ModaTakı

Ne kadar olacak gram altın ons?

Küresel ekonomi haberlerine Okuma, sık sık altının ağırlığını ölçmek onsu olduğu gibi duymak. Bu ne anlama geliyor? Ne bu her zamanki birimlerine karşılık gelir? Bu kavramın geçmişi nedir?

Troy ons 31.1034768 gram altın. Sadece onlar için gümüş, platin, ve: Bu birim aynı zamanda diğer değerli malzemeler için kullanılır. kozmetik endüstrisinde değerli maddeler de bazen söz konusu önlemlerin kullanımı ile ağırlık için ölçtü.

Gram altın onsu bir tamsayı, oldukça karmaşık bir dizi olmadığı gerçeğine rağmen, birçok yüzyıllar fiili standart kalır olduğunu. Bu Ortaçağ yükseklikte, çok uzun zaman önce başladı. onikinci yüzyılda, Troyes yıllık fuarların Fransız kentinde biraraya farklı ülkelerden büyük insanların, malların sayısını, para geldi yer aldı. sikke sırasında farklı türler ve farklı mezhepten olduğu gerçeğine rağmen, ticarette doğru hesaplamalar olanak sağlayacak değerli metallerin, ölçümünün bir standart birimi gerekli. O yıllarda, artık banknot ve madeni paralar genellikle kendi kesin ağırlık bazında değerlendirilir oldu.

Ama sadece altın bir ons tarihinin bilinmemektedir. gram yılında Rusya kendi Troy ons vardır içinde 29.860 idi tutarında olan. ağırlığın diğer benzer birimler vardı. 31,1025 gram olarak gerçekleşti Marii Terezy, bir ons Örneğin, oluştu. Ancak, altın durumunda her zaman resmî düzeyde kullanılanla aynı üniteyi kabul etmiştir.

zamanda, ons bağlantılı ağırlıklarla bütün sistem kullanılır . Troy gran 1/480 ondan oldu. Bu birimlerin Oniki kiloluk oldu. Bu Troy denilen ve aynı adla ağırlığının her zamanki ölçüsü ile karıştırılmamalıdır.

Ağırlığı günümüzde Bazı Devletler sorunu sikke - Gram altın bir ons tam 31.1034768 olduğunu. ABD'de basılan bir örnek, "Golden Eagle" olarak.

1919 yılından bu yana, Londra'da ne kadara kararlıdır sırasında sözde sabitleme, üretilen 1 ons altın. Bu olay, günde iki kez yapılmaktadır. Dünyada beş büyük banka kuruluşlarının temsilcileri bir araya gelip ons başına ABD Doları cinsinden ustanavlivyut fiyatı.

On dokuzuncu yüzyılın ilk yarısında başladığından beri altın standart olmaya. Özünde her para katı altın fiyatı için ilişkilerini düzeltmek sağlamaktır. Ve uluslararası yerleşim böylece düzgün bir şekilde sonuçlanır. Bu, küresel ekonomide bir istikrar unsuru getiriyor, ancak yirminci yüzyılın başlangıcı ve Dünya Savaşı başlangıcı ile Bu standard kendilerini aşmak kademeli olmuştur. Devletler muazzam masrafları ve bu büyük altın sabit bir fiyat kurma olasılığını etkiler. Dünya giderek bu esas olarak alır ya da ulusal para birimini bağlama yapan, farklı ekonomik bölgeye ayrılmıştır haline gelmiştir. Oluşmuş alan poundluk, ABD doları ve altın. Sonra İkinci Dünya Savaşı bu yarışmaya nihayet Amerikan parasının kazandı.

Çok ekonomide değişti, ama aynı miktarda gram ons troy etti - 31,1034768. Daha önce kullanılan ve üzerinde var olmaya devam edilmiştir. altın tartım kullanılan gram değildir. ons asırlık geleneğini devam etmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.