Haber ve ToplumÇevre

Ekolojik dengesizlik - insanlığın sorunu

Dünya çapında, modern sanayi ve teknoloji gelişmesiyle birlikte, ada ekolojik dengenin ihlali sorunu haline geldi. Sorun şu ki, çözmek neredeyse imkansız gibi bir düzeye ulaşmıştır. tahrip edilmiş şeylerin çoğu, maalesef kurtarmak mümkün olmayacaktır.

Doğal faktörler ve insan faaliyetleri arasındaki Ekolojik dengesizlik - Bir sosyal ve çevresel kriz. Bu çevre ve toplum arasındaki denge bozuldu anlamına gelir. Böyle bir durum, insanlığın yıkımına neden olabilir.

ihlal derecesi ekolojik dengenin farklı olabilir. Kirlilik - çevreye yapılmıştır en küçük hasar. Bu durumda, doğa kendisi problemle başa çıkabilirim. Bir süredir, bu insanlık onun zarar durur şartıyla, dengesini geri yükler.

İkinci derece - ekolojik dengesizlik. İşte biyosfer kendini tamir yeteneğini kaybeder. normale döndü dengelemek için, insan müdahalesi gerekiyor.

Son aşama - en tehlikeli ve denir bozulması. Bu bozulmamış ekosistem imkansız hale gelir geri de sınırı. Bu adamın döküntü eylemleri ve doğanın onun izin verilemez yıkıma yol açtı ekolojik felaket vardır. Bu gerçek zaten dünyanın bazı bölgelerinde gerçekleşiyor.

Ekolojik dengesizlik - sebepler ve sonuçlar

ekolojik dengesizlik nedenleri bilim ve teknolojinin gelişmesi ile ilişkili. doğal kaynakların, ormanların yok, su kirliliğinin ekonomik olmayan atıklar - bunun nedeni çevre felaketi olup bitenlerin olduğunu. Hasar verici doğa, erkek varlığını tehdit ediyor. demografik kriz, açlık, doğal kaynakların yetersizliği ve çevrenin tahrip: Bu sorun insanlık büyük bir oluşturur. Kesinleşmemiş Ormansızlaştırma hayvanların ve kuşların yok olmasına yol açar. Bu ekolojik denge bir değişikliğe yol açar. insanlık silinen boşluk kurtarmak olmaz ve tehlike altındaki hayvanları koruyacak, bu insanlık yok olmasına yol açacaktır. Iken bu sorunlar çözülebilir.

En büyük Ekolojik dengesizlik. Binaların ve kesmesi parkları inşaatı çevreleyen ortamın tıkamalar. taşıma çok sayıda yeşil alan eksikliği karbon dioksit ve sis birikimine katkıda bulunur. Bu kentsel nüfusta hasta insan sayısındaki artışa yol açar.

Endüstriyel gelişme zararlı emisyonların artışına yol açmıştır. Pek iş adamları ve bitkiler çevreye dikkat çekmek. Bu durumda, insanoğlu ekolojik bir felaket beklemektedir.

Şimdi, pek çok ülkede, keskin çevre koruma soruları yükselterek. İlgili komiteler ve doğada meydana gelen çevresel değişiklikler liderleri. Birçok üretici organik üretimin kuruyoruz. Yani, örneğin, elektrikli araçlar üretmeye başladı çevre için kesinlikle güvenlidir. Özellikle önemli bir nokta atık geri dönüşüm. Bu soru hemen çözülmesi gerekir. Birçok ülke ciddi atılmasını ve insan atıklarının geri dönüşümü başlattık. çöpten gezegeni temizleyin - bu doğal dünya ile toplum arasındaki dengeyi sağlamak yollarından biridir.

Her kişi yaptıklarından sorumludur. çevreyi kirleten, biz ilk etapta kendi hayatının zarar koydu. tüm insanların doğanın korunmasına katkıda bulunacağı belirli kurallara uymak isek, çevre felaketi insanlık için bir tehdit olmaktan ümit edebiliriz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.