Haber ve ToplumKültür

Smolensk St. Petersburg Mezarlığı: adres, Xenia Şapeli Blessed (St. Petersburg) ve tarih. Smolensk mezarlığa nasıl alınır

St. Petersburg Smolensk Mezarlığı, belki de şehrin en eski çağrılabilir. Kentin kendisi ile aynı anda ortaya çıktı. Üstelik burası onun gizem, ruhanizmini ve birçok efsane çekiyor.

Neden "Smolensk"

Vasilevsky Adası'nda St. Petersburg yapımı sırasında Smolensk işçilerin geldi inanılmaktadır. Nedeniyle sıkı çalışma ve çok geçmeden kötü yaşam koşulları öldü. Ve biz Siyah Nehri boyunca adanın güney kıyısında gömdüler. O zamandan beri, o ileri alan Smolensk olarak tanındı.

Ancak, büyük olasılıkla, bu sürümü sadece birinin spekülasyondur. nehirler ve mezarlıklarda isimleri Meryem Ana Smolensk Simge adanmış kilisenin yerinde yapımından sonra ortaya çıktı. Bu simgeye yazarı Aziz Luke oldu. Ve Vladimir Monomakh Smolensk taşıdık. Bu nedenle, uygun bir isim.

1792 yılında kilise yeniden uğramıştır ve Arhangela Mihaila adını yeniden yaktı edilmiştir. 19. yüzyılda sökülmüş Ancak, bu güne kadar tapınak korunmuş değildi.

"Çift" Smolensk Mezarlığı

Petersburg ve ünlü mezarlık ortak bir tarih ve neredeyse eşzamanlı bir başlangıç paylaşır. Yani, Poltava zaferinden sonra, orada ve kuzey sermaye sayesinde hangi, kenti tek onaylı mezarlık değildi. Orada ve gömüldü - Nerede zorunda kaldı. Vasilevsky On Ada (eski Kara Nehri'nin) nehri Smolenka sol kıyısı boyunca gömülü. 1710 yılında askeri kançılarya burada inşa edilmiş ve mezarlık Petersburg cezaevinde ölen mahkumların defin için bir yer haline geldi. Söylentilere doğrudan zincirleri ve gömülü ölü suçlu.

Ortodoks ve Lutheran (Almanca) - adı altında "Smolensk mezarlığı" yakın iki ayrı mezarlıklar anlamına gelir. En eski Ortodoks kabul edilir.

Bu mezarlığın resmi gömüldüğü yer Sinod kararıyla 1738 yılında oldu. Alman mezarlık sonradan açıldı - 1747 yılında.

Mezarlığı derli toplu ve çevre düzenlemesi. o kendi şapel olmadığı için, daha sonra 1755 yılında Tanrı'nın annesi Smolensk Simge onuruna kilise inşa edilmiştir. O zamandan beri, biz burada başladı ve etrafımızdakilere ve sakinleri ve Harbiyelilerin gömmek. 1807 yılında kalıntıları Malta Şövalyeleri gömüldü. 1831 yılında, koleradan ölen insanların gömü için bir çit yer yoktu.

19. yüzyılda St. Petersburg Smolensk Mezarlığı kentinde büyüğüdür. 1860 'de gömülü sayı 350.000 idi. Bugüne kadar, mezarlık alanı - yaklaşık 50 hektar.

sel

Smolensk mezarlığında 1824 yılı sonunda sel çöktü. Tüm çitler haç kendileri bularak neredeyse imkansız olduğunu toprakla kaplı mezar alanları yıkanmış yıkıldı. sel birçoğu ve sevdiklerinin mezarlarını bulamadık. Sel sadece rahipler evde tutulan kilise kitaplarında korunmuş, kilisede, tüm arşivini yok etti. Başmelek Kilisesi neredeyse yere yıkıldı. Sonuç olarak, bu binanın restorasyonu tabi olmadığından, yıkılması gerekiyordu. sel sırasında kaçmayı koyamadık hatta üç yaşlı kadınları bastırmak.

Kısacası, tüm mezarlık tam bir karmaşa içinde verilen ve büyük kayıplar oldu. Bu çok zaman ve hepsi temiz sağlamak ve geri yükleme için çaba harcandı. Ancak, defin çok ve bulunmamıştır. Örneğin, Malta Şövalyeleri atılması.

Kırk rahipler Efsanesi

St. Petersburg Smolensk Mezarlığı, genellikle kalabalık. İnsanlar ölü anmak sadece akrabalarına değil buraya geliyor ama sadece dolaşmak ve ünlü kişilerin mezarlarını görebilirsiniz yanı sıra isteyenler gizemli ve mistik atmosferi yaşamaya isteyen. çok çalıştığı mezarlık, eski tarihi kesiminde yer alan efsaneye göre, hayaletleri karşılayabilir. Birçok efsane Burası ile ilişkili. Ve en korkunç ve sinsi inanç adına 40 şehidin bir efsane olarak kabul. Birçok bilim adamı ve tarihçiler bu sadece bir efsane değil, gerçekleşen bir olay gerçekten olmaya inanıyoruz.

Geçen yüzyılın 20'li, yetkililer Leningrad Piskoposluk oluşan kırk rahipleri tutuklandı. Tutuklananların Smolensk mezarlığa getirildi. Onlar kazılan mezarları kaplı ve bir seçenek sunulur: Tanrı, ya da ölüm bir feragat karşılığında ya hayat. rahiplerin Yok Tanrıyı reddediyorum vermedi. Sonra hepsini diri gömüldüler. Tanıklara göre, topraktan üç gün şehit homurdanıyor duymak ve sonra mezar ilahi ray yaktı ve sessiz olabilir.
trajedi gerçekleşti beri neredeyse bir asır olmasına rağmen, insanlar kırk şehitlerimizi anmak için mezara gelir. mezarında her zaman mum yaktı ve çiçekler bıraktı.

Petersburg Blessed Xenia

Smolensk mezarlık da şehir boyunca tanınmış ünlü Xenia Şapeli Ne mutlu, St. Petersburg hamisi ve koruyucusu. Ve ayrıca birçok efsane azizi adıyla ilişkili.

Yani, bunlardan biri, genç bir kız Xenia, kocasını gömerek o vardı ve ölünün ceketi giy ve delice haline geldiği tüm fakire vermek. Ve ısı ve soğuk, o sokaklarda dolaştım ve yoldan geçenlerin çılgın vesche her türlü konuştum. Ama yakında her şey Xenia derin bir anlamı vardı söyledi netleşti. O basiret yeteneği vardı.

Xenia öldükten sonra insanlar Smolensk mezarlığında deli mezarı gelmeye başladı. Ve yakında onun onuruna bir şapel inşa etti. Bu kilise bile Sovyet döneminde kapatılmadı. İnsanlar, Blessed Xenia arzusunu yerine getirmek üç kez onların en mahrem hakkında aynı anda düşünerek kiliseye dolaşmak eğer inanıyoruz. Aşık acı karşılamak için çoğu zaman mümkün olduğu Belki de bu yüzden.

Sadece efsaneler

Petersburg Smolensk Mezarlığı onun sırlar sadece ünlüdür. Mezarlıkta birçok ünlü St. Petersburg gömülüdür.
Böyle Zablocki, Viskovatov, Beketov, yazarlar Sologub, Charskaya, Emin, Makovsky sanatçılar Shebuev, Ürdün ve Shchukin olarak, alanında önde.

Mezarlığın merkez sokak üzerinde, Mozhaisk mezarlarını görebilirsiniz - Popov, ünlü gezgin Semenov-Tyan-Shan, Valkitskogo navigasyoncumuzu denizaltı "Panther" Bakhtin ve Dostoyevski kardeş ve yeğenleri Komutanı - Bir kişi dünyanın ilk uçağı, armadillo yaratıcısı inşa.
Kırk rahiplerin mezarları civarında Blok pist. 1921 yılında bu noktada, o Alexander Blok tarafından toprağa verildi. şairin mezarı uzun devredilmişti Volkovskoye mezarlık, ama "orijinal" konum unutuldu. Orada bir anma taş duruyor ve hayranları tarafından çiçekler bıraktı.

Ünlü figürlerin mezarlarının yanında Smolensk mezarlığında güzel ve sıradışı anıtlar vardır. Örneğin, bir anıt devrim öncesi zamanlardan beri muhafaza edilmiştir Rus polisi, saflarına adanmış. Bu anıt sürekli trafik polisi göz kulak edilir.

mezarlık bugün

Devrimden sonra yıllarda mezarlık alanı olmaması nedeniyle kapatıldı. Mezarların arazi bir kısmı arasında ... anaokulu yapımına verildi.

sürdürülebilmesi için en az anıtlar ve ünlü figürlerin mezar taşlarında, onların Alexander Nevsky Manastırı biçimde yeniden düzenlenmelidir. Bugün, mezarlığın Ortodoks bölümü restore: Tüm gömü özel arşivinde olmak restore mezar taşları, kilise, ennobled sokak. Mezarlıkta, artık (özel durumlar dışında) gömdü.

Alman birim engin perişanlığında kalır ve yaklaşan yıkım hatta söylentiler. Ancak, şu ana kadar 18. yüzyılın korunmuş anıtlar görmeye gelmişti hala burada değişiklikleri ve vardır.

Eğer Smolensk mezarlığı ziyaret etmeye karar Yani, nasıl gidilir? En yakın metro istasyonu - "Vasileostrovskaya". Metro durağının çıkışına yakındır. taksi numarasını K-249 alın ve caddenin on beş dakika Kama gidin. Ona göre, asla sapan, doğru gidin ve önünde - Smolensk mezarlığında. Adres: Sokak Kama, 3.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.