ÇirkinlikBahçıvanlık

Meyve ağaçları ve çalılar Yay püskürtme. Baharda ağaçları sprey nasıl

bahçede işin çoğu dekoratif yeşil bitki ve ekinlerin optimal durumunu korumak için gereklidir. Haşere kontrolü, hastalık önleme, artan verimlilik ve bitki villanın bakım için diğer tedbirlerin sitesinde ekonomik çalışma için zorunludur. Ağaçlar ve çalılar, belki az bakım gerektiren, ancak, düzenli püskürtme - onların gelişimi için gerekli bir şart ve güzel çiçekli. Bir meyve ve meyve çeşitleri yaz ikamet ve doğal davranır, ama yine verilen yetkin hazırlanan bahar ilaçlama sağlarlar.

Zaman ve şartlar

Birçok bahçıvanlar bölgedeki diğer eserlerle birlikte ağaçların bakımı yapan. Başka bir deyişle, zaman izinlerinde. Ama en yüksek etkiyi almak üzere kişisel programa güvenmeyin. Deneyimli çiftçiler tamamen kar ve sıcak hava geri kurtulmak sonra meyve ağaçları ve çalıları bahar püskürtme yapılması tavsiye edilir. işlem sıcaklığı olması gerektiği zaman, en az + 5 ° C Mart ve Nisan ortasından başlangıcını - Zamanla bu iki noktayı not edilebilir. Böbrekler sadece büyümeye başlıyor zaman mikroorganizmaların yok edilmesi hedefleniyor erken bahar, Püskürtme. Nisan ayında, hazırlıklar böcekler, böcek ve mantar hastalıklarından elma, kayısı, armut ve diğer ağaçlar koruyacaktır. Muhtemelen çiçeklenme sonrası, Mayıs püskürtülür.

teknik araçlar

Ulusal referans ülke ekonomisinin Gelenekler püskürtmek için ev yapımı cihazlar ve cihazların kullanımını içerir. Dönüştürülen sulama kutular, teneke kutular ve kovalar özel yardımları maliyetini ortadan kaldırır. Ama bu şekilde etkinlik ve güvenlik açısından sorgulanabilir. meyve ağaçları, çalı ve ekili bitkilerin püskürtme dikkat gerektirir ve bu yana sık sık spot-on, özel birimler kullanmak daha iyidir. Birincisi, bunlar daha uygun, ve ikinci olarak, kullanıcıya bir tehlike arz etmediğini. Önemli olan - Makine parametrelerden bahçe ve bitki örtüsü özellikle kimyasal işlem şartlarına ilişkilendirmek.

Pil, benzin, manuel ve otomatik modelleri etkin yanık veya zehirlenme riskini ortadan kaldırarak, meyve ağaçları ve çalıları zehirli madde bahar püskürtme üretebilir. Bazı cihazlar da uzantıları ve diğer eklentiler ile donatılmıştır, sen ulaşılması zor bölgelerde erişim sağlar.

Sprey?

kimya sanayinin gelişimi yıllardır temelden değişmeden bahçe bitki örtüsü tedavisi için ilaçların bir dizi olmasına rağmen. Ancak, geleneksel ilaçlara dayalı bazı değişiklikler etkinliği ve güvenliği baharında ağaçlar ve çalılar modern ilaçlama yapmak.

En yaygın araçları aşağıdakileri içerir:

  • bakır sülfat;
  • kireç sütü;
  • insectoacaricide (sözde ilaç 30B);
  • Sabun kül karışımı (üre).

püskürtme için belirli araçların seçimi de uyuşturucu ağaç ya da çalı belirli tip ve sınıfta kullanımı konusunda ne kadar güvenli kabul edilmelidir almak için :. vb Haşere kontrolü, hastalık önleme, artan bereket, istediğiniz etkinin temelinde yapılır.

bakır sülfat ile püskürtme

Bu aynı zamanda, profesyoneller denir, en çok bilinen bileşiklerden biridir Bordo karışımı. fonların popüler olmasına rağmen, birkaç şey etkisi maksimal oldu bakır sülfat ağaçları püskürtme yapılır biliyorum.

tomurcuklar çiçek önce Vitriol yani erken bahar, uygulanmalıdır. Aşağıdaki formülasyona sahip üç yüzde çözeltisi: 10 l, doğrudan sülfat ve kireç alt-tabaka 400 g su, 300 g. armut ve elma tedavisinde kullanılması uyuz mücadele etkinliğini belirtiyor. erik ve kiraz durumunda göztaşı klyasterosporioza ve kiraz yaprağı yerinde karşı iyi manifesto kendisini. Çalılar da bu tesis, bu tür böğürtlen ve ahududu gibi, sen yerinde kurtulabilirsiniz korur.

kireç sütünün serpin

Bu çözüm, sağlık, bereket ve bakımı için yardımcı olacaktır bitkilerin güzelliği geç donları şartlarında. Düzgün bir hafta gecikme çiçeklenme için kireç sütü ilkbaharda ağaç ve çalı püskürtme hazırlanan ama yok olmaktan böbrekleri koruyacaktır. büyümek ve yumurta, larva ve pupa zararlıları kışı sonra kalan gelişmez ince kalkerli bir tabaka oluşturduğu dalları işleme sırasında. Bir çözelti, su ve svezhegashenoy kireç hazırlanır. 1.5 kg aktif karışım 10 litre: optimum kombinasyon.

püskürtme üre

hane oldukça yaygın sabun-kül karışımı olan, bahçıvanlar ve üre yaşadı. su elenmiş ağaç kül 1 kg, 10 litre: Bu, aşağıdaki gibi hazırlanır. Karışım kaynatılır, daha sonra soğuması, gerilme ve kapanmasına izin gereklidir. Püskürtme meyve ağaçları sabun ve kül karışımı yay önce, yeşil sabun (20 g) ve doğrudan doğruya üre elde edilmiştir (30 g) ilave edilmesi gereklidir.

Insectoacaricide püskürtülmesi

Bu 2013 Eskişehirspor evlerdeki kullanım için onaylanmıştır ve bahçıvanlar ilaç 30V olarak tanıyoruz edildiği, Rusya'da nispeten yeni bir araçtır. avantajları çeşitli bahçe zararlıları ile mücadelede çevre dostu ve çok yönlülük arasında. Buna ek olarak, güçlü bir etkisi insectoacaricide yıllardır dikimleri böceklerin üreme maruz eski bahçeler, biyolojik sorunlarla başa çıkmak için izin verir.

Bu araç sayesinde sadece bahar meyve ağaçlarının püskürtme, aynı zamanda süs çalıları tedavisi may. Prosedür genellikle tomurcuk kesmesinden önce, sezon başına bir kez yapılır. Sıcaklık koşulları dikkate almak önemlidir: kılavuzunda belirtildiği gibi, termometre az +4 ° C göstermemelidirler

dizel yakıt ve Vitriol Püskürtme

Aynı zamanda, bazı durumlarda, dizel yakıt ve kullanımı demir sülfat. Çünkü daha az yaygın aldık eylem özgüllü¤ünün ancak aynı ihmal bahçelerde istenmeyen hayvanların florasını koruyabilir. dizel avantajları güçlü bir etkiye ile ilgilidir - Film dal ve taç kapsayan, bu kabuk altındaki kalan, böcekleri ve larvaları öldürme herhangi bir yaralanma hariç tutar. Ama bu araç yardımı ile ilkbaharda meyve ağaçları ve çalıları sprey nasıl bilmek önemlidir.

Dizel yakıt bir petrol ürünü olması, bu nedenle yoğunluğu kadar yumuşak olmalıdır. Film bitkinin gözenekleri kapatır Buna ek olarak, bazı özellikle kaprisli süs çeşitleri bakımından bu tavsiye edilmez.

Demir sülfat da, koruyucu işlevinin yanı sıra, yararlı mikro olan bitkileri temin. Demir toprak giren telafisi olarak hareket eder ve klorofil üretimini teşvik - yay meyve ağaçları ve çalılar püskürtme tutulduğunda, sülfat toprak işlemek için gereklidir.

Nasıl sprey mı?

Olay bir solunum cihazı ya da bir çok-tabakalı hazırlamalı tehlikeli kimyasal çözeltiler ve preparasyonlar ile çalışan içerdiğinden gazlı bez bandı, gözlük ve eldiven (tercihen kauçuk). Gerekli çalışmaları sırasında özel koruyucu ekipman rağmen kullanılan bileşik ile doğrudan temas önlemek için.

Eğer meyve ağaçları ve çalıları bahar püskürtme başlamadan önce, şube ve mayo incelemek için gereklidir. Bunlar likenler ve yosun bırakılmamalıdır - kaldırma bir tel fırça ile gerçekleştirilir. Sonra, püskürtücü ve hazırlık durumunu değerlendirmek gerekir. Cihazın yetenekleri olan yüksek büyüyen dalların kullanılabilirliğini karşılaştırarak önceden ilerlemeyi planlamak gereklidir. Eğer işlem için hazırsan, o pil bölmesinin kimyasal bileşiminin doldurmak mümkündür.

eşit sütun yüzeyi, dallar ve yapraklar olmalıdır püskürtün. Belirtildiği gibi, bu gerekli ve toprağın tedavi olabilir, ama bu son bir tesistir. Sulama kapsamı tip olmayan ve çözelti çok kalın dağıtılmıştır için, en uygun mesafe, genellikle 80 cm. çalışması tamamlandığında, püskürtücü tüm elemanları iyice yıkandı uymak için gereklidir. yüz ve el sabun ve antibakteriyel etki ve ağız çalkalama ile yıkanmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.