Spor ve SağlıkEkipman

İki zamanlı yağı: marka özellikleri, kullanımı

tekne gezileri ve balıkçılık için kullanılan Tekneler. küçük kauçuk pahalı hantal duralümin seçenekleri arasında değişen çeşitli seçenekler vardır. kolaylık sağlamak için, tekneler en yaygın iki felç satın motorlarla donatılmıştır.

Dıştan takma motor sürtünme meydana geldiği bir kompleks mekanizma, olmak olmadan değildir motor yağı. cihazın ömrünü etkiler olarak, seçimleri büyük bir dikkatle alınmalıdır.

farklar motorlar

İki zamanlı ve dört zamanlı mekanizmaları arasındaki temel fark, ikinci benzin ve yağın bir karışımını kullanır. Bu nedenle, gres diğer standartlara uygun olmalıdır. Yanma işleminde, iç parçaları üzerinde yerleşmesini önlemek için yanma ürünlerinin büyük bir kütleye sahip bir ayırma olmalıdır. Ayrıca petrol iki zamanlı motor benzin ile tamamen karışabilir olmalı ve aynı anda yazmak. Çalışma sırasında duman ve is, sonradan motorlu kaynaklar ve azalacak güç özellikleri ve tüketim çok üretilen olacaksa, tam tersine, artar.

türleri

sentetik ve mineral: yağ, iki temel tipi vardır. İkinci arıtma işleminde üretilmektedir. sentetik ile karşılaştırıldığında, daha düşük bir maliyeti vardır. Nitel özellikleri daha düşük bir seviyede bulunmaktadır. Yağ özellikleri motorun kırılma olasılığı vardır, yapısının daha az hassas hale gelir, yüksek sıcaklıklarda değişir.

Sentetik yağ , iki zamanlı motorlar için, örneğin, dıştan takma Motul mekanizma için bir yabancı madde, taşıyıcının bir tehlike içerir, ancak bunların yeterince yüksek bir değere farklıdır. Yağ sıcak havalarda bile orijinal özelliklerini tutar olarak ve motor yoğun kullanım olduğunda bileşimin güvenliği ve uzun süreli kullanımı ile doğrulanmaktadır.

Farklı durumlara ve sahibi ihtiyaçlarına uygun Her yağlayıcı. Öncelikleri kullanıcıların farklı olabilir: Birisi güvenilirliğini seçer ve kimse kurtarmak istiyor.

katkı maddeleri

Modern motorlarda temsil mağazaların bolluğuna rağmen, tekneler genellikle mekanizmaları yaşla birlikte bulunurlar 30-40 yıldır. Ve etkinliği yeni varyantlar aşağı değildir: bunlar tehlikeli, zor alanlarda ve hızlı hızlanmasına manevra sağlarlar. Bu durumda, çoğu yavaş yavaş tükendiği kaynaklar, gözle algılanamaz silindirlerdeki minik çatlaklar vardır. Küçük boyutuna rağmen, bunlar, operasyon sırasında gürültüyü artırmak yakıt tüketimini artırmak ve güç azalmasına yol açar.

Bu gibi durumlarda, bu fiyat olan özel katkı maddeleri ile 600 ruble aşmayan, vazgeçilmez iki zamanlı bir yağ haline gelir. yağlama ile karşılaştırıldığında katkı maddeleri ile kaplanmış yüzeyi pürüzsüz hale gelir viskozitesi daha yüksek bir derece ile karakterize edilir. Nedeniyle aşınmış motorun özelliklerine geliştirilir. Tabii ki, er ya da geç, hala tamir gerekir, ancak geçici bir önlem olarak artık uygun bir seçenek. Bu katkı maddeleri motoru zarar bir algı olduğunu belirtmek gerekir, ama temelsiz değildir. katkı civa İki zamanlı yağ optimal motorun ortalama kullanımı için uygundur.

Her motor için - kendi yağı

yağların Modern aralığı mineral, sentetik aracı, aynı zamanda, dört zamanlı ve iki zamanlı motorlar için seçenekler sadece temsil etti. yeterli bilgiye sahip değil, iki zamanlı yağ iki zamanlı motorların sahipleri uygunsuz hale gelmektedir. Kullanımı pistonu parçacıkları muhafaza edilir ve kül haline getirilir hareket gerçeğine yol açar. mekanizması sonradan ciddi ve pahalı onarım yol açan kül büyük miktarda, çalışmaya devam ediyor. Bu nedenle kesinlikle yağın türü yanlış kullanımı yasaktır.

Aynı zamanda kurulan oranlarını saygı dikkatli olmalıdır. standart modda çalışması için, bu oran 50: 1 olmalıdır (petrol ve iki zamanlı sırasıyla yağ). Yeni motor daha dikkatli muamele edilmiş ve 25-boy oranını değiştirmek gerekmektedir tarafından: 1 arasındadır.

seçim

seçimi ile yanlış olması değil, en az kompozisyon ile teneke kutu üzerinde kullanılabilir kılavuzu, okumak ya da bir uzmandan tavsiye istemek gerekir. İlk kullanılabilir yağ elde etmek istenmez. Yani hatta Rus iddiasız mekanizmayı zarar verebilir. Standart bir Örneğin, mineral yağ Tekne kompleks motor şirketin iki zamanlı "Yamaha" uygulamak, ilk kez herhangi bir sorun olacak, ama zamanla, motor sık durak olacak ve güç düşecektir. nedeni mineral dağılmasından sonra tipi yağlar yanma odası tıkanır neden olan, kül büyük miktarda kalmasıdır. Sonuç özellikle güç Reduction. gecikmiş tedavi ve yanlış bileşimin uzun süreli kullanımı, ayrıca, motor hasar edilebilir. Bu nedenle, yabancı motor ile teknelerin operasyonu o titiz cihazlara iki zamanlı motor yağı MANNOL veya Makita satın almak daha iyidir, kurtarılmaya değer değildir.

nereden satın alınır

petrol Alım onlar için motorlar, tekneler ve parçaları satışı yapan özel satış noktalarında önerilir. Biraz daha fazla ödemek zorunda kalabilirsiniz. Piyasa 300-350 ruble bulunabilir Örneğin, MANNOL bileşim litre paketi, en az 400 daha ruble mal olacaktır. Ancak pek çok piyasada satılan ürünler ve kalite kaynağını şüphe değil çünkü.

Yıl boyunca, iki zamanlı yağ kurtarmak için denemek için bu kadar büyük sayıda tüketilmez. Motorun güvenilirlik güveni kazanmak ve yoğun kullanım sırasında endişe etmeyin daha iyidir. Yağ seçimi talimatları dikkatlice incelemek ve gerekirse, danışmanlar veya deneyimli denizciler tavsiye istemeye önerilir. Ayrıca en sık denenmemiş mağazalarda bulunan sahte varlığı, unutma. Bu durumda, bir tekne turu tek tatmin getirecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.