ModaTakı

Dünya elmas piyasasını

Eğer elmas piyasasının hakkında ne biliyoruz? Bu taşların için arz ve talep nelerdir? 12000000000 ve onlarla takılara - - elli milyar Elmaslara yıllık hacmi elmas sekiz milyar dolar olduğunu biliyor muydunuz? yarı mamul ve takı - - bitmiş ürünler hammadde, elmas - bir elmas unutmayın. Ancak, biz biraz daha bu soruyu düşünün.

elmas piyasasını - lüks mallar için talep

Nerede başlar? Elmas pazarı - Çoğu taraftar çeşitli ilgilenen bir şey lüks malların (sadece ünlü tasarımcılar, lüks parfüm sanat, antika, giyim çalışır). elmas talebi temel ihtiyaçlar içinde insan ihtiyaçlarının tatmini sonra gösterilmektedir. Bu nedenle, ülkede, bir kural olarak, ekonomik olarak gelişmiş onları kazanmak. dünyanın çeşitli yerlerinde elmas yatakları vardır. Bu arada, ülkenin topraklarının çoğu az gelişmiş.

Taşların Zor yolu

elmas piyasasının hakkında söylemek gerek sonraki şey. Bu taşların yolu, son kullanıcı eline almadan önce konumlarına taahhüt her zaman için geçerlidir. Ve bu yol birkaç aşamadan geçer.

İlk para yatırma araştırma ve değerlendirme, aramak içindir. İkinci - madencilik ve zenginleştirme elmas çıkarma. Üçüncü - sıralamaya ve değerlendirilmesinde kaba elmas metalaşmasının. Dördüncü - birincil ve ikincil piyasalarda hammadde elmas ticaretinde. Beşinci - Elmas kesme içinde. Altıncı - ticarette. Yedinci - takı imalatında. Sekizinci - ticarette zaten süs eşyaları (toptan ve perakende).

Her aşama kendi amacı vardır. Bu nedenle, tek bir sistem olarak "almazozavod" ve zorunluluk fonksiyonu.

gereçler sınırlıdır

Ama unutma, ve bir şey hakkında daha yoktur. Elmas piyasası onların kaynaklarına doğrudan bağlıdır. Ama ne yazık ki onlar sınırlıdır. Bu nedenle, bu kaynakların üretiminde birçok ülkeleri arasında inanılmaz kalıcı rekabet ve onların yerle ilgili araştırma yoktur.

Son zamanlarda, bir çok değişiklik küresel elmas pazarında yer alıyor. Bu büyüme süreçleri ile bağlanır ulusal bilinç halkları, ülkelerin entegrasyonu gölge ortadan kaldırma sorunu çözmek için , küreselleşmeyi ekonomisini.

Elmas şartlı teknik ve takı ayrılmıştır. Öncelikle çok zorlu ortamlarda kullanım için, nadir sondaj sütununda kullandı. İkinci - tek başına, elmas üretimi için kullanımı.

madencilik siteleri

Elmas dünya pazarı birçok faktöre bağlıdır. üretimlerinin yerden İlk olarak. Bugün, aşkın yirmi altı ülkede üretilmektedir. Ama bütün kıtalarda tarlalarını aranacak durdurmaz. Sadece birkaç ülkede ana hacim çıkarma izin verir. Bu - Avustralya, Namibya, Kongo, Güney Afrika, Angola, Kanada, Rusya ve Botsvana.

elmas şirketleri

en binbaşı hakkında konuşalım. dünyanın elmas piyasasını öncelikle "Bi-Eich Pi Billiton", "Rio Tingo", "De Pierce," ve tabii ki "ALKOROSA" şirketler için bilinir. Ancak, İkincisinin uluslararası sıralamada son zamanlarda biraz kaybetti. Yine de, gelişimi için belli bir potansiyel, o tasarruf edebildi. Genel olarak, "ALKOROSA" dan kısa vadede size ilerleme çok bekleyebilirsiniz.

Rusya - Güçlü bir rakip

Şimdi özellikle Rusya Federasyonu hakkında. Rusya'da Elmas piyasası bu dünyada tam bir katılımcı olduğunu. Sadece 2011'de bak. Bu dönemde biz kaba kesilmemiş elmas yaklaşık otuz milyon karat ihraç etti. Eh, bu - bir üç milyar dolar. Hindistan, İsrail ve Belçika - Rusya ana ithalatçıları. BAE ya Gine Rus satın alır elmas rağmen.

Genel olarak, Rusya - birçok ülke için en güçlü rakiplerinden biri. ... "Alrosa" Şirket krizi sırasında, gözle görülür farklar rağmen. Ne? ..

Kriz sırasında,

Elmas piyasası ve türler bu dönemde vurgulanmış. İki şirket, bu yol almak - "De Pierce" (Güney Afrika) ve "Alrosa". ham elmas 133 milyon karat 2011 yılında mayınlı edildi onlara teşekkür ederiz. toplam miktar 12,3 milyar dolar oldu. Değil dikkate yasadışı madenciler tarafından satılan elmasları alarak. Yıllık kriz öncesi üretim seviyeleri 150 milyon 160 karat arasında değişmektedir. 2008-2009'da, ham elmas üretimi tüm global şirketler tarafından düşürüldü. "Alrosa" hariç. bazı sosyal yükümlülükleri ile bağlantılı olarak, şirket "akışında" çalışmaya zorlandı. Bugüne kadar, uzmanlar kriz öncesi seviyeleri 2017 ile sağlanabilir inanıyoruz. Kısaltılmış üretim hacimleri restore edilecek.

yeni projeler

Elmas piyasası ve ekonomi - iki yakından ilgili şeyler. dünyaya hammadde yaklaşık 23 milyon karat getirmelidir önemli yeni büyük ölçekli projeleri, düşünün.

İlk - Bir "Gacho Kew." Bu Kanada'nın kuzeyinde yer alır. Üretim kapasitesi 2020 yılında yaklaşık 6 milyon karat olduğunu.

İkinci - "adı Karpinski'nin tüpü." Arkhangelsk bölgesinde bulunan. Proje "Alrosa" bir yan kuruluşudur. gelişme yılda yaklaşık 5 milyon karat üretimini kapsamaktadır.

Üçüncü - "Bandar". Bu Hindistan'da bulunan. Yılda yaklaşık 5 milyon karat üretimi Tahmini.

Şirketin "ikinci kademe"

Dünya ekonomisinde pırlanta piyasası "atlama" göstergeleri ile karakterizedir. Ve onun gelişiminde önemli bir rol ve şirket aynı zamanda "İkinci sıraya" oynarlar. Hatta elmas madenciliğinde ilk deneyime sahip olanlar.

Örneğin, "Grib Boru". Başlangıçta Rus petrol şirketi "LUKOIL" satılacak etmekti. Ancak, bugüne kadar, bağımsız geliştirdik.

2016 yılında elmas üretiminin yıllık oran 170 milyon karat ulaşabilir. Ancak, daha sonraki yıllarda, üretim hafifçe yükselecek. 2020 yılına kadar, sadece başka 5 milyon karat artacaktır. stokları çalışma dışarı şimdi gerçeği yavaş yavaş tükenmiş. Ancak en büyük yeni projeler çok fazla yoktur.

Buna ek olarak, uzmanlar yakın gelecekte bulunacaktır bile yeni bir elmas madeni, hazırlık ve söylemek arama çalışmalarına halen çok zaman alır. Yani, 2020 yılında, genel resim çok değişmedi edilir.

gelişim senaryoları

elmas pazarı, ilke olarak, ayırt ve bundan daha olumlu göstergeler olabilir edilir. Her şey sadece üretim kapasitelerinin çağdaş liderleri bağlıdır çünkü. Önemli bir rolü de yeni elmas maden bölgelerinde ortaya çıkması ile oynanır. ham elmas büyük hacimli üretim için büyük bir potansiyel Demokratik vardır Kongo Cumhuriyeti ve Zimbabve. siyasi durum stabilize, bunlar pırlanta piyasası bu ülkelerin her birinde çok önemli bir katkıdır yapmak mümkün olacak. 2020 yılına kadar, dünya üretimi 209 milyon karat artabilir.

İyimser senaryo çok hızlı (birden fazla 3.9%) küresel GSYİH'nın tırmanan, aynı zamanda tüketici harcamalarında büyük bir artış varsayar. Böylece, kaba elmas talebi 2020000000 371 için karat tarafından uzayabilir.

Uzmanlar daha tutucu seçeneği ve pazar gelişimi dikkate rağmen. Bu durumda, büyük üreticiler zor ekonomik durum ve teknik nedenlerden nedeniyle mümkün olmayacaktır tam kapasiteyle üretime getirmek. Dünya elmas üretimi bir süre daha mevcut seviyede kalacaktır. Ama yavaş yavaş düşmeye başlar. 2020 yılına kadar, bu 127000000 karat ulaşacak. Ancak, ne olursa olsun kalkınma senaryosu, önümüzdeki 10 yıl, uzmanlara göre, küresel pazar ham elmas sıkıntısı bekliyor. fark sadece hacimlerde hissedilecek.

Bugüne kadar, arz ve elmaslar için talep arasındaki uçurum büyüyor. 2020 yılına kadar, açığı elmas 72 milyon karat ulaşabilir. Ve öyle - yarım dünyanın üretim.

Dünya elmas pazarında önemli oyunculardan biri Rusya'dır. Her yıl yurt dışında, daha fazla taş ihraç etti. İhracat artıyor. Belçika tarafından satın Rusya'da tüm elmasların çoğu. İsrail (her yıl yaklaşık 300 milyon $ değerinde ham elmas satın ülke) takip etti. Birçok taşlar da kazanır ve Hindistan.

Bu arada, Rusya kendisi yurtdışında elmas satın alır. Rus ithalat hacmi de yıllık olarak arttı. Gine, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri satın Taşlar.

Rus madencilik şirketi "Alrosa" (toplamın% 90'dan fazla) tüm elmasların çoğu. 2020 yılında şirketin tahminlerine göre dünyada elmas ile ürünlerin tüketimi 128 milyon dolara ulaşacak. Ağırlıklı olarak o olacak ABD (% 45), Çin (% 26), Hindistan (% 20), Japonya (% 10).

Rusya'dan elmas ihracatına lisanslı birçok şirket bulunmaktadır. Bu - "Alrosa", "Alrosa-Nyurba", "Severalmaz", "Anabar Diamonds", "Aşağı Lena", "Uralmaz", "Almazuvelirexport". elmas (elmas) den hazır ürünlerinin en büyük Rus üreticisi ve ihracatçısıdır Smolensk PA "Kristal" dir. "Crystal" şirket "Alrosa" den elmas% 60 tarafından satın alınan ham elmas% 4 - Şirketin "De Pierce," taş kalanı - ikincil piyasada (ve uluslararası online müzayede de dahil).

Yani, sonuç Özetle. Muhtemelen değil güzellik ve elmas parlaklığı zevk gelmeyeceğini yeryüzünde bir adam. Tabii ki, bu - gerçek bir lüks! Elmas takı bunları göze, herkes can rağmen, büyük bir popülerlik kazandı. Ancak, dünyadaki taşlar kaynaklar sınırlıdır. Son zamanlarda, küresel elmas pazarında birçok önemli değişiklikler olmuştur. Onların karakter süreçlerinin çeşitli etkilenmişti - .. Küreselleşme, terörle mücadele ve gölge ekonomi, güçlendirilmesi ve ulusal bilinç büyümesi, vb Böylece ülkelerinin birleşik eylemler, elmas piyasasının yeni bir resim. elmas sektöründe liderlik dikey faaliyetlerini entegre gelişmiş pazarlama tekniklerini tanıtmak firmalara aittir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.