak gerekir, insanlar için başlıca besin vardır.

Kendileri sayesinde bizim kas kütlesi artar ve protein ve yağ sindirimi çok daha kolaydır, beyin hücrelerinin etkinliğini belirlemek karbonhidrat içeriği kandaki şeker seviyesi sorumludur. Hemen belirtmek - eden ana enerji kaynağı - bunlar basit ve kompleks karbonhidratlar (şekerler) ayrılır, tüm organik bileşiklerin bu sınıfı, bölünmüş ve glikoz dönüştürüldüğü hızına bağlıdır.

Basit bileşikler için aşağıdakileri içerir:

 • disakkaritler - laktoz, sükroz, maltoz;
 • monosakkaritler - fruktoz, galaktoz, glukoz ve organik asitler yer alır.

kompleks polisakkaritler, glikojen içerir için, hayvan ürünleri, nişasta, lignin, selüloz içerdiği, pektin - bitkisel kökenli polisakaritlerdir. Bu iki tip arasındaki fark nedir? Kompleks organik bileşikler daha yavaş kan şekerinde belirgin bir yükselişe neden olmadan bağırsak sindirilmiş.

Bunların besin değeri oldukça yüksektir ve şeker içeriği az. Basit karbonhidratlar, vücuda elde ederken, hemen şekere dönüşür. Böylece, basit glisidil yeme, boş kalori ve sıfır enerji değeri elde. hızlı bağlantı tek avantajı - enerji, vitamin ve şeker ama kendi fazlası oldukça hızlı istenmeyen yağ dönüşecektir.

Ama karmaşık karbonhidratların aşırı tüketimi de bizim vücut için, bunların aşırı bağırsak ve vücut yağ birikimi fermantasyona güvenli neden olur. Bu nasıl olabilir? Her şeyden önce, kalori ve yağ yakmak için egzersiz, elbette, kendinizi yararsız ve zararlı karbonhidratlar aşırı ve yoktur.

Ne basit karbonhidratlar içerir: ürünlerin listesini

 • şekerleme;
 • meyve suları;
 • beyaz ve kahverengi pirinç;
 • beyaz ve buğday ekmeği, çavdar ekmeği;
 • fırınlanmış patates ve patates püresi;
 • alkollü ve alkolsüz içecekler;
 • tatlılık (şeker, çikolata, marmelat, bal, reçel, marmelat, dondurma, mısır gevreği, buğday kraker);
 • şeker oranı yüksek olan meyveler (olgun muz, ananas, karpuz, üzüm, kavun,);
 • sebzeler (kabak, yabani havuç, şalgam, haşlanmış havuç).

Nedeniyle tüm hızlı karbonhidrat hızlıca kana absorbe olması nedeniyle, bir şekerin seviyesindeki hızlı artış, çok kötü (zararlı) karbonhidratlar olarak kabul rafine bileşikler vardır. Ama bu şeker, bunlar yararlı mineral ve vitaminlerin çok miktarda ihtiva hariç onlar tamamen atılmalıdır anlamına gelmez. Önemli olan yoğun egzersiz öncesi veya daha sonra tüm glikoz basitçe "yakmak" yürüyüş önce onları kullanmaktır.

Şimdi biliyoruz ki mevcut ve bu kadar basit olduğu karbonhidratlar. içeren ürünler bir kompleksi veya uzun bağlantıları:

 • baklagiller (soya, mercimek, nohut);
 • Sert buğday çeşitlerinden makarna;
 • meyveler (elma, kiraz, şeftali, kayısı, erik, portakal, greyfurt);
 • sebzeler (kabak, biber, ıspanak, avokado, mantar, pırasa, lahana, domates).

açlık hissetmiyorum uzun süre dramatik şeker artış ve insanlar olmadan karbonhidrat dökümünü yavaş nedeniyle.

Ne kadar basit karbonhidratlar daha faydalı ve daha az zararlı olan yapılır?

Bu protein gıda ile ya da (balık, kümes hayvanları, et, yumurta) sonra bir araya kullanılan hızlı bir organik bileşik gerektirir. Bir süre Proteinler sonunda onları ve basit karbonhidratlar gözaltına final sindirimi için midede kalır.

Sonuç: Bu nedenle, faydalı olan, emme yavaşlar ve basit karbonhidrat kompleks haline dönüştürülür ve.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.